İstanbul’da Elektrik Kesildiğinde Yapılabilecek 5 Eğlenceli Şey

İstanbul’da elektrik kesildiğinde yapılabilecek 5 eğlenceli şey hakkında sizler için bir yazı derledik.

Biraz Nostalji

Aslında ara sıra uzun olarak gerçekleşen elektrik kesintileri, kişilerin birbiriyle çok daha dolu ve kaliteli vakit geçirmesini sağlar. Uzun zamandır konuşamadıklarınızı konuşabilir, mum ışığı altında farklı oyunlar oynayarak sıkıntılı bir durumu, eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bu oyunların en başında, herkesin çocukken mutlaka oynadığı isim-şehir-hayvan oyunu gelir. Tek ihtiyacınız biraz kağıt ve kalem. Seçenekleri istediğiniz gibi arttırabilir, kendi yaşamınıza göre daha zevkli hale getirebilirsiniz.

Gelenekselleşen Oyunlardan

Ne zaman kalabalık bir grup toplansa ya da ne zaman elektrikler kesilse, herkesin belli bir süre sonra başvurduğu oyunların başında sessiz sinema gelir. Sizler de İstanbul’da elektrik kesildiğinde oynanacak oyunlar listesinin ilk sırasına sessiz sinema oyununu alabilir, kaybeden gruba elektrik geldiğinde küçük bir ceza verebilirsiniz.

Tabii ki Müzik

Evde yaşayan bireylerden, ev arkadaşlarınızdan ya da eşinizden biri bir müzik aleti çalıyorsa ve hazır elektrikler kesilmişken sessizlikte yapılacak bir şeyler arıyorsanız, mum ışığı eşliğinde sevdiğiniz şarkıları hep birlikte ya da yalnız söylemenin tadını çıkarabilirsiniz.

Öykü Yaratma

Karanlık, sessizlik, mum ışığı ve birkaç kişi. İşte yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz ve birbirinizle iletişim kurmanıza yarayacak en güzel, elektrik kesintisinde yapılacak şeyler içinden biri öykü yaratmak. Birer cümle kurarak her kişinin birbirinin devamını getirerek oluşturacağınız öyküyü not etme imkanınız varsa mutlaka yazın. Elektrikler gelince çıkan sonuca sizler de şaşıracaksınız.

Özledikleriniz

Belki de son yıllarda yapılması en keyifli ve de ihtiyaç gerektiren durumlardan biri: İletişim kurmak. Hazır teknolojinin hiçbir rüzgarı esmiyor ve sessizlikle sevdikleriniz birlikte sizi bekliyorken, birbirinizle uzun zamandır paylaşmadığınız şeyleri konuşmayı deneyin. Eğer yanınızda kimse yoksa, sevdiklerinizle konuşuyormuş gibi yazadabilirsiniz. Elektriklerin gelmesini belki de hiç istemeyeceksiniz.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In