İstanbul’da en çok alışveriş yapılan markalar nerede?

Kim alışveriş yapmayı sevmez ki! Biz de bu tutkunun en popüler markalarını sizler için mercek altına aldık. Dünyada en popüler markalar İstanbul'da hangi alışveriş merkezlerinde var, ya da hangi İstanbul semtlerinde? Hepsinin cevabı burada!

Kadın, erkek hepimiz alışveriş yapmayı çok severiz. Hatta bir alışveriş merkezine girdiğimiz anda kendimizi popüler mağazaların kasalarında ellerimiz dopdolu buluruz. Bu durum bütçemizde ufak çaplı bir etki yaratsa da asla alışveriş yapmaktan bizleri alıkoyamaz. Hata bazı markalar vardır ki… İnsanı kendine bağımlı yapar. İşte bağımlılık yapan markaları sizler için inceledik.

H&M İstanbul

İsveçli uluslararası marka H&M (Hennes & Mauritz) İstanbul’da en çok alışveriş yapılan markalar arasında yer alıyor. Dünya moda trendlerini yakından takip eden H&M kadın, erkek, çocuk ve dekorasyon üzerine ürünler tasarlayıp tüketicilerle buluşturuyor. Her sezon birden fazla koleksiyon hazırlayan markanın en merakla beklenen koleksiyonları tasarımcılarla yaptıkları işbirlikleri oluyor. Lanvin, Versace, Marni, Anna Della Rosa, Maison Martin Margiela ve en son Alexander Wang ile yapılan işbirliklerinden doğan koleksiyonlar moda severlerin en çok ilgisini çeken koleksiyonlar oldu. Bu yıl, yılbaşı için özel bir koleksiyon hazırlayan marka, eğlenceli bir yılbaşı partisi videosu çekmiş. Lady Gaga ve Tonny Bennett başrollerini paylaştığı videoyu yılbaşı için hazırlanırken sizlere ilham verebilir. 

İstanbul’da H&M mağazaları nerede?

Avrupa Yakası’nda bulunan H&M mağazaları; İstinye Park AVM, Marmara Forum AVM, Torium AVM, Marmara Park AVM, Forum İstanbul AVM, Akbatı AVM, Aqua Florya AVM, Mall of İstanbul AVM, Vialand AVM, Zorlu Center, Özdilek Park AVM, İstanbul Sapphire Çarşı.

Anadolu Yakası’nda bulunan H&M mağazaları; Canpark AVM, Brandium AVM.


Zara İstanbul

İspanyol merkezli giyim ve aksesuar markası dünya genelinde en çok takip edilen moda markalarından, dünyanın en büyük 3 hazır giyim şirketinden birisi olan Zara’nın Türkiye’de 31 mağazası bulunmaktadır. Ve birçok şubesi İstanbul’da yer alır.  Inditex grubu bünyesinde yer alan Zara markasının kadın ve erkek koleksiyonları dışında; Zara Kids ve Zara Home yan markaları da vardır. Zara dışında Inditex grubuna ait Bershka, Pull and Bear, Oysho, Massimo Dutti ve Stradivaius markaları da İstanbul’da alışveriş yapabileceğiniz dünya markalarıdır.    

İstanbul’da Zara mağazaları nerede?

Avrupa Yakası’nda bulunan ZARA mağazaları; Historia AVM, Taksim İstiklal Caddesi, Nişantaşı Taşvikiye, Cevahir AVM, Forum İstanbul, Forum Marmara, Metrocity, Vialand, Akmerkez, Capacity, Mall of İstanbul AVM

Anadolu Yakası’nda bulunan ZARA mağazaları; Tepe Nautilus AVM, Akasya AVM, Kadıköy Bağdat Caddesi, Palladium AVM, Buyaka AVM, , Maltepe Park AVM.


İpekyol, Twist ve Machka

İpekyol, Twist ve Machka yan markalarıyla kadınlara moda ve trendleri en güzel şekilde sunuyor. Türk hazır giyim sektörünün öncü markası olan İpekyol kadınların yaş aralıklarına göre markalarına özel koleksiyonlar hazırlıyor. İpekyol markası; genç ve orta yaş, modern, çalışan kadınlara hitap ederken, Twist; haşarı ruhlu genç kadınlara hitap ediyor. Machka; ise hanım hanımcık stili sevenler için özel koleksiyon hazırlıyor. 

İstanbul’da İpekyol, Twist mağazaları nerede?

 Avrupa Yakası’nda bulunan İpekyol, Twist mağazaları; Aplus Ataköy, Trump Twors, Capacity, Forum İstanbul, İstinye Park, Metrocity, Şişli Rumeli Caddesi, Aqua Florya, Marmara Forum, Demirören AVM, Cevahir AVM, Kadıköy Bağdat Caddesi, Prestij AVM, Marmara Park, Vialand AVM, Zorlu Center

Anadolu Yakası’nda bulunan İpekyol, Twist mağazaları; Brandium İstanbul, Akasya AVM, Palladium AVM, Buyaka AVM, Mall of İstanbul, Kozzy AVM. 


Mango İstanbul

İstanbul ve Türkiye’de en yaygın mağaza zincirine sahip markadır Mango. Outlet ve yeni sezon mağazalarıyla her bütçeye hitap eden marka, İspanyol kökenli olsa da kurucu ortakları Türk’tür. İshak ve Nahman Andic Ermay ait markanın her sezon yeni koleksiyonları çıkmadan önce özel yaptıkları defileyi hem İstanbul’da hem de Barselona’da gerçekleştiriyorlar. Mango’nun kadın markası dışında He Mango ismiyle erkek koleksiyonları, Violetta ismiyle büyük beden kadınlara özel koleksiyonlar sunuyor. 

İstanbul’da Mango mağazaları nerede?

Avrupa Yakası’nda bulunan Mango mağazaları; Carousel AVM, Historia AVM, Nişantaşı HARBİYE, Flyinn AVM, İstinye Park, Cevahir AVM, Capitol AVM, Vialand AVM, Trump AVM, Taksim İstiklal Caddesi, Özdilek Park AVM, Metrocity AVM, Kanyon AVM, Zorlu Center, Torium avm, Marmara Park, Marmara Forum, Arenapark AVM, Perlavista AVM,  

Anadolu Yakası’nda bulunan İpekyol, Twist mağazaları; Kadıköy Bahriye, Carrefour AVM, Canpark AVM, Meydan AVM, Kadiköy 

Suadiye, Akasya AVM, Palladium AVM, Kozzy AVM, Brandium AVM.

 

Bu alışveriş merkezleri nerelerde bilmek isterseniz. İstanbul’un en popüler alışveriş merkezleri yazımızla Outlet AVM’ler yazımıza göz atabilirsiniz.

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In