İstanbul’a yakın kış tatil rotaları

İstanbul'un stresinden kaçmak ve sağlıklı bir tatil yapmak ister misiniz? Tavsiyemiz kar tatili... Bu kış doğanın kucağına kendinizi atıp, kayak yapabileceğiniz en güzel yerleri sizler için keşfe çıktık.

 

Kartepe

kartepe

Marmara Bölgesi’nde, Uludağ’dan sonra en çok bilinen kış rotalarından biri olan Kartepe,  kış aylarında beyazlara bürünür. Çeşitli zorluk derecelerine göre 12 adet pistin bulunduğu bu bölgeye en çok misafir İstanbul’dan geliyor. Bunun nedeni kış spor aktiviteleri… Kışın yapılması en keyifli spor olan kayak için tercih edilen Kartepe, hafta sonu kaçamakları için en uygun bölgedir.  Yaklaşık 132 kilometrelik bir yolculuk sonunda ulaşılabilen Kartepe Kayak Merkezi kış aylarında kayak sporuna elverişli olduğu kadar, yaz mevsiminde ve bahar aylarında da dağ yürüyüşü rotaları ile doğaseverlerin gözdesidir.

Kartepe’de ne yapılır?

Her mevsimi güzel olan Kartepe’de birçok yapılacak aktivite vardır. Bunlar; Kayak sporu, snowboard, kış mangal keyfi (sucuk ızgara), dağ yürüyüşü.

Kartepe’de nerede kalınır?

Kış ayında tercih ediyorsanız lüks otellerinde kalabilir. Yaz ayında Kartepe’nin yamaçları diyebileceğimiz Maşukiye‘de göl kenarlarında yer alan bungalov tarzı evlerde konaklayabilirsiniz. 


Uludağ

uludag

İstanbul’un kışın en çok tercih edilen kaçış yeri kesinlikle Uludağ’dır. Hem spor aktivitesi hem de eğlencenin en iyisini yaşabileceğiniz Uludağ’da yapacaklar listesi oldukça fazla!

Uludağ tatilinde ne yapılır?

 • Teleferiğe Binmek.
 • Kartopu oynamak.
 • Şömine başında keyif yapmak.
 • Spa ve sauna ile masaj yaptırarak kendinizi şımartabilirsiniz.
 • Fotoğraf merakınız varsa doğa fotoğrafı çekebilirsiniz.
 • Otantik bir dağ kahvaltısı yapabilirsiniz.
 • Kızak ve dağ bisikletleriyle gezebilirsiniz.
 • Akşamları otellerinde büyük eğlence partilerine katılabilirsiniz.
 • Sıcak şarap içebilirsiniz.
 • Kar motorlarıyla gezebilirsiniz.
 • Ve şanlıysanız düzenlenen şölen ve festivallere katılabilrisiniz. 

Kartalkaya

kartalkaya

Türkiye’nin sayılı kazak merkezlerinden olan Kartalkaya, Bolu ilçesinde bulunuyor. Her kış birbirinden lüks otellerinde kayakseverleri ağırlayan Kartalkaya; kayak, kızak ve snowboard için ideal merkezlerdendir. Kış mevsimi, kar kalınlığının yaklaşık 3 metreyi bulduğu dağların eteklerinde aynı zamanda yaylalar bulunur. Kayak yapmayı sevmeyenler için gezilebilecek rotalarında bulunduğu tesisin eğlencesi de ünlüdür. Yılın 4 ayı kayak yapılabilen Kartalkaya hem amatör kayakçılar, hem profesyonel sporcular için oldukça elverişli pistlere sahiptir.

Kartalakaya'da yapılacak şeyler!

 • Kartalkaya'da eğer kış sezonunda bulunursanız yapacağınız en güzel aktivite elbette kayak. Kartalkaya Kayak Merkezi'nde 13 kayak pisti, 2 teşesiyej, 9 teleski bulunuyor. En uzun pist ise 1400 metre. 
 • Kartalkaya'da kayağın yanı sıra rehber eşliğinde yapacağınız dağ yürüyüşleri de ideal aktiviteler arasında. Kartalkaya'nın muhteşem doğası ile iç içe, eşsiz manzarada yapacağınız dağ yürüyüşleri ve doğa keşifleri sizi yenileyecek.
 • Bolu Kartalkaya'nın komşu bölgelerinde, hepsi birbirinden güzel pek çok yayla bulunuyor. Bu yaylalara çıkabilir, yayla evlerini görebilir, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.
 • Kartalkaya otellerinde pek çok özel aktivite düzenleniyor misafirler için. Akşam yemekleri, mini konserler, partiler ve eğlenceler bu aktiviteler arasında. Keyifli ve eğlenceli bir akşam için bu organizasyonlara katılabilirsiniz.

Kar tatili planınız için önerimiz sizi sıcak tutacak kıyafetler yanınıza almanız. Yün kazak, kar botu, güneş gözlüğü, kar kıyafetleri gibi, kayak yapacaklar için tesislerden kayak kıyafetleri ve kayak malzemleri kiralanabiliyor. Yaklaşık kiralama fiyatları; Kayak takımları 25TL, Snowboard takımları 35TL, Kayak Pantolonu 15TL, Kayak Montu15TL, Kask15TL ve Gözlük 15TL.


 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In