İstanbul’da Açıkhava Sinema Keyfi

Festivaller şehri İstanbul kültür – sanat etkinliklerinin vazgeçilmez adresi. Birçok sinema festivalleri ile ünlü ülkemizde efil efil esen akşamlarda film keyfi yapabileceğiniz durakları sizler için araştırdık. İyi seyirler!

Anne, babanızın gençlik yıllarına gidelim 80’li yıllarda sevgililerin buluşma adresi olurdu, yazlık sinema salonları. En romantik aşk sözcükleri o karanlık alanda söylenir,sabahı unutulurdu. Utangaç aşklar yaşanırdı... Yazlık sinemalarda... işte bu eskinin romantik mekanı Açıkhava Sinema Salonları günümüze tekrar taşınıyor.

Yaz aylarında daraltıcı sinema salonlarına tıkılı kalarak film izlemek bana göre değil, En iyi korku, gerilim, romantik, fantastik, dram, aşk ve korkubütün bu filmleri Açıkhava’da yıldızların altında izleme deneyimi yaşabileceğiniz En iyi açıkhava sinema salonları nereler öğrenmeye ne dersiniz?

İstanbul’da film izlenecek Sinema Salonları!

Zorlu

Açık Hava’da Sinema keyfi Zorlu’da!

12 Temmuz itibariyle her Salı ve Perşembe günleri Açık Hava’da Sinema keyfi için Zorlu’da buluşuyoruz.

Etkinlik ücretsizdir.

Etkinlik Programı:
26 Temmuz Salı, 21:00: Nadide Hayat
28 Temmuz Perşembe, 21:00: Minyonlar
2 Ağustos Salı, 21:00: İftarlık Gazoz
4 Ağustos Perşembe, 21:00: Karlar Kralı Norm
9 Ağustos Salı, 21:00: Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı
11 Ağustos Perşembe, 21:00: İyi Bir Dinozor

Yer: Meydan Katı - Park Alanı


Bomontiada

Bomontiada'da Açık Havada Başka Sinema

Yaz boyunca bomontiada avlusunda gerçekleşen ücretsiz Cazın Yazı konserleri ve Başka Sinema işbirliği ile “Açık Havada Başka Sinema” film gösterimleri Ağustos ayında da devam ediyor.

Ağustos ayının ilk filmi 2014 yapımı Onur (Pride), 3 Ağustos akşamı saat 21:30’dabomontiada avluda. 1984 yılında geçen filmde İngiltere, Margaret Thatcher’ın muhafazakâr politikalarının etkisi altındadır. Bu politik atmosfer içinde ezilen başlıca gruplardan biri eşcinsellerdir. Film, lezbiyen ve gey aktivistlerin, en az onlar kadar ezilen başka bir grupla; maden işçileri ile güçlerini birleştirerek, hem politik engelleri, hem de ön yargıları aşmalarının gerçek ve renkli hikâyesini anlatıyor.

5 Ağustos Cuma akşamı, Damla Pehlevan’ın performansı ile “Cazın Yazı” konserleri devam ediyor. BaBa Zula ve Shantel gibi müzisyenlerle çalışan Frankofon müzisyen ve söz yazarı, mimari ve müziği ayrılmaz bir bütün kabul eden performansıyla, saat 20.30’da bomontiada avlusunda.


Akmerkez Üçgen Teras

Ay Işığında Film İzlemenin Keyfi Akmerkez Üçgen Teras’ta bambaşka

Akmerkez Üçgen Teras, sinemaseverlerin büyük beğeniyle takip ettiği filmleri açık havada ziyaretçileriyle buluşturacak. 13 Temmuz - 24 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek gösterimlerde misafirler açık havada film izlemenin keyfini yaşayacak.

Geçtiğimiz yıl yenilenen yüzüyle açık hava keyfini misafirlerine daha geniş bir şekilde sunan Akmerkez, şehirden bir nebze olsun uzaklaşmak isteyenleri Üçgen Teras’a davet ediyor. Sinemaseverlerin en beğendiği filmler 13 Temmuz - 24 Ağustos tarihleri arasında her çarşamba saat 21.00’de ücretsiz olarak yayınlanıyor. Bu etkinlikte yer alan filmelerarasında Star Wars, Küçük Prens, Batman ve Superman, Minions, İftarlık Gazoz, Angry Birds, Kocan Kadar Konuş gibi sevilen filmler yer alıyor.

Temmuz ve Ağustos ayı boyunca Akmerkez ziyaretçileri Üçgen Teras’ın ferah atmosferinde, yemyeşil çimlere uzanarak açık hava film keyfinin tadını çıkaracak.

Program:

13 Temmuz: Star Wars: Güç Uyanıyor

20 Temmuz: Küçük Prens

27 Temmuz: Batman ve Superman: Adaletin Şafağı

3 Ağustos: Minions

10 Ağustos: İftarlık Gazoz

17 Ağustos: The Angry Birds Movie

24 Ağustos: Kocan Kadar Konuş: Diriliş


Deniz Private Cinecity

Deniz Private Cinecity Trio Açık Hava Sineması

Gökyüzü, yıldızlar, ay ışığı ve film keyfi… Eğer siz de yazın, açık hava sinemasında güzel bir film izlemek istiyorsanız, Deniz Private Cinecity Trio Açık Hava Sineması en yeni filmlerle sinemaseverleri buluşturuyor. Ailenizle, arkadaşlarınızla, gökyüzünün altında alternatif bir sinema keyfi yaşamak için Deniz Private Cinecity Trio Açık Hava Sineması size eğlenceli bir akşam vaat ediyor.

En son vizyon filmlerini açık havada izlemek için www.acikhavasinemasi.com adresinden film programına ulaşabilirsiniz.

Adres: Hillside City Club Trio, Ataşehir

Telefon: 0 (216) 315 10 10


Enka Açıkhava Sineması

Enka Vakfı, Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu yaz aylarında Açıkhava sinema günleri ile sanatseverleri vizyon filmleri ile buluşturuyor. Yaz ayının belli dönemlerinde yapılan etkinliği kaçırmamak için sürekli takipte kalmanızı öneririz. Takip etmek için;www.enkasanat.org

Adres: ENKA Vakfı Sadi Gülçelik Spor Tesisi, İstinye, Sarıyer

Telefon: 0 (212) 705 60 00


Vialand Açıkhava Sinema Günleri

Eyüp’de açılan eğlence alışveriş ve yaşam merkezi Vialand içinde pek çok aktivite bir arada barındırıyor. Bu aktivitelerin bir yenisini de yaz Açıkhava sinema günleri. Yaz ayının belirli zamanlarında olan etkinliğin ilki Temmuz ayında gerçekleşti. Cinemaximum’un son gösterim seansı 22:15’i tek matine olarak her gece Açıkhavada gösterime açtı. Bir dahakini kaçırmamak için takipte olun.

Adres: Yeşilpınar Mah.Girne Cad. Eyüp- istanbul

Telefon: 0 (212) 600 01 00


Çengelköy Yazlık Sinema

Her yaz futbol sahasını sinemaseverler için düzenleyen Çengelköy Belediyesi bu yaz 2 aylıklık kültür-Sanat etkinliğini, Yazlık sinema sezonu ile açtı. Her yaz gişede hasılat yapmış yapımları, unutulmaz filmleri tekrar yad eden Çengelköy Yazlık Sinema haftanın belirli günlerinde gösterim yapıyor. Devamlı takipte kalmanız için Çengelköy Yazlık Sinema Facebook sayfasını takibe almanızı tavsiye ederiz.

Adres: Çengelköy Mahallesi Kalantor Sokak No: 3/7 Çengelköy

Telefon: 0 (216) 318 12 52


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In