İstanbul’un Henüz Keşfetmediğiniz Semtleri: Eyüp, Fener ve Balat

Son dönemlerde birbiri ardına açılan restoran, müze ve kafelerle hızlı gelişen Haliç bölgesi, Eyüp, Fener ve Balat gibi semtleri ile de İstanbul gezginlerinin ana durakları arasında yer alır.

Tarihi Yarımada’yı gezerken çok mu yorulunuz? O zaman oturun bir kahveye, ince belli bardakta çayınızı yudumlayın, bir yandan da nargilenizi fokurdatın. İyice dinlenin. Birazdan Haliç’e doğru uzanacaksınız çünkü. Son dönemlerde birbiri ardına açılan restoran, müze ve kafelerle hızlı gelişen Haliç bölgesi, Eyüp, Fener ve Balat gibi semtleri ile de İstanbul gezginlerinin ana durakları arasında yer alır. Asırlık yapıların yer aldığı bölgede hâlâ orijinalliğini korumuş mahalle ve sokaklar, eski Türk evleri de eminiz çok ilginizi çekecek. Dilerseniz, biraz tepeye doğru çıkıp Pierre Loti’den tüm tarihi yarımadayı kuş bakışı seyretmenin de tadını çıkarabilirsiniz.

Bugün sadece Türkiye değil, dünyanın en önemli tarihi mirasları arasında sayılan bölgede yer alan eserlerle ilgili tüm ayrıntıları öğrenmek için bu tura göz atabilirsiniz.

Eyüp, Balat ve Fener Gezisi

Eyüp, Balat ve Fener’i birlikte keşfetmek için turumuza göz atın.

125,00 TL SATIN AL


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In