İstanbul’da gidilecek en iyi rock barlar

Rock müzik tutkunları, yada iyi müzik eşliğinde eğlenmeyi sevenler, İstanbul'da hem canlı müzik yapıp hem de rock bara dönüşen eğlence mekanlarını sizler için sıraladık.

Hard Rock İstanbul

hard rock cafeRock müzik dendi mi, akla ilk gelen mekânlardan olan Hard Rock, İstanbul’un en hareketli eğlence mekânlarındandır. Beyoğlu’nda Galatasaray Lisesi'nin yakınlarında yer alan Hard Rock, her hafta sonu canlı perfomanslarla eğlence müdavimlerinin uğrak mekânı haline geliyor. Hard Rock Cafe içinde 3 adet bar bulunuyor. 300 kişiden fazla kapasiteye sahip olan Hard Rock Cafe’nin partiler için özel odaları da mevcut. Cafe aynı zamanda terasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Hard Rock’da gerçekleşen etkinlikler; her Çarşamba günü yapılan Ladies Night gecesi ve 05, 12,19 ve 26 Mart tarihlerinde gerçekleşen Hard Rock Rissing yarışmasıdır. Aynı zamanda üst katında bir kareoke bölümü yer alıyor.


Adres: Asmalı Mescit Mh., Meşrutiyet Caddesi No:3, Beyoğlu

Telefon: +90 (212) 244 6738 


Mojo

mojo live musicİstanbul’da eğlence severlerin en az bir kere gittiği ünlü mekân Mojo Beyoğlu, Büyük Parkmakkapı Sokak’ta yer alır. Rock konseptli bar olan Mojo’da eğlencenin hız hiç tükenmiyor. Rock müziği dışında sıkı DJ’ler ve alternatif gruplar sahne alıyor.

Bu hafta Mojo sahnesinde kimler var? Merak edenler için;  4 Mart akşamı Arabesk Gecesi – Karışık Kaset ve 6 Mart Cuma akşamı alternatif grup Kaç Canım Kalmış sahnede olacak. 


Adres: İstiklal Cad. Buyukparmakkapi Sok. Taksim

Telefon: +90 (212) 243 2927 


Bronx Pi

bronxKafe Pi gruba ait olan Bronx Pi, Asmalımescit’de yer alır. Caz, rock, alternatif ve dünya müziklerinin ünlü isimlerini ağırlayan sahnesi hiç boş kalmıyor. Düzenlediği temalı partileriyle de aklımıza kazınan mekân üniversitelerinin en çok tercih ettiği eğlence mekânları arasına yer alıyor. Müziklerin bonusu Pi kokteylleri denemeden eğlenmenizi tavsiye etmiyoruz.

Bronx’da eğlenme planları yapanlar için; bu hafta sahne oldukça kalabalık 6 Mart akşamı Sahte Rakı, 7 Mart’da Baba Zula, 12 Mart’da Draft, 18 Mart’da Yedinci Ev ile birlikte Yok Öyle Karalı Şeyler sahnede olacak. 


Adres: Asmalı Mescit Mh., Terkoz Çıkmazı No:8, Beyoğlu

Telefon: +90 (212) 243 1063 


Dorock Bar

drockRock müzik ve Heavy Metal müzik severlerin uğrak mekânı Dorock, 2005 yılından beri müzikseverlere hizmet veriyor. İstanbul genelinde metal, rock müzik dinleyen ve kendini güvende hissederek eğlenmek isteyenlerin tercihi bayanlarında severek gittiği Dorock Bar’ın ses sistemi de oldukça güçlüdür. Her akşam canlı performans olan mekânın bira fiyatları da sizleri sevindirecek cinsten.

*Bu arada tuvaletinde tek bira koyma alanı bulunan mekân olma unvanına sahip.  


Adres: İmam Adnan Sok No:10, Taksim

Telefon: +90 (212) 293 7565


Neva Rock Bar

neva bar taksimHızlı akan gece hayatında birkaç saatlik soluklanmanıza ve rock müziğe doymanıza olanak sağlayan küçük, samimi bir mekân Neva Bar. İç içe masalarıyla herkes ile tanışmaimkanı sunan Neva Bar’da hafta sonları canlı müzik performansları da gerçekleşiyor. 

 


Adres: Kuloğlu Mh., Beyoğlu/İstanbul


Caravan Rock Cafe

rock barGece eğlencelerinin ilk durak mekânlarından Caravan, açıldığı günden beri rock müziğe kendini adamış barlardandır. Rock’n Roll asla ölmez diyen mekân rock müziğin eski yeni efsane isimlerini her hafta sahnesinde ağırlıyor. İçki konusunda da ucuz fiyat politikası işleyen Caravan, heavy metal ve rock türlerinde müziklerle konuklarını Rock’n Roll ruhu yaşatıyor. 


Adres: Duduodaları Sokak., No:14 Kat:2-3, Pera/Beyoğlu

Telefon: +90 212 243 4247


 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In