İstanbul’da Mutlaka Yapılması Gereken 5 Etkinlik

İstanbul Türkiye’nin başkenti olmasa da eğlencenin başkenti. İstanbul'da yapılacak eğlenceli aktiviteleri gelin hep birlikte keşfedelim.

İstanbul’da Lunaparklar

Hepimiz bir anlık da olsa bütün herşeyi unutup çılgınca eğlenip kahkaha atmak isteriz. Lunaparklarda çılgın aktivitelerin en güzeli burada; dönme dolaba binebilir, çarpışan arabalarda eğlenebilir, hızlı trenle çılgınlar gibi bağırıp kamikaze ile dozu yükseltebilirsiniz.

Peki, bu eğlenceli aktiviteleri nerelerde yapabilirsiniz?

Türkiye’nin yeni eğlence durağı Vialand, Bostancı Lunapark, Bakırköy Lunapark, Feshane Lunapark'ta yapabilirsiniz.

kavakli-lunapark


Denizde Eğlence Boğaz Turu

İstanbul’da yapılacak en huzur verici aktivite Boğaz Turu. Efil efil esen rüzgara karşı vapurun en güzel bölümünde simit- çay yudumlamak bir İstanbul eğlence geleneğidir. İster bunu Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçerek yapın, ister Eminönü ve Ortaköy’de yarım saatlik kısa boğaz turu etkinliklerine katılarak yapın.

Kısa Boğaz Turunu; Eminönü vapur alanı ve Ortaköy sahilden yer alan vapurlardan yapabilirsiniz. Aynı zamanda İstanbul’la yakın olan Büyükada, Heybeli Ada, Kınalıada ve Burgaz Adayı’da keşfedebilirsiniz.


Sıra Dışı Oyun Istrapped

İstanbul’da farklı ve farklı bir eğlence aktivitesi yaşamak istiyorsanız son zamanların eğlenceli oyunu Evden Çıkış oyununu oynamanızı tavsiye ederim. Taksim Tünelde yer alan bu oyun adı: Istrapped. Odalardan çıkmak için şifreli çözmeniz gereken bu gerilimli oyunu arkadaş gruplarınız ile deneyimliye bilirsiniz.

Adres: Asmalı Mescit Cad. 29/3 Beyoğlu Istanbul

Telefon: (212) 244 25 46


İstanbul’da Gece Eğlenilecek Semtler

İstanbul’da eğlenmek için tercih edeceğiniz semtler Taksim, Kuruçeşme, Ortaköy, Bağdat Caddesi ve Bebek tercihiniz olsun. Hareketin hiç azalmadığı bu semtlerde akşamları ışıklarını yakan eğlence mekânları sizin de aklınızı başınızdan alacak. Hız kesmeyengece eğlenceleri ve en iyi gece kulüplerinin yer aldığı İstanbul'da eğlenmek için tercih edebiliceğiniz mekanlar; Reina, Kiki,Topless, Anjelique, Zelda Zonk, ChilaiBebek.


İstanbul'da Havuzlar

Tatil şehirlerini aratmayan İstanbul’da eğlencenin en keyiflisi, eğlenceli su parkları Aqua parklarda hem serinleyebilir hem de eğlence dolu dakikalar geçirebilirsiniz.

Büyükçekmece Aqua Marine

Adres: Fatih Mah. Komando Sok. NO:4 Büyükçekmece-İSTANBUL

Tel: (0212) 882 28 20

Aqua Club Dolphin

Adres: Cemal Paşa Cad. Su Oyunları MerkeziBahçeşehirGirişi Esenkent / İstanbul

Telefon: (0212) 672 61 61


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In