İstanbul’un En Hareketli Plajı Kilyos

İstanbul’un En Hareketli Plajı Kilyos

Plajlarıyla ünlü bu ilçe, özellikle yaz aylarında gerçekleştirilen açık hava festivalleri ve partilerin bir numaralı mekânı olması nedeniyle İstanbullu gençlerin favorileri arasında...

İstanbul’un yakınlarında Karadeniz’e sahili olan sayfiye ilçelerinden biri, İstanbul’a 25 kilometre uzaklıktaki Kilyos’tur. Belgrad Ormanları’nın arasından geçilerek varılan bir yol üzerinde olan ilçe, upuzun kumsalları ile şehirden kaçmak isteyenlerin başlıca adreslerinden biridir.

Diğer sahil ilçelerinde olduğu gibi çeşitli pansiyon ve restoranların yer aldığı ilçenin bir diğer özelliği de yaz aylarında dünyaca ünlü DJ’lerin katıldığı partilere ve çeşitli rock festivallerine ev sahipliği yapması.

Kilyos Plajı

Bu tür organizasyonların gerçekleştiği zaman nüfusu daha artan ve bünyesinde pek çok plajı barındıran ilçe, gündüzden gelerek denizin tadını çıkaran, gece de organizasyonların tadını çıkartmak isteyen İstanbullu gençlerle dolup taşıyor. Şehir merkezine 45 dakika uzaklıkta olan ilçeye Sarıyer sahil yolunu kullanarak ulaşabilmek mümkün. Ancak bu güzergâhın hafta sonları çok kalabalık olduğunu unutmamak lazım. Bir diğer yol ise Bahçeköy orman yolunu kullanmak.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In