İstanbul’da yeni çılgınlık Evden Kaçış Oyunları

Bir ev, 5 oda bütün odalar kilitli çıkman içinse tam 1 saatin var! İstanbul'da yapılacaklar listenize yeni bir aktivite daha ekleyin. Evden kaçış oyunları...

Bu sene hızlı yayılan oyun evi çılgınlığını hala duymadıysanız çok şey kaçırmışsınız demektir. Yurtdışında oldukça popüler olan Evden Kaçış Oyun’ları Taksim, Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy sokaklarını ele geçirmişken biz de bir keşfe çıktık ve bu eğlenceli oyunları sizler için oynadık.

İstanbul'da mutlaka yapılması gereken etkinlik evden kaçış oyunlarının temel mantığı zekânı kullanarak evlerde bulunan kilitli odaları açmak. Burada tek yapmanız gereken odalar içinde sizler için konulan ipuçlarını bulmanız.

 


Maze up 

evden kaçış oyunu

İlk açılan oyun evlerinden olan Istrapped, artık yoluna Maze up ismi ile devam ediyor. Uzun yıllar Taksim Asmalı Mescit'te oynan oyun artık Marmara Forum alışveriş merkezi içinde yer alıyor.  Korku ya da zekânızı kullanarak oynayacağınız iki tür oyunu bulunuyor. Otoman: Kaşıkçı Elması ve Kayıp Saatçi. Tüm oyunşlar 60 dakika sürüyor.

Otoman: Kaşıkçı Elması oyunun kurgusu; Kaşıkçı Elması’nın hikâyesinden esinleniyor. Oyun Tepedelenli Ali Paşa'nın evinde geçmektedir. Oyundaki amaç evindeki kaşıkçı elmasını ele geçirmeye gelen yeniçerilerden önce, Tepedelenli Ali Paşa'nın özen ile saklamış olduğu Kaşıkçı Elması'nı bulup evden kaçmak.

Kayıp Saatçi oyunun kurgusu ise;  Saatçinin size bıraktığı özel nesneler ile onun izini sürecek seçilmiş kişiler oluyorsunuz. Her bir kişi saatçinin bıraktığı nesneleri ve onların özelliklerini keşfetmeli. Saatçinin çalışma ve deneylerinin olduğu bu ev 60 dakika da bir kendini resetliyor, çıkamadığınız takdirde siz de boşlukta kaybolabilirsiniz.

http://www.mazeup.com.tr/ 

Adres: Marmara Forum Osmaniye, Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No: 3 Kat: 3 Bakırköy / İstanbul

Telefon:  (0212) 243 7645


Tuzak

tuzakKadıköy’ün ilk evden kaçış oyunu olan Tuzak, diğer evlere göre bir evde değil, otel’de geçiyor. Kadıköy’de iş hanında bulunan oyun evi, kurgu ve dekor olarak oldukça güzel dizayn edilmiş. Zorluk derecesi diğer evlere göre kolay olan Tuzak oyunun son etabında bulacağınız eşyalarının sıralamasını karıştırmazsanız evden çıkmanız çok kolay. Size ufak bir ipucu veriyim burada bulacağınız ipuçlarını basit düşünerek çözün.

www.tuzak.com

Adres: Osmanağa Mahallesi Kırtasiyeci Sokak Ankara İş Hanı Kat:1 Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0 (216) 336 11 00


Excape

excape roomPolisiye ve adrenalin seviyorsanız Excape tam size göre bir oyun evi. İçinde bulmanızı bekleyen bir ceset, şifresini çözmenizi bekleyen bir bomba ve geçmesi zor bir lazer alanı yer alıyor. Eve girip kapıyı kapattığınız anda zamanınız 60’dan başlayarak azalmaya başlıyor. Buda oyunun heyecanı ve gerilimini artırıyor.

Adres: Merkez Mah. Altınoğlu Sok. Balkaya İşhanı No:13 / 8 Avcılar / İstanbul

Telefon: 0 (212) 590 32 30 / 0 (544) 548 32 30-31


Odadan Kaçış

odadan kaçış oyunuTerk edilmiş bir evin sırlarını çözmek, ipuçlarını takip ederek gizemi açığa çıkarmak ve oyunu bitirmek için sadece bir saatiniz bulunduğu ve size tek yardımcı olacak şeyin arkadaşlarınız ve zekânız olduğu Odadan Kaçış oyunun kilitli kapılarını, şifreli kutularını çözmeye çalışırken zamanının nasıl geçtiğini anlamayacağınız. Evin küçük kızı Belis'in hikayesini çözeceğiniz oyun evinin, her odası bir korku filmini sizlere anımsatabilir. Çocuk odası, Akıl Hastanesi ve Siyah Oda'nın gizemlerini çözerken her bulduğunuz objelerin üzerindeki notları çok dikkatli okumalısınız. Zorluk derecesi diğer oyunlardan daha zor olan bu oyunu oynarken bizce, çok keyif alacaksınız.

www.odadankacis.com

Adres: Şehit Muhtar Mahallesi İstiklal Caddesi Zambak Sokak No: 9 / 2 Beyoğlu / İstanbul

Telefon: 0 (546) 865 20 14


Numara 13 

İstanbul’un popüler semtleri Kadıköy, Taksim’den sonra şimdi, Bakırköy semti de evden kaçış oyunlarına eklendi. Şuan bildiğimiz 3 evden en yenisi Numara13 oyununu sizler için deneyimledik. Ankara'daki oyunlarını İstanbul'a taşıyan ekibin oyunlarının hikayesi, küçük bir kız çocuğunun ölümü üzerine kurgulanmış. Küçük kızın nasıl ve kim tarafından öldürüldüğünü bulmanızı bekleyen ev, nostaljik bir dekora sahip. Oyunun şifrelerini çözmek için kuvvet değil, zeka gücünüz yeterli oluyor. Hikayenin akışına göre gittiğinizde evin içinde küçük kızla ilgili her şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Şifreleri çözüp son odaya geldiğinizde de sizleri biraz ürkütecek bir oda bekliyor. Bu son odayı görmek için bile bu oyun oynayın deriz. 

www.numara13.com

Adres: Ebuziya Cad, Şehit Nusret Sk, No16/6 Bakırköy

Telefon: 0 (212) 931 44 13


Exitrun

İki oyun odası olan Exitrun'un yeri de oldukça keyifli bir noktada, Galata Kulesi'nin meşhur sokağı Serdarı Ekrem'de bulunan oyun evinde ya Profesör yada Hırsız oluyorsunuz. İki kurgudan istediğinizi oynamak siz kalmış oyunların birbirleri ile bağlantısı yok. Tamamen zeka gerektiren oyunda odalarda odalara geçerken en ufak ayrıntıya bile dikkat etmelisiniz. Bu iki kurgudan bizim deneyimlediğimiz Mücevher Hırsızı oldu. ekibinizden birilerini sizden alarak başka yere kilitleyen oyun evi bu işe biraz macera katıyor. Önce ekip arkadaşlarınızı kurtarmanız ardından da gizemi çözüp, mücevheri hiç bir iz bırakmadan çalmanız gerekiyor.

Adres: Müeyyetzade Mahallesi Serdar-ı Ekrem Caddesi No: 16 D Galata

Telefon: 0 (212) 211 44 84


Purgatory İstanbul

Oyun evinin ismi önce ilgimizi çekti “Araf” anlamında geldiğini öğrenir öğrenmez. Hemen sizler için oyunu deneyimledik. Kurgu ve hikaye olarak diğer oyun evlerinden oldukça farklı. Burada şifreli kilitler yok! Onun için, çok oyun evi gezdiyseniz burada biraz kafanız karışacak. Oyun, iki doktor kardeşin hikayesi üzerine dönüyor. Kapıdan içeri girdiğiniz anda kendinizi, deneylerin yapıldığı laboratuvar ordasında buluyorsunuz. Doktorun formüllerle dolu defterini bulduğunuz anda da evin gizemini çözmeye de başlıyorsunuz. Korkutucu bölüm ise diğer odalarda başlıyor. Burada neyin nereden çıkacağı belli olmuyor. Birden hareket eden eşyalar, gizemli suretler ve Doktor!!! Gizemi çözmenizde asıl size yön gösteren doktor oluyor. 

Evden kaçış oyunlarına farklılık katmak isteyen ekip, sizlere çeşitli görevler veriyor. Her görev çözümünde bulduğunuz anahtarlar yardımıyla evin odalarını açıyorsunuz. Bu evde tek fark, size farklı deneyimler yaşatmaları… Deney yapıyor, büyüler bozuyor ve Vudu bebeği buluyorsunuz. Artık gerisini siz anladınız. Burada av değil. Unutmayın avcısınız. 

Dikkat: Epilepsi, Astım, Kalp rahatsızlığı, Anksiyete bozukluğu, Panik Atak yada Klostrofobik olanlar için oyun uygun değildir. 16 yaşından küçükler için bizce ailesiyle bile gelse uygun bir oyun değildir.

www.purgatoryistanbul.com

Adres: Caferağa Mahallesi Bademaltı Sokak No: 21 / A Moda Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0 (216) 330 0 222  


Keep Locked

Beşiktaş'ta açılan yeni evden kaçış oyunu Keep Locked'in hikayesinde bir ajanın gizemli sırrını bulmaya çalışıyorsunuz. Sırlarla dolu giriş bölümünün gizemli kutularının şifrelerini çözmek. Kolay değil. Zorluk derecesi oldukça yüksek olan oyunun ilk odasınında ki tüm bulmacaları çözdüğünüzde odanın sürprizi ile karşılaşıyorsunuz. Avukat Pablo, sandığınızdan akıllı bir adam ve hiç iz bırakmayan biri... ve Pablo Pavlidesin gizli dünyasını, gizli geçitlerle dolu evinin sırrını hala kimse çözüp bu evden vaktinde de kaçamadı. Bakalım siz kaçabilecek misiniz?

www.keeplocked.com

Adres: Barbaros Bulvarı Menekşe Apt. No: 54 B1, B2 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0 (212) 213 2638


Akıl Oyunları Kulübü -  Gizemli Piramit

Taksim'in yeni oyun evi Akıl Oyunları, Gizemli Piramit oyunu ile evden kaçış oyunu sevenlere yeni bir alternatif sunuyor. Oyunun tamamı çöl kumu ile ünlü Mısır'da geçiyor. Ünlü arkeolog  Howard Carter'ın gizemi ile ün salmış piramittin sırrını çözme macerasının altında yatan gizemleri konu alıyor. Piramitten sağ çıkamayan arkeoloğun yarım bıraktığı işi bakalım ekibiniz ile siz tamamlayabilecek misiniz? 

Oyun her aşaması oldukça eğlenceli, zor parkurlara sahip olmayan ama detaylara dikkat etmeniz gereken bu oyunu oynarken oldukça eğleneceksiniz.

Adres: İstiklal Cad. Hüseyinağa Mah. Atıf Yılmaz Cd. No: 17 / A Kat: 2 Beyoğlu / İstanbul  (Hüseyinağa Cami ile Demirören Avm arasındaki sokakta)

Telefon: 0 (212) 243 71 70


Bir kaç gün öncesinden rezervasyon yaptırarak oynayabildiğiniz oyunları, en az 2 en fazla 5 kişi oynayabiliyorsunuz. Her evden çıkma süresi aynı 60 dakikadır. Rezervasyon için oyun evlerinin sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Fiyat aralıkları her eve göre değişiyor, ama ortalama, oyunların fiyatları 5 kişi 150 TL'dir.

 

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In