İstanbul’da ucuz alışveriş durakları

Türkiye tekstil pazarı ve ihracatı alanında ilk 10'da yer alıyor. Dünya pazarında bildiğiniz tüm markaların üretim adresi olan İstanbul’da uygun fiyatlı ve marka ürünleri bulabileceğiniz durakları sizler için keşfe çıktık.

Versace, C.O.S, Chanel, Armani, Topshop, Zara, Mango, H&M ve bunun gibi pek çok markanın üretim adresi olan İstanbul aynı zamanda online alışverişin popüler adresi; Asos’un da üretim için tercih ettiği şehirlerden. İstanbul’da bulunan tekstil fabrikaları ve kumaşları tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Bu yüzden tekstil alanında en çok tercih edilen ülkelerden biri Türkiye.

Dünya markalarının ürünlerini çok paralar vermeden uygun fiyatlı alabileceğinizi söylesek ne dersiniz?

Bu fikir hoşunuza gittiyse gelin İstanbul’da ucuz alışveriş duraklarını keşfetmeye çıkalım.

Beyoğlu İş Merkezi – Taksim

İstiklal caddesi Taksim’in en popüler caddesi, burada gezerken dünya markalarının özel ürünleri ile dolu mağazalarda alışveriş yaparak tarzınıza yenilik katabilirsiniz. Mango, Zara, Koton gibi markaların yanı sıra İstiklal Caddesi üstünde yer alan pasajlara giderek sezonun moda ürünlerini uygun fiyatlı (uygun fiyattan kastım 10, 15, 25TL) kıyafetler bulmanız mümkün hatta içini baya karıştırdığınızda kelepir fiyatına çok şık bir Zara etek, elbise alabilirsiniz. Beyoğlu İş Merkezi istiklal caddesinin orta bölümlerinde aşağıya doğru inerken sol tarafınızda kalıyor. Gitmek isteyenler için en kolay verebileceğim tarif, Oda Kule’nin karşı çaprazı demem yeterli olacaktır.

Adres:Asmalı Mescit Mh. İstiklal Caddesi No: 187 İstiklal Beyoğlu İstanbul


Terkos Pasajı – Taksim

Taksim İstiklal Caddesi üzerinde caddenin sonlarına doğru kalan Terkos Pasajı, Paşabahçe mağazası ve Fashion Repuclic mağazası arasında yer alan sokakta kalıyor. Sokağın içine girdiğiniz anda kendinizi önce bir pazarda hissettiren Terkos’un içinde çok ucuz tshirtler, elbiseler ve pantolon gibi birçok ürün yer alıyor. Diler pazar tezgahlarını karıştırabilir, dilerseniz de pasaj içini gezebilirsiniz. Burada fiyatlar 3, 5TL’ye tshirt ve 20, 25TL gibi fiyatlara elbise, etek ve pantolon satın alabilirsiniz.

Adres: Asmalı Mescit Mh. İstiklal Caddesi, Terkoz Çıkmazı Sokak,Beyoğlu-Taksim/İST


Beşiktaş Çarşısı Sinanpaşa Pasajı – Beşiktaş

Beşiktaş’ın merkezinde kalan kartal heykelli çarşı olarak bilinen Beşiktaş çarşı içinde pek çok mağaza ve pasaj yer alıyor. Bunlardan en bilidik olanı Sinanpaşa Pasajı, çarşı içinde kendinizi kaybedeceğinizi garanti ettiğimiz Beşiktaş Çarşısı ve pasajlarında; Asos, Topshop, Bershka gibi markaların ikici kalite ve sıfır ürünleri yer alırken dünya markalarından da ürünler yer alıyor. Buralarda da fiyatlar oldukça makul şık bir elbise almak istiyorsanız en fazla 50TL ödeyerek sahip olabiliyorsunuz.

Adres:Hasfırın Cad. Sinanpaşa İş Merkezi No:5Beşiktaş


Salı Pazarı – Kadiköy

Kadıköy’de ucuz alışveriş yapabileceğiniz birden fazla adres var. Bu adreslerinin yanı sıra birde tarihi ve en meşhur herkes tarafından bilinene Meşhur Kadıköy Salı Pazarı var. Kadıköyde alışveriş yapılacak yerlerarasında her yaştan kesime hitap edenPazar. Salı ve Cuma günleri Kadıköy Hasanpaşa da, eski Kadıköy Adliyesi C Binası sırasında ve E-5 istikametine çok yakın bir alanda kuruluyor. Salı günü olabildiğince bol giyim çeşidinin yer aldığı, Cuma günleri ise yoğunlukla kumaşların ve terzi malzemelerinin satıldığı bir gün olarak karşımıza çıkar. En moda elbiselerden en gözde takılara, en trend çantalardan en alımlı ayakkabılara kadar aradığınız her şeyi bir arada bulabiliyorsunuz. Yalnız tavsiyem, tüm pazarı iyice dolaştıktan ve hangi ürünün hangi tezgahta kaça satıldığını iyice öğrendikten sonra alışverişinize başlamanız olacaktır.

Adres:Fikirtepe Mah. Uzunçayır Cad. Güven Sokak arası Kadıköy-İstanbul


Opera Onur Pasajı – Kadıköy

Bahariye Caddesinde ilerlerken, sol tarafta Mudo Mağazanın hemen yanında bulunan Opera Onu Pasajı, yılların pasajı olup, zamanında neredeyse tek giyim adresiydi. Kadıköy’de alışveriş yapılacak yerler arasında herkesin adına aşina olduğu bir çarşıdır. Günümüzde tenha haliyle dikkat çekse de, müdavimlerinin vazgeçemediği en eski pasajdır. En sevdiğiniz markanın ürünlerinin birebir aynısı, daha uygun fiyata almak istiyorsanız mutlaka buradaki dükkanlara uğrayın derim.

Adres:Osmanağa Mh., 34714 Kadıköy/İstanbul


Bakırköy Cumartesi Pazarı

İstanbul’un merkez semtlerinden biri olan Bakırköy’ün kendine özgü her cumartesi kurulan sabit pazarı Bakırköy Pazarı adeta markalar cenneti… Burada Cavalli jean pantolonlar, H&M elbiseler gibi markaların yanı sıra Türk markalarının da kıyafetleri yer alıyor. Elbise ve kıyafet dışında aksesuar, dekorasyon ürünü ve saatin de satıldığı pazarı bir an önce keşfedin derim.

Adres:Bakırköy, Osmaniye Cd, İstanbul (Bakırköy Adliyesi yanı)


Beylik Pazarı – Beylikdüzü

Taksim, Kadıköy gibi semtler size uzak geliyorsa Beylikdüzü Beylik Pazarı’nı sizlere öneriyoruz. Sosyete pazarı olarak da bilinen pazardan genelde İvana Sert, Seren Serengil gibi ünlüler alışveriş yapıyor. Her hafta sonu Pazar günü açık olan Pazara gitmek isteyenler için belediye servis hizmeti de koymuş. Beylik Pazarı’nda 100’ü aşkın tezgah bulunuyor. Oldukça büyük bir pazar olan Beylik Pazarı için bir gününüzü ayırın derim.

Beylik Pazarı’nda neler bulabilirsiniz?Tekstil eşyası, kıyafet, ayakkabı, çanta, kozmetik, dekorasyon eşyası ve meyve sebze bütün ürünleri bulabilirsiniz.

Adres:Büyükşehir Mh. Atatürk Bulvarı, Enver Adakan Caddesi, Beylikdüzü,İstanbul


 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In