İstanbul Modern'de fotoğraf çekmek serbest

Çok değil, daha geçen sene, İstanbul Modern'de fotoğraf çekmek yasaktı. Gizli gizli, türlü hallere girerek fotoğraf çektiğimizi hatırlıyorum, bazen de kibar görevlilere yakalanırdık...

Geçtiğimiz pazar günü, iki arkadaş İstanbul Modern'e gittik. Alt kattan başladık gezmeye. Yeni çalışmalar genelde alt katta oluyor. Her alt kata inişimde, yukarıdan aşağıya, kafamızın üstünde bir gök oluşturacak şekilde asılan kitaplara bakıp gizlice fotoğrafını çekmek için her türlü şekle girerim. Daha önce görevlilerden uyarı almıştım çünkü.

 

"Fotoğraf çekmek yasak!"

kspı

Yüz yıllık kapı 

Bu sefer kimse bir şey demedi. Üstelik herkes dilediği gibi çekiyordu.  İstanbul Modern'de fotoğraf çekmek serbest hale gelmişti. İlk yaptığım şey, asılı kitapları özgürce dilediğim gibi çekebilmekti. Sonra beğendiğim her eseri çekip sosyal medya hesaplarımda, twitter'da, facebook'ta, instagram'da paylaştım. Sizlerle de paylaşmak isterim.

kucuk-kız

İstanbul Modern'i gezerken dinlenen küçük kız

Araya bir iki üç ay verdiyseniz, tekrar bir plan yapıp en kısa zamanda İstanbul Modern'e gidin. En sevdiğiniz eserlerin fotoğraflarını çekip sosyal medya hesaplarınızda minik bilgiler eşliğinde paylaşın. Çok keyif alacaksınız. 

bedri-baykam

Bedri Baykam'ın Çalışması

 

Şimdiden iyi seyirler.

 


Şehir Hafiyesi


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In