İstanbul'da gece nerede yemek yenir?

İstanbul'da gece nerede yemek yenir?

Saat 00.00 olduğunda İstanbul renkli bir ışık bahçesine döner. Eğlence mekanlarında eğlendikten sonra acıkan karınları doyurmak için en iyi 12 mekanı sizler için seçtik.

İstanbul’un üzerine siyah bir perde örtüldüğünde ikinci yüzünü gösterir bizlere. Önce, renkli ışıklarını yakıp söndürerek etkiler,  sonra uzaktan ince ince gelen müzik sesleriyle…

Meyhaneden – şerefe  –sağlığına sesleri, kulüp ve barlardan en çılgın parti sesleri. Her türlü insanı kucaklar bu şehir, kimseye yok hayır demez!

Onun için gündüzü kadar İstanbul’un gece hayatı da renklidir. Bu şehir hiç uyumaz. Birinin bir yerlerde bir şeylere ihtiyacı vardır diye. İstanbul'da saat 00.00 oldu mu? Tantuniciler, kokoreçiler, işkembe çorbacıları buyurun buyurun diye yüksek seslerle müşterilerine seslenir. Bir eğlence mekanında kafaları bulanların ayılma mekanlarıdır buralar bir tek çakır keyiflerin dilinden onlar anlar. Bir de rakının dibini görebildiğiniz çalgılı çengili taverna ve meyhaneler vardır. Peki, gece yarısı dışarıda olup da yemek yemeden eve döneniniz var mı? Şahsen ben bir şeyler atıştırmadan dönmem siz de bendenseniz gelin bir gece yarısı turu yapalım.

İstanbul’da 24 saat yemek yiyebileceğiniz 12 restoran!

 

Gece yarısı yemeği Islak Hamburger

Kızılkayalar

islak-hamburger-nerede-yenirGece yarısı Taksim sokaklarındaysanız bir Islak Hamburger atmadan duramazsınız. Ben her feneri söndürmeye meyilli olduğum vakitte karnım açıktıysa en az iki tane yemeden mekandan çıkmam. Islak hamburger yiyecekseniz de iki mekan üzerine başka yerde ıslak hamburger yedirmem kimseye bunlardan ilki İstiklal Caddesinin başında yer alan Kızılkayalar ikincisiyse Bakırköy İncirli Caddesi üzerinde yer alan Bahçe Büfe’dir.

 

Adres: Sıra Selviler Cd 2/L, Taksim/İstanbul 

Telefon: (0212) 243 6353

 

İstanbul'un en iyi mantısı

Casita

feray-mantisi-casitaGece gece bazı geleneksel tatlar aklımıza düşer mesela benim 00:00’den sonra en az bir kere mantı krizim tutar. Hiç üşenmem çekerim üzerime eşofmanımı yolunu tutarım Casita’nın cumartesileri 01.00’e kadar açık olan Nişantaşı Casita’da en sevdiğim çıtır çıtır olan Feraye Mantısı kesinlikle gittiğinizde deneyin derim.

 

Adres: Apti İpekçi. Atiye Sk No.3 Nişantaşı / İstanbul

Telefon: (0212) 327 8293

 

İstanbul’da 24 saat açık olan yemek mekanı

Marmaris Büfe

marmaris-bufeBazı geceler abur cuburcu oluruz. Özellikle eğlence mekanından çıktığımızda o tarz bir gündeysem aklımda tek bir isim olur oda Marmaris Büfe bir Patso, Goralı ya da Dilli kaşarlı tost yememek ayıp olur. Marmaris Büfe İstanbul’da 24 saat açık olan mekanların en özelidir.

 

Adres: Marmaris Büfe Taksim. Kocatepe Mh., 34437 Beyoğlu/İstanbul 

Telefon: (0212) 250 2302

 

İşkembe çorbasının kralı

Tarihi Cumhuriyet İşkembecisi

cumhuriyet-işkembecisiÇok içmişseniz hem ayılmak hem de ısınmak için bir işkembe çorbası içmek iyi gelir. İşkembe çorbası gece eğlence sonrası tercih edilen vazgeçilmez lezzetlerdendir. Tarlabaşı’nda 110 yıllık geçmişiyle lezzetinden ödün vermeyen Tarihi Cumhuriyet İşkembecisi’de bunu en iyi yapan yerdir. Felekten bir gece çaldıysanız çorbanız ondan olsun.

 

 Adres: Hüseyin Ağa Mah., Duduodaları Sk 15/B, Tarlabaşı/İstanbul

Telefon:(0212) 292 7097

 

 Niaşantaşı'nın Bistro Bar'ı

Chocolate

chocolate-bistro-barSalaş mekanlar bana göre değil diyenlerdenseniz. Chocolate Bistro&Bar'ı tercih edebilirsiniz. İstanbul’da 4 şubesi bulunan mekanın Maçka’da yer alanı sabah 04:00’de kadar açık. Sakin bir akşam geçirmek için ideal.  Saat kaç olursa olsun gidiyorsunuz, menüden istediğiniz kebabı, bonfileyi, etli dolmayı, pizzayı, makarnayı, salatayı sipariş edebiliyorsunuz. Olmadı gece çıkarması sonrası bir kahveye uğrayabilirsiniz.

 

Adres: Harbiye Mahallesi Eytam Caddesi No:33 Maçka/İstanbul

Telefon: (0212) 343 2461

 

İstanbul'da Eğlence ve yemeğin bir arada olduğu mekan

Kiki

Hem eğlenmek hem yemek yemek istiyorsanız Kiki tam sizlik gece yarısı DJ partileriyle ünlü Kiki’de lezzette ilk sıralarda ana yemekleri ve atıştırmalıklarını çok sevdiğim Kiki’nin eğlencesi de bir numara. Her hafta sonu bir eğlencenin olduğu mekanda sabahlamak serbest.

 

Adres: Katip Çelebi Mh., Sıraselviler Cd No:42, Beyoğlu/İstanbul

Telefon:(0212) 243 5373

 

 İstanbul’un gizli gece mekanı Aztek

Aztek

aztek-osmanbeyBu ismi duyanınızın az olduğuna hatta şuan bu mekan neresi diye merak ettiğinize eminim. Sayılı kişinin bildiği İstanbul’un gizli gece mekanı Aztek Osmanbey Bomonti’de yer alıyor. Gösterişli bir tabelası olmayan, eve benzeyen mekanın müptelaları çok. 20 yıllık tarihi mekan olan Aztek’de hem yemek yiyebilir hem eğlenebilirsiniz.

 

Adres: Efe Sok. No: 36 Osmanbey-Şişli/İstanbul
Telefon: (0212) 247 5901

 

Yemek ve eğlencenin adresi Gastrobar

Yan Gastrobar

yan-gastrobar-beyoluRoxy’nin bünyesinde yer alan Yan Gastrobar  4 yıldır kentin yeme-içme hayatına renk katıyor.  Açıldığı günden beri kendi müdavim kesimini oluşturan Yan Gastrobar yemek ve içki mönüsüyle, 4 ayrı katta verdiği çeşitli eğlence seçnekleriyle gözde gece yarısı mekanlarından karnınızı doyurduktan sonra  sabaha kadar 4.katına çıkarak partiliyebilrisiniz.

 

Adres: Sıraselviler Cad./aslanyatağı Sk No:5, Taksim/Istanbul

Telefon: (0212) 249 1283

 

Karaköy'ün eğlence mekanı Unter

Unter

unter-karakoyPopüler semt Karaköy gece yarısı tercih edilen mekanlar arasındada yavaş yavaş yer almamaya başlıyor. Birbirinden lezzetli ve zevkli dekore edilmiş mekanların açılmasıyla ünlenen Karaköygündüz, akşa fark etmeden tercih ilk tercih ettiğim bölgelerden Taksim'e yakınlığıyla da cazi olan bölgenin meşhur mekanı Unter. Unter'de eğlence sabah saatlerine kadar sürüyor. Bulmanız odukça kolay kalabalığı gördüyseniz Unter2e gelmişsinizdir. Üç katlı bir tarihi binada yer alan mekanın giriş katında DJ performansıyla eğlence, ikinci katında akşam yemeği mevcut. Üst kat ise Under Loft adı verdikleri, ve ev gibi dizayn ettikleri yerde 20 kişiye kadar özel gruplara parti düzenleyebiliyor.  Unter dışında Karaköy'de gece yarısına kadar hizmet veren bir başka mekan Tükkan hafta içi 00.00 kadar hafta sonları 02.00 bulan mekanda aslında müşteri ne zaman kalmak isterse o saat kapanıyor.

 

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mh., Karaali Kaptan Sk No:4, Istanbul Telefon:(0212) 244 5151

 

Ünlülerin yemek yeme adresi: Şayan

Şayan İşkembe

iskembe-corbasiGayrettepe’de yer alan ünlü Şayan. Ahşap ağırlıklı bir mekan gece 2'den sonra burada her an bir veya birden fazla ünlüyü aynı anda görebilirsiniz. Pek çok işkembeci gibi 24 sat açık olan ve muadillerine oranla daha lüks bir işkembeci sayılan Şayan’da işkembe ve türevlerinin dışında; mercimek çorbası, tavuk şiş ve çöp şiş gibi ızgara seçenekleri mevcut. Ama buranın en meşhur lezzeti Yoğurtlu Kebap.

 

 Adres: Yıldız Posta Cd Ayyıldız Sitesi No:28 D:46-47, Gayrettepe/İstanbul

Telefon: (0212) 211 3089

 

Taksim'in eğlence mekanı 

Mürekkep 

murekkep-taksimTaksim'in eğlence ve yemek mekanı Mürekkep'te hem iyi yemek yiyebilir hem de eğlencenin zevkine varabilirsiniz. Yaz aylarında Curcuna'da alternatif partiler düzenlenirken kışın, Mürekkep devreye giriyor. KafePi bünyesinin en son üyesi olan Mürekkep, kitaplarla donatılmış  eğlenceli bir mekan. Diler bahçe bölümü dilersenizde içerde oturarak keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

 

Adres: Evliya Çelebi Mh., Refik Saydam Cd No:15, 34430 Istanbul Telefon: 0532 316 0500

 

Nevizade – Çiçek Pasajı

cicek-pasajiEn son mekanı babaların babası meyhanelere ayırmamak hakaret olur. Gecenin efkarını alan muhabettin en koyunun yapıldığı meyhanalerde yenen mezenin tadını, içilen rakıyı ve elimize sinen balık kokusunu da unutamayız. Taksim'deysenin Çiçek Pasaj'ını, Vasfi Baba Meyhanesi’ni, Sultanahmet Cankurtan mahallesindeyseniz  Karışma Sen Restaurant’ını ve ünlü Kumkapı meyhanelerinde rakı, meze ve balık keyfi yapmadan ölmeyin.

 

Yazar: Zeynep Ceylan


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In