İstanbul’un en iyi dövme salonları

Yüzyıllardan günümüze uzanan dövme sanatının yolculuğu, anlattığı hikâyeleri, ne kadar basit görünse de dövme seçiminden yaptırılacağı yerin seçimine kadar üzerinde durulması gereken önemli bir süreçtir. Bizler de bakan gözlere keyif veren bu sanatı, İsta

Yaz geliyor. Tatil planları, deniz, plaj hayalleri kurmaya başladığımız bu zamanlarda dövme araştırmaları yapmaya da başlarız. Biz de sizlerin işlerini kolaylaştırmak için dövme sanatı, modası ve sanatçılarını araştırdık ve en iyi dövme modelleri ile İstanbul’da dövme sanatını yapan en iyileri listeledik.

Bu sene dövme modasında sulu boya tekniği ile yapılan dövmelerle, kaligrafik geometrik desenler, Mandala dövmeleri moda. Bir de sevgililerin birlikte yaptırdığı çift dövme modelleri… 

Dream Tattoo

Türkiye Dövmeciler ve Piercingciler Derneği üyesi olan Dream Tattoo, hem dövme hem piercing hizmeti veriyor. Müşterilerine Avrupa standartlarında hizmet veren mekan sterilizasyon ve hijyen üzerinde her salon gibi çok fazla duruyor. Kullandıkları iğneleri orijinal kapalı steril paketlerde olduğundan hastalık bulaşma riskini 0’a indiren salon, en kaliteli ve en pahalı iğneleri tercih ediyor. Dövme ve piercing de kullandıkları iğneleri son kullanma tarihli olan salonun, müdavimleri de bu yüzden çok. Cemil Uzun ve Emre Ceyhan'ın hizmet verdiği Dream Tattoo, Kadıköy’de hizmet veriyor. Her sanatçının bir tarzı olduğunu bilen biri olarak Cemil'in hemen tarzını çözüyorum. Portre çalışmayı seven Cemil, bu konuda oldukça da yetenekli. Emre renkli çalışmayı sevenlerden karakterler yaratmayı ve eğlenceli desenler çizmeyi seviyor.

Dövme yaptırmak isteyenlere mail yoluyla destek veren dövme salonuna beğendiğiniz modeli mail yoluyla atıp ölçülerini de belirtirseniz hızlı bir dönüş ile fiyat bilgisini veriyorlar.

Adres: Neşet Ömer Sok. Kadıköy Çarsısı No 60 Kadıköy/istanbul

Telefon: (216) 347 59 53


Horoz Tattoo – Tolga Uçağı

Dövme sanatına gönül vermiş ve farklı tasarımlara imza atmış Tolga Uçağı, hazır çizim yerine kişiye özel tasarımlar yaparak diğer dövme sanatçılardan farklı olduğunu ortaya koyuyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım eğitim aldıktan sonra ilk stüdyo deneyimini 1998 yılında yapan sanatçı, 4 yıldır bu sanata gönlünü vermiş. 2013 yılında ortağı ile birlikte Bakırköy’de Horoz adında stüdyolarını açan Tolga, dövmenin ciddi bir iş olduğunun farkında ve gelen müşterilerine de bunun farkında olmalarını aşılıyor ve onların hikâyelerine ortak oluyor.

 

*Instagram'dan takip etmek isteyenler için Horoztattoo ismiyle takipleyebilirler.

Adres: Yakut sokak 36/A Bakırköy - İSTANBUL

Telefon: 0212 660 88 82


Anatolia Tattoo Dövme Stüdyosu

1997 yılında ressam Erdoğan Çavdar’ın açtığı Anatolia, Kadıköy Altıyol, stüdyolarında hizmet vermektedir. Genç yaştan beri resme ilgisi olan Erdoğan Bey, geleneksel Osmanlı ve İran minyatürleri ve gravürleri üzerine çalışmalar yapmış, ayrıca kil üzerine heykeller çalışmaları da bulunmuş bir sanatçı. 1997 yılında, Anatolia’ya stüdyosunu kurarak, profesyonel olarak dövme sanatına başlayan Erdoğan Bey, şimdi kendi gibi resme aşık dövme sanatçılarıyla birlikte çalışıyor. İki bayan biri erkek olmak üzere Erdoğan Bey’den başka Anatolia'da 3 sanatçı çalışıyor. Sektörde en iyi dövmeciler arasında gösterilen Anatolia fiyat hizmet bilgisi sunan dövme salonlarından.

 

Adres: Osmanağa Mah. Kırtasiyeci sokak, No: 42/2 Altıyol/Kadıköy/İstanbul

Telefon: (216) 550 8665


Galata Tattoo

1992 yılında Mystic Body Art, adıyla başladıkları profesyonel dövme sanatına yeni adları Galata ile devam eden dövme salonu, vücut süsleme sanatına gönül veren ekibi ile oldukça başarılı tasarımlara imza atıyor. Yeni dövme tekniklerine hâkim olan ve 10 yıldır dövme sanatı ile uğraşan İrma Askurava’nın sanatçılığını üstlendiği Galata Tattoo’ya birbirinden yetenekli birden fazla sanatçı da çok yakında dâhil olacak. Bunlardan son zamanlarda dövme trendlerinde başı çektiği suluboya tekniği ile tasarımlar yapan Yeliz Özcan’da dâhil oluyor. Yeliz’in dışında Serkan Demirboğa, Nima Keshavarz ve Pj Erhan’da işleri ile çok yakında Galata Tattoo’da olacak. Bizden söylemesi…

 

Adres: Şahkulu Mah. Galip Dede Cad. 79/2 Tünel Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (212) 252 4399


Stüdyo Kırmızı

2009 yılında Mertkan Öngün tarafından açılan Stüdyo Kırmızı, Cover-up işler ve suluboya tekniği ile dövme yapan nadide yerlerden biridir. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi mezunu olan sanatçı kişiye özel olarak tasarladığı hiçbir tarımı ikinci kez çalışmıyor. Dövmenin kişinin ruhunu yansıttığına inanan ve yapılacak eserin kişi ile özdeşlenmesine dikkat eden Mert, müşterilerini bu ilkeye göre yönlendirerek onlara yardımcı oluyor.

Adres: İstiklal Cad. Balo Sk. No: 3/2 Taksim/İstanbul

Telefon: (212) 251 0018


Emrah Özhan – Dramatik

Matematik ve geometriden ilham alan sanatçı Emrah Özhan, işleri ile herkesi kendine hayran bırakıyor. Kişiye özel tasarımlar yaparak dövme yaptırmak isteyenlerin tarzlarına uygun tasarımlar yapan sanatçı, Cover-up (eski dövmeyi kapama) işleri kesinlikle kabul etmiyor. Ve istediğiniz dövmenin birebir aynısını da yapmıyor. İstanbul’da Moda’da bulunan stüdyosunda; işaretler, yazılar, hayvanlar, grafik desenler, renkler, koyular, açıklar her şeyi harmanlayarak illüstrasyonlar hazırlıyor.

Dövme sanatı dışında Levi’s ile birlikte Selfestate için yarattığı 25 parçalık denim ceket koleksiyonu ve kendi illüstrasyonlarından oluşan ve stüdyo ismi Dramatik adı altında sattığı t-shirt tasarımları yapıyor.

Instagram'dan takip etmek isteyenler için emrahozhan ismiyle takipleyebilirler.

Adres: Caferağa Mahallesi, Yusuf kâmil paşa sokak, Çağdaş apartmanı No:3d Kadıköy/Moda


Street Bodyart & Tattoo Piercing - Reşat Gül

Dövme sanatını resim ve gerçekçi sanata dönüştüren Reşat Gül, bu işi en iyi yapanlardan Bakırköy’de Street Bodyart & Tattoo Piercing adıyla yeri olan sanatçı yaptığı dövmelerde kullandığı renk oyunlar ve ışık gölge stilleri ile işlerine üç boyut etkisi katıyor. Dövme dışında piercingde yapan salonunu istediğiniz zaman ziyaret ederek dövme ve piercingler hakkında bilgi alabilirsiniz.  

Adres: Ebuziya Cad. Marmara Çarşısı Kat:1 No:111 Bakırköy
Telefon: (212) 571 1850


Koray Karagözler

Sulu boya tekniği ile yaptığı dövmelerinin herkes hayranı. Yoğun bir randevu programı olan sanatçı mail yoluyla rezervasyon alıyor. Şimdilerde il il gezen Koray'ın programı yoğun şimdiden lisetesi dolmuş durumda dövme yaptırmak istiyorsanız acele etmenizi tavsiye ederiz.

Kendisi ile iletişime geçmek için; Koray Karagözler Facebook sayfasını beğenebilirsiniz.

 

Fatih Odabaş

Kişisel internet sitesi ve sosyal medya hesapları ile randevu alan sanatçının işleri renkli ve eğlenceli figürlerden tutunda siyah beyaz kaligrafik desenlere kadar oldukça çeşitli işlerini merak edenler Instagram hesabına göz atabilir.

 

Serdar Aydoğdu

Freak Tattoo adıyla açtığı internet sitesinde dövme sanatı ile ilgili bilgi veren ve işlerini sergileyen sanatçının hayal dünyasına biz hayranız. Son zamanlarda Mandala dövmelerinin modası ile ilgili olan sanatçı, bu sanatın en güzel işlerini yapıyor. Gerçekçi dili olan işlerinin yanında tablo tadında da dövme çalışmaları olan portfolyosuna göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Instagram'dan takip etmek isteyenler için serdaraydogdu ismiyle takipleyebilirler.


Emre Can İncik

Vücut sanat olan dövmeciliğe fazla olan Emre’nin işleri, yapılan uzuvdan sanki şimdi hareket edip çıkacakmış gibi duruyor. Her yaptığı dövmeye ruh ve hayat veren Emre Can, gerçekçi portreler çizmeyi seviyor. Genel olarak siyah beyaz çalışmayı sevse de renkli illüstrasyonlar da çalışıyor. Marmara Güzel Sanatlar mezunu olan sanatçının işlerini merak ediyorsanız Instagram hesabı emreincik’e göz atabilir ve iletişim kurabilirsiniz.

 

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In