İstanbul'a yakın hafta sonu önerileri

İstanbul'a yakın hafta sonu önerileri

Hem doğal hem de keyifle hafta sonunu geçirecek öneriler aramaktaysanız İstanbul' a yakın hafta sonu önerileri tam sizlere göre...

 

İstanbuldere - Maşukiye

masukiye

Oldukça lezzetli alabalık sunumları ile karşılaşacağınız Maşukiye adeta bir alabalık cenneti. Özellikle yaz aylarında ağaçların gölgesinde oturarak tereyağlı alabalık, kaşarlı mantar ve köftelerin tadına bakma enfes bir seçim olacaktır. Konum olarak İzmit ve Sapanca arasında yer almaktadır.

Aynı konumda ve konseptte bulunan bir diğer tesis ise günübirlik olarak ziyaret edebileceğiniz İstanbuldere Alabalık Evi olmakta. Yanı başınızda akan şelale ile keyifli ve doğa ile iç içe bir hafta sonu geçirmektesiniz.


Memduhiye Köyü

poyrazlar koyu

Poyragölü, Karasu, Acarlar Langozu, Memduhiye Köyü günübirlik gezileriniz için oldukça güzel bir seçenek olmakta. Konum olarak İstanbul' a yakın olan beldeler huzur veren doğası ile bir çok kişinin uğrak noktalarından.

Alaşara Restoran' da edeceğiniz yöresel kahvaltı sonrasında Karasu sahili ve beraberindeki Poyrazlar Gölü' nü ziyaret edebilirsiniz.


Sapanca- Kırkpınar

sapanca

İstanbul' a yakın bir diğer belde de Sapanca olmakta. Göl kıyısında bulunan restoranlarda turistik bir köy olmaktadır Kırkpınar. Konaklama imkanınız bulunmakta ise burada kafanızı dinleyebileceğiniz bir kaç gün geçirerek göl kıyısındaki sazlıklarda yürüyüş yaparak İskele Restoran' da yemek molası verebilirsiniz.


Natürköy

naturkoy

Sapanca' da olan Natürköy doğa ile iç içe ağaçlarla bezenmiş şırıl şırıl akan şelalenin yanı başında lezzetli ev yapımı ürünlerle bezenmiş bir kahvaltı seçeneği sizleri beklemekte. Yine kafanızı dinlemek için güzel bir alan diyebiliriz. Hayatın koşuşturmacalarından sıkılanlar için farklı alternatifler sunmaktadır.


Tekirdağ Şarköy

sarkoy

Tekirdağ' a doğru uzandığımızda Mürefte, Uçmakdere ve Şarköy doğa severler için oldukça keyifli ve güzel vakit geçirebilecekleri alanlardan bir tanesidir. Hem konforlu hem de uygun fiyatlı bölgede birden fazla otel bulabilirsiniz.


Kırklareli- Kıyıköy

igneada

İstanbul' a yakın gezi alanlarından bir tanesi de tıpkı Sile ve Ağva atmosferini soluyacağınız Kıyıköy olmakta. Kıyıköy özellikle bahar ayları için oldukça keyifli bir zaman geçireceğiniz trekking parkurları ile eğlenerek doğal köyün güzelliklerine kapılacaksınız.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In