İstanbul'un en iyi 5 balık restaurantı

Bir lokma balıktan, bir yudum rakıdan (isteğe göre şarap ya da bira), birer lokma mezelerden ve karşınızda ışıl ışıl parlayan deniz ve Boğaz...

İstanbul’da olup da -özel bir durumunuz yoksa şayet- balık restoranına gitmemek mümkün mü?

Hem balık hem de deniz konusunda derya olan İstanbul’da adım başı bir balıkçıya rastlamak hiç şaşırtıcı olmasa gerek. O kadar çok seviyoruz ki bu deniz harikasını, her geçen gün var olan mekanlara bir yenisi ekleniyor. Bir de balığın tamamlayıcısı vardır ki; onsuz masa düşünülemez bu yerlerde. Rakıyla balığın buluştuğu, meyhanelerden sonra rakının can bulduğu 2.yerdir balıkçılar. Dünyanın neresine giderseniz gidin, böyle bir sofra keyfini yaşamanız zor gibi. Gelen turistler de boşuna hasta olmuyor zaten bizim rakı-balık masasına. 

Hepimizin bildiği gibi Avrupa Yakası’nda Ortaköy - Sarıyer arası; Anadolu Yakası’nda ise Üsküdar – Anadolu Kavağı arası adeta bir balıkçı cenneti. Bu demek değil ki bütün deniz gören balıkçılar bu iki sahil şeridiyle sınırlı; Taksim gibi deniz kenarında olmayan semtlerde de deniz manzaralı mekanlar bulabiliyoruz elbet. 

Bir lokma balıktan, bir yudum rakıdan(isteğe göre şarap ya da bira), küçük küçük birer lokma mezelerden ve karşınızda ışıl ışıl parlayan deniz ve Boğaz… Buna kim hayır diyebilir ki! İşte size hem görsel yönden hem de lezzet yönünden en güzelini sunan balıkçılar.

İstanbul'da Rakı-balık keyfinize eşlik eden mekanlar

Villa Bosphorus

villa-bosphorus-cengelkoy

Denize uzayan iskelesi ve önünde bulunan kumsalıyla İstanbu'da Bodrum havası yaşatan Villa Bosphorus, gerek sunduğu lezzetli seçeneklerle gerek Boğaz manzarası ve arkasındaki Tarihi Yarımada görüntüsüyle İstanbul'un en iyi balıkçılarından.

Adres: Albay Hüsamettin Ertürk Sok. No: 13 Çengelköy / Üsküdar


Park Fora

parfora

1996 yılından beri Kuruçeşme, Cemil Topuzlu Parkı'nın içerisinden hizmet veren Park Fora, manzarasıyla İstanbul'un en büyüleyici balık restoranlarından biri. Her sabah balık halinde yapılan balık mezadında Ege, Karadeniz, Marmara ve Saroz Körfezi'nin deniz ürünleri ve balıkları Park Fora şefi tarafından sizin için seçiliyor ve taze taze sofranıza sunuluyor.

Adres: Muallim Naci Cad. Cemil Topuzlu Parkı İçi No: 54/A Ortaköy / Beşiktaş


Eftalya Balık Restaurant

eftalya-balik

Eftalya Restaurant'ta deniz ürünleri ve balık çeşitlerinin çoğunu bulabiliyorsunuz. Soyalı, sarımsaklı yağ sosuyla servis edilen ızgara balık köfte ve ana yemek öncesi içilen balık çorba bu mekanın vazgeçilmezlerinden. Sebzeli ve tavuklu krep yemekten sıkıldıysanız Eftalya'nın sunduğu deniz mahsüllü krep kulağa çok hoş geliyor. Kalamar dolması, balık pastırma, levrek marine ve daha fazlası için Boğaz'ın tanınmış ismi Eftalya Balık Restaurant'a buyurun.

Adres: Arnavutköy Mah. 1. Cad. No: 32 Arnavutköy / Beşiktaş


Misina Balık

misina-balık-restaurant

Misina Balık, Ayvalık Cunda’dan gelen tecrübeli aşçıları ile Ege ve Ayvalık’tan günlük getirilen birbirinden lezzetli otları, Girit, Rum ve Ege mutfağının soğuk ve sıcak meze çeşitlerini, balıkların ilk elden seçilerek alındığı taptaze lezzetleri sizlere sunmaktadır.

Adres: Dr. Faruk Ayanoğlu Cad. No: 36 /1 Dalyan Fenerbahçe / Kadıköy


Balıkçı Kahraman

Balikci-Kahraman

Balıkçı Kahraman, Rumeli Kavağı'nda bulunan ve birçok İstanbullu'nun hiç üşenmeden gidip balık sefası yaptığı bir adres...

Adres: İskele Cad. No.15 / Beyoğlu


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In