İstanbul’da en iyi Akdeniz mutfağı bu restoranlarda!

Yeşillikler, en leziz peynirler, saf zeytinyağının tadı ve her türlü deniz ürününü içine alan Akdeniz mutfağından bir yemek yediyseniz. Bu lezzeti asla unutamayacaksınız.

Akdeniz mutfağı sağlıklı yaşam için özellikle tercih edilmesi gereken mutfak türlerinden. Sebze çeşitleri, birbirinden farklı yeşillik-otlar ve deniz ürünlerinin en iyisi bu mutfağın içinde…

Akdeniz mutfağının sırrı; zeytinyağı. Akdenizliler için sağlık iksiri olan zeytin yağıyla yapılan yemekler hem hafif hem de sağlıklı. Yapılan araştırmalara göre Akdeniz tipi beslenenlerde, Alzheimer riskinin azaldığı ve Akdeniz’de yaşayanların kalp krizi riskinin düşük olduğu ortaya çıkmış.

Sağlıklı ve hafif yemek yemeyi seviyorsanız Akdeniz mutfağı tam size göre!

kydonia

Kydonia İstanbul

Muhteşem boğaz manzarasına karşı lezzetli mezeler ve deniz ürünleri yemek istiyorsunuz. Buyurun o zaman Kydonia'ya. Alaçatı’nın kendine özgü, kültürlerin kaynaşmasından ortaya çıkan mutfağı ile Kydonia, İstanbul’da en güzel Ege ve Akdeniz Mutfağının bünyesinde taşıyor.

Kydonia’da muhakkak tatmanız gereken lezzetler arasında en başı; Girit ezmesi, zaho, skordalya, közde enginar, tarçınlı yatırma peyniri, ege otları ve lorlu ızgara börek…

Adres: Kuruçeşme Mh. Muallim Naci Caddesi No:107 Beşiktaş - İstanbul

Telefon: (212) 257 1132


latorre-restoran

La Torre Restaurant

Le Méridien İstanbul Etiler'in eşsiz restoranı La Torre, üstün kalitesi ile şehrin en dikkat çeken mekanlarından biri. Ödüllü şeflerin hazırladığı ve Akdeniz tatları ile Türk mutfağının yaratıcı lezzetlerini birleştiren menüsüyle La Torre, konuklarını, İstanbul’u yeni bir bakış açısıyla keşfetmeye davet ediyor. 4. katında yer alan retorana otel dışından da ayrı giriş bulunuyor. Menüsünün çeşitliliği ise değişik tatları birlikte denemek isteyen maceraperestler için biçilmiş kaftan. Vale hizmetiyle otel konuklarının yanı sıra, kent sakinlerini de bu tecrübeye davet eden restoranın kapalı bölümü 200, havuz başında ki açık terası ise 200 kişiyi ağırlayabiliyor. 

Adres : Cengiz Topel Caddesi 39, Etiler, Beşiktaş

Telefon: (212) 384 0000


La Mancha

Boğaz’lı bir Akdenizli olur mu? Demeyin. İstanbul’daysanız olur!

La Mancha, bizleri bir günlükte olsa Akdenizli yapıyor. Boğazın en güzel köşesinde konumlanmış restoran. Kuruçeşme'de eski bir şarap imalathanesini restore edip, ikinci katına da konumlanmış. La Mancha mutfağı, otantik lezzetlerle dolu sadece Akdeniz mutfağı ile kendini sınırlamayan mekanın içinde; İtalyan, İspanyol ve Fas mutfakları da yer alıyor.

Sunumları genellikle tapas şeklinde geliyor. Sıcak ve soğuk tapas menülerimden birden fazla tabak seçimi ile kendi lezzet şöleninizi yaratabiliyorsunuz. İçinde bulunana mutfakların lezzetlerini karıştırabileceğiniz ve farklı deneyimler yaşayabileceğiniz tek adres diyebiliriz.

Adres : Muallim Naci Caddesi 107, Kuruçeşme, Beşiktaş - İstanbul

Telefon: (212) 257 11 44


azzur

AzzuR Restaurant

Mövenpick Hotel Istanbul'un içinde yer alan AzzuR Restaurant Akdeniz mutfağının en seçkin örneklerini gelen konuklarına sunuyor. Yenilenen menüsü içinde hafif Akdeniz lezzetlerinin yanı sıra Türk ve İsviçre mutfağına özgü lezzetleri de menüsüne katarak değişik mutfakseverlerinde damak tadına dokunuyor.

Sade, şık ve konforla stilize edilmiş dekorasyonu, hızlı servis anlayışı, a la carte menüleri ile %100 doğal malzemelerle hazırladıkları menülerini keşfetmenizi tavsiye ederiz. 

 Adres: The Mövenpick Istanbul, 4 Büyükdere Caddesi, Levent- İstanbul

 Telefon: (212) 319 2929 


Publico Resturant

Taksim Tünel’de konumlanan Publico rahat masaları, fayans ve aynalı dekorasyonu ve geniş barı ile konuklarına rahatlık ve huzur vaat ediyor. Hem bar hem de resturant olan mekanda yeme – içme alternatifiniz oldukça fazla... Publico’nun mutfağı Akdeniz mutfağı ağırlığında yemeğin yanı sıra müzik ve barıyla da oldukça iddialı bir mekan Publico bir akşam uğrayın derim.

Adres :Tünel Meydanı, 186/A, Beyoğlu, Beyoğlu

Telefon: (212) 245 40 28 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In