İstanbul'un en güzel semtlerindeki dizi setleri

Sanatın her alanına ev sahipliği yapan İstanbul, birçok ünlü dizi için de eşsiz bir arka plan oluşturuyor. Sizin için İstanbul'un en güzel semtlerinde çekilen en güzel dizileri seçtik...

Türk dizilerinin çekildiği İstanbul semtleri!

Medcezir 

İzleyicileriyle buluştuğu ilk bölümünden itibaren reyting listelerinin ilk sıralarını süsleyen Medcezir dizisinin başrolünde Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy bulunuyor. Güzel ve yetenekli ikili, sevenlerini ekrana kilitlemenin yanı sıra dönemin moda trendlerini de belirler nitelikte.

Warner Bros yapımı "The O.C." dizisinin başarılı bir uyarlaması olan dizinin çekimleri ise İstanbul'un Tuzla semtinde gerçekleşiyor. 2013 ağustosunda ziyaret edilen set, Warner Bros'un danışmanları tarafından da "dünya standartlarında" olmasından ötürü övgüye layık bulundu.


Çalıkuşu

Geçen sezonun en sevilen dizilerinden biri olan Çalıkuşu, Reşat Nuri Güntekin'in klasikleşmiş eserinin üçüncü ve en yeni televizyon uyarlaması. "Dönüyorsa umut edebilme kabiliyetine sahip insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor dünya... Ve aşkın!" diyor ünlü yazar. Ancak dizi hızlı başarısı ile "umut etme" sürecini hemen geçerek en çok izlenenler listesinde yer almaya hak kazandı. Yönetmenleri Babam ve Oğlum sinema filminin yönetmeni olan Çağan Irmak ve Doğan Ümit Karaca, senaristi Sevgi Yılmaz olan dizinin başrolünü de Fahriye Evcen ve Burak Özçivit paylaşınca, bu sonuç o kadar da şaşırtıcı değil. Geçen sezon finalini yapan dizinin çekimleri için de en uygun yer seçilmiş: İstanbul'un Beykoz ve Sarıyer ilçeleri.


Karadayı

Karadayı; mafya, siyaset ve yargı mensuplarının görevlerini kötüye kullanmaları sonucu zararlı bir yapılaşma oluşturmalarını konu alıyor. Oysa dizi ekibinin yapısı daha güzel olamazdı: Yönetmenleri Uluç Bayraktar ve Cem Karcı, senaristleri ise Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat olan dizi; Çetin Tekindor, Bergüzar Korel ve Kenan İmirzalıoğlu'nun oyunculuklarıyla güçleniyor.  İstanbul'un en güzel semtlerinden biri olan Beykoz'un güzelliğini de arkasına alan dizi, izleyicilerini büyülemeye devam ediyor.


Güneşi Beklerken

Liseli gençlerin aşk, aile ve okul yaşantılarını konu alan ve kısa sürede sadık bir izleyici kitlesi yaratmayı başaran Güneşi Beklerken'in yönetmenliğini Altan Dönmez üstlenmişti. Başarlı senaryosunun yanı sıra başrollerinde Hande Doğandemir, Kerem Bürsin, Yağmur Tanrısevsin, İsmail Ege Şaşmaz ve Ozan Osmanpaşaoğlu gibi yetenekli oyunculara da yer veren tek sezonluk gençlik dizisi, yayında kaldığı süreyle ters orantılı bir başarı göstererek birçok ödüle layık bulundu. Güneşi Beklerken için tercih edilen semt ise Kanlıca olmuştu. 


Alın Yazım

Televizyonun en yeni dizilerinden olan Alın Yazım, kısa sürede yakaladığı başarı ve yetenekli kadrosuyla ekranların en çok konuşulan dizileri arasında yer almayı başardı. Yönetmenliğini Canan Evcimen ve Atilla Cengiz'in üstlendiği dizi; kadrosunda Duygu Keser, Ozan Dağgez, Efe Erdal, Yeşim Gül ve Orhan Aydın gibi birçok yetenekli ismi barındırıyor. Başarı basamaklarını hızla tırmanan Alın Yazım, başka birçok diziye de ev sahipliği yapmış Beykoz'un yanı sıra istanbul'un az bilinen semtlerinden olan Çekmeköy'de de çekim yapmakta.

İyi seyirler!


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In