İstanbul’un En Güzel Hamburgerlerini Yiyebileceğiniz 8 Mekân

İstanbul’da en güzel hamburgeri yiyebileceğiniz 8 mekânı sizler için listeledik.

Avm kültürünün yaygınlaşmasıyla beraber yiyecekler de tek tipleşti. Mesela canınız hamburger mi istedi, büyük firmaların fabrikasyon ürünleri hariç hamburger bulmanız kolay değil. Ki zaten onların da donmuş bir şekilde hazır geldiğini, siz sipariş ettiğinizde önünüze sadece ısıtıp önünüze koyulduğu düşünüldüğünde ondan tat almak neredeyse imkânsız. Bu sebeple hamburger düşkünü olup, fabrikasyon hamburgerden sıkılan İstanbullular için, İstanbul’un en güzel hamburgerini yapan 8 mekânı yazdık.

Arizona Burger

İstanbul’da en güzel hamburgeri yiyebileceğiniz yerlerden Arizona Burger, Sahrayı Cedit’te yer alır. Akşam 22:00’a kadar açık olan mekânda bütün hamburgerler başarılı olsa da, biz Cheese & Beef Bacon Burger’i mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Komşu Burger

4. Levent’te yer alan Komşu Burger de, İstanbul’un en lezzetli hamburgerini yiyebileceğiniz mekânlarından.  Çevresindeki iş yerleri sebebiyle paket servis ağı da oldukça geniş olan Komşu Burger, çizgisindeki handmade hamburger yapan yerlere göre fiyatlarının uygunluğuyla da öne çıkıyor. 

Küff Kafe

Diyelim ki işiniz var ya da öylesine aylak aylak Kadıköy’de dolaşıyorsunuz ve canınız hamburger istedi. Kadıköy Çarşı’ya oldukça yakın olan Küff Kafe’ye rotanızı kırabilir; İstanbul’un en iyi hamburgerlerinden birini güzel bir sunumla yiyebilirsiniz.

Virginia Angus

İstanbul’da en lezzetli hamburger yiyebileceğiniz mekânlardan Virginia Angus’un iki tane şubesi bulunsa da, bilinen şubesi daha çok geleneksel lezzetlerle akıllarda yer edinen Eminönü’ndedir. Virginia Angus’ta, şuan sosyal medyanın da etkisiyle adından oldukça söz ettiren Etiler’deki steakhouselarda bulabileceğiniz lezzeti çok daha düşük bir bütçeyle bulabilirsiniz. 

Biber Burger

Şehrin tam göbeğinde Beşiktaş’ta olan Biber Burger küçük bir dükkanda güler yüzlü çalışanlarıyla hamburger severlere hizmet ediyor. Eğer İstanbul’un en iyi hamburger yapan mekânlarından Biber Burger’e yolunuz düşerse; mutlaka Jetlag Burger’in, çeşit çeşit lezzetli sosların, frambuazlı limonatanın tadına bakın.

Korsan Burger

Sarıyer’de bulunan Korsan Burger akşam 23:00’a kadar açık. Eğer Korsan Burger’e bir gün giderseniz ya da Korsan Burger’den sipariş verirseniz, Güverte Burger ve Alabanda Burger’i şiddetle öneriyoruz.

Baltazar

İstanbul’un en iyi hamburgercileri arasında önemli bir yer tutan Baltazar, hamburger severlere Karaköy’de hizmet veriyor. Günde yüzlerce hamburger severi ağırlayan Baltazar’da bazen yoğunluk olabiliyor. Eğer Baltazar’a bir gün hamburger yemeye giderseniz, mutlaka mekânla aynı ismi taşıyan Baltazar Burger’i deneyin.

Burger Joint

Ünlü gurme Vedat Milor’un de gözdelerinden olan Beşiktaş’taki Burger Joint’e uğrayıp güzel bir Chili Burger ya da New Yorker Cheese Hamburger yiyebilirsiniz. Hamburgerinizin yanında yer alan patatesler için de mekânın kendi yapımı olan baharatlardan istemeyi de unutmayın.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In