Çamlıca Tepesi'nden İstanbul'u Seyredin

Çamlıca Tepesi'nden İstanbul'u Seyredin

İstanbul’u ve Boğaz’ı bütün güzellikleriyle izlemek isteyenleri Çamlıca Tepesi’ne davet ediyoruz. İstanbul, Boğaziçi ve günbatımı manzarası ile ünlü Çamlıca Tepesi, içinde barındırdığı kasırlar, köşkler ve de temiz havasıyla ziyaretçilerine keyifli bir mo

Çamlıca, tarihte birçok şiir ve kitaplarda yedi tepeli olarak bilinen İstanbul’un en yüksek tepesi… Şarkılara da konu olan Çamlıca Tepesi, Üsküdar’da yer alıyor. “Sadece bir semtini sevmenin ömre bedel” olduğu söylenen İstanbul’da en güzel gün batımı buradan izleniyor. Bu güzel gün batımına Adalar, Sultanahmet, Süleymaniye ve Ortaköy’e kadar uzanan geniş bir İstanbul silueti de eşlik ediyor.

Büyük ve Küçük Çamlıca olarak ikiye ayrılan semt, güneşin batışını, İstanbul'u ve Boğaziçi'nin güzelliğini izlemek isteyen ziyaretçilerine cömertçe ev sahipliği yapıyor. Manzaranın yanı sıra, nargile keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz kafelerin de bulunduğu Çamlıca Tepesi’ni yeni evli çiftlerin nikâh sonrası ziyaretleri de renklendiriyor.

Camlica

Boğaz’a Karşı Kahvaltı

Osmanlı sultanları tarafından büyük takdir gören Çamlıca’da, pek çok saray ve köşk yer alıyor. Osmanlı saltanatının görkemi ve eğlenceleriyle Çamlıca’yı Çamlıca yapan, günümüze kadar ulaşmış olan bu ihtişamlı köşk ve saraylar da bugün İstanbulluların özellikle hafta sonları gelerek kahvaltı yapabileceği, doğal güzelliklerden yararlanabileceği birer tesis olarak işletiliyor. Bu tesislerde ince belli cam bardaklarda içeceğiniz demli bir çayın veya bol köpüklü Türk kahvesinin tadını başka bir yerde bulamazsınız diyebiliriz.

Osmanlı’nın ince mimarisini görebileceğiniz, Sofa, Cihannüma, Topkapı ve Su köşkleri Küçük Çamlıca Korusu içinde yer alıyor. İstanbul gezinizde, kendinize Boğaz’ın doyumsuz manzarasında bir kahvaltı armağan etmek isterseniz; bu köşklerde yer alan tesisler, kahvaltı seçenekleriyle sizi bekliyor. Sıcak ve soğuk içecek seçenekleri ile yiyecek alternatifleri bulabileceğiniz bu köşkler, sabah saat 09.00 ile 23.00 arasında hizmet veriyor.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In