İstanbul’da Gece Yapmanız Gereken 8 Etkinlik

İstanbul'a karanlık çökünce ne, nerede yenir, nerelere gidilir, hangi aktiviteler yapılır? Her sorunuz için harika önerilerimiz var. Gelin sizlerle bir İstanbul turu yapalım.

Sokak lezzetleri ve en iyi lezzetli yemekleri yemek

İstanbul’un gündüzü kadar hareketlidir gecesi de... Ve hiçbir mekân, saatin kaç olduğuna aldırış etmez. Gece eğlenilir ardından bir çorba içilir, dürüm yenir ya da ayılma kahvesi içilir.

En iyisi nerede yenir? İstanbul’da ne nerede yenir? yazımızda saklı.

Sokak Lezzetleri Ekemk Arası


Çılgın bir evde kilitli kalarak oyun oynamak

Hep bar ve kulübe gidenlerdenseniz ve artık bu ritüelden sıkıldıysanız. Saat 00.00’ı vurduğunda oynayabileceğiniz evden kaçış oyun evleri var. Çılgın bir gün geçirmek için sizi kilitli kalmaya davet ediyoruz.

scooby doo


Gece matinesi keyfi yapmak

İstanbul’da havalar biraz soğuksa ya da gece yapacak hiçbir şey yoksa akla ilk gelen ilk şey vizyonda olan bir sinema filminin son seansına gitmektir. Gece matinesinde az kişiyle ayaklarınızı uzatarak sinema izleme keyfini kesinlikle tadın deriz.

sinema


Asmalı Mescit’te shot atmak

Gece eğledikten sonra hemen eve gitmeyenlerdenseniz tavsiyemiz. Arkadaşlarınızla tekila, shot yarışması yapmanız. Oyunun tek kuralı var, tek hamlede içmek ve eve ayık kafa dönmek. :)

shot asmalı


Boğaz’da sevgili veya dostlarla mehtap turu yapmak

İstanbul’da yaşamanın şanslı yanlarından biri, günün her günü ve her saati deniz manzarasına bakabilmektir. Boğazın eşsiz güzelliğinin tadını gece mehtap turlarıyla çıkarabilirsiniz. (Tavsiyemiz yaz aylarında yapmanız.)

 Beylerbeyi İstanbul Boğazı


Cihangir Park’ında soğuk bir içecekle İstanbul’un tadını çıkarmak

Taksim’in en sevilen parklarından biri olan Cihangir Sanatkârlar Parkı’nın manzarasına büyülenmek serbest... Karaköy’den ve Taksim’den gidilen bu parkta bizce soğuk bir içecek (siz ne olduğunu anladınız) yanında da muhabbet keyfi, gecenizi şenlendirecektir.

Cihangir Merdivenleri Manzarası


Tarihi Şarap Evi Viktor Levi’de şarap peynir tatmak

Binlerce yılık şarap geleneğini İstanbullularla buluşturan Viktor Levi, Kadıköy Moda binasından şarap tutkunları için özel şaraplar sunuyor. Gece etkinliklerinizden bir günü sakin ama lezzetli bu aktiviteye ayırmalısınız.

sarap keyfi


İstiklal Caddesi, Kızılkayalar’da ıslak hamburger yemek

Taksim, İstiklal Caddesi'nde yemeden dönmemeniz gereken bir lezzet varsa o da "ıslak hamburger"dir. Görüntüsüne aldanıp ben yemem demeyin! Çok şey kaybedersiniz. İstanbul’da gece turlarının vazgeçilmez öğünüdür kendisi…

Islak Hamburger


 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In