İstanbul’un en iyi dünya mutfakları

Hem farklı olacak, hem kaliteli bir hizmet sunacak hem de İstanbul’un kalbinde yer alacak… Sizleri şehrin en seçkin restoranlarıyla baş başa bırakıyoruz.

En iyi şarabı nerede tadabilirim?

En iyi Fransız çorbasını nerede içebilirim?

En iyi İskandinav balığını nerede yemeliyim, Çin’e özgü tatların en kalitelisini hangi mekanda denemeliyim?

Ya da İtalya’da bile nadir bulabileceğim pasta ve pizzalar şehrin neresinde gizlenmiştir?

Osmanlı mutfağı! Sultanlara layık hazırlanan çok özel lezzetler, yemekler, tatlılar, şerbetleri keşfedeceğim en kaliteli yer neresi? Evet, anlaşılacağı üzere bu ayki lezzet duraklarımızın konusu İstanbul ve dünya mutfaklarının en iyileri… Öte yandan söz konusu bir mekan, eğer menüsü ve dekorasyonu ile adından söz ettiriyorsa bile manzarası ile de başımızı döndürmesi beklenir. 

Merakınızı daha fazla coşturmaya gerek yok. Enfes manzaraları, sıra dışı dekorasyonları ve gecenizi renklendirecek farklı ambiyanslarıyla sizler için şehrin en iyi mekanlarını araştırıp, seçtik.
Şimdiden afiyet olsun!

 Delicatessen Pera

Delicatessen Pera

Beyoğlu’nda hareketli gece hayatı öncesinde lezzetli ve keyifli bir başlangıç yapmak için ideal. Ayrıca haftanın her günü happy hour uygulaması ile iş çıkışlarında da hareketli ve eğlenceli bir durak olmaya aday.

Adres: Şişli, Mim Kemal Öke Cd No:19, İstanbul 

Telefon:(0212) 225 0604


Vogue-RESTAURANT

Vogue Restauran&Bar

İstanbul boğazının en güzel manzaralarından birine sahip Vogue, 14 yıldır dünya mutfağının en özel temsilcisi. Panoramik Boğaz manzarası ve eşsiz atmosferiyle İstanbul’un gözde mekanları arasındaki yerini açıldığı ilk günden beri başarıyla koruyan restaurant İstanbul’un bir klasiği haline geldi. Ayrıca Vogue Restaurant, Zagat Survey tarafından dünyanın en iyi restoranları arasında gösteriliyor.  

Adres: Akaretler Spor Cad. No:92 BJK Plaza A Blok K:1 Beşiktaş, 34357 İstanbul

Telefon:(0212) 227 4404


TOPAZ-RESTAURANT

Topaz Restaurant

2007’den beri Osmanlı Mutfağı’nın en güzel lezzetlerini konuklarıyla buluşturan Topaz Restaurant, Akdeniz yemeklerinin vazgeçilmezi olan zeytinyağlılarıyla da adından söz ettiriyor. Geldiğinizde önerimiz; dağ çilek konsome, kahve drop ruj, rakı bubbles Kestane talaşında tütsülenmiş karides & somon loin denemeniz.

Adres: Beyoğlu, İnönü Cd No:50, Istanbul

Telefon:(0212) 249 1001


milka-marmara-otel

Mikla

The Marmara Otelin çatı katında yer alan Mikla İstanbul ve İskandinav yemeklerine ağırlık veren bir Akdeniz restoran ve bardır.  Vizyoner, rafine yemekleri, nefes kesen manzarası, modern sunumu ve ilham verici müziği ile Mikla, kısa sürede İstanbul’un en iyi restoranı seçildi. Bugün hem yerel hem de uluslararası değerlendirmelerde önemli övgüler almaya devam etmektedir.

Adres: The Marmara Pera, Meşrutiyet Caddesi 15, Beyoğlu

Telefon: (212) 293 5656


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In