ISTANBUL'74 sunar: İstancool

Ülkemizin ilk ve tek uluslararası sanat ve kültür festivali olan Istancool 13-15 Haziran'da gerçekleşecek. İstancool’un bu yılki teması Kültürlerarası Diyalog. Festival, çağımızın en yaratıcı isimlerini İstanbul’da ağırlayacak.

Türkiye'nin ilk ve tek uluslararası sanat ve kültür festivali "İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali - Istancool – IST.Fest", 13-15 Haziran 2014 tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl beşincisi düzenlenen festivalde Türkiye ve dünyadan yaşadığımız çağa yön veren yaratıcı isimler İstanbul'da sanat severlerle buluşacak. Istancool – IST.Fest’e katılmak üzere ülkemize gelecek müzisyen ve oyuncu Shirley Manson, yaptığı sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle 2013 yılında Glamour dergisi tarafından “Yılın Kadını” seçilen manken Liya Kebede, İngiltere’de iki kez “Yılın Modacısı” ödülünü kazanan Hüseyin Çağlayan, dünyaca ünlü moda markası Vionnet’in kreatif direktörü Goga Ashkenazi, W Magazine dergisi Genel Yayın Yönetmeni Stefano Tonchi gibi önemli isimler festival kapsamında Türkiye'de olacak.

Festival kapsamında sanat, tasarım, moda, mimari, edebiyat, sinema ve müzik gibi farklı yaratıcı kulvarlardan uluslararası isimler Türkiye'deki meslektaşları ile yan yana gelecek.  Sergiler, film gösterimleri, workshop'lar, söyleşi ve panellerden oluşan program aracılığıyla, festival takipçileri, dünyanın önde gelen yaratıcı isimleri ile farklı formatlarda bir araya gelmek, onların fikir ve çalışmalarını yakından tanıma fırsatı yakalayacak.  

Üç güne yayılan program bizlere; açık panel ve konuşmalar, özel gösterimler, workshop etkinlikleri ve sergilere katılma olanağı sunarken sanatsal işbirlikleri ve performansları da bire bir tecrübe etme imkanı sağlayacak.

Festival, ücretsiz ve herkese açık olacak.  13 Haziran 19:00’da Delfina Delettrez’in Never Too Light sergisinin açılışıyla başlayacak festival, 15 Haziran 18:00’de panellerin bitimiyle sona erecek.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In