İstanbul Kitap Fuarı başlıyor

Kitap kurtlarının beklediği fuar, İstanbul Kitap Fuarı başladı. Güncel yayın evlerinden unutulmaz sanat kitaplarına, karikatür ve çizgi romanlardan, ikinci el kitaplara kadar arşivinize eklemek isteyeceğiniz tüm kitaplar bu fuarda!

İstanbul'da Kitap Mevsimi Başlıyor. Kitaplarla süslenen geleneksel 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı nam-ı diğer adı Tüyap Kitap Fuarı başladı, başlayacak. 

Şimdiden muhakkak okumak istediğiniz kitapların listesini yapmanızı tavsiye ederiz. Yazarların ve yayınevlerinin haftası olan İstanbul Kitap Fuarı 7 Kasım tarihinde tüm kitap ve sanatseverlere kapılarını açıyor. Ünlü yayınevlerinin bestseller olmuş kitaplarından tutunda özel sanat ve teknoloji yayınlarına kadar pek çok kitabı tek bir yerde bulacağınız fuarda her stand'ta vakit geçirmeniz oldukça güç. Bu yüzden önceden alacağınız kitapların bir listesini çıkarmak ve imzalatmak istediğiniz yazarların hangi gün fuarda olduğunu bilmeniz önemli. 

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl 7 - 15 Kasım 2015 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi - Büyükçekmece’de kapılarını açacak.

İstanbul Kitap Fuarı

Bu yıl teması “Mizah: Hayata Gülümseyerek Bakmak”, Onur Çizeri ise Sayın Tan Oral olan 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na 750 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken, fuar süresince paneller, söyleşiler, çocuk etkinlikleri gibi 300 kültür etkinliği düzenlenecek. Etkinlikler ve imza günlerinde yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce yazar, okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak.

İstanbul Kitap Fuarı Uluslararası Konukları da Ağırlıyor

İstanbul Kitap Fuarı’nın bu yılki Onur Konuğu Romanya, fuarın ilk 4 günü (7 - 10 Kasım) açık olacak Uluslararası Salon kapsamında Romanya ülke standında Matei Visniec, Dumitru Tepeneag, Mircea Dinescu, Dan Lungu, Oana Ispir, Octavian Soviany, Carmen Muşat, Daniel Cristea-Enache, Florin Bican, Florin Irimia gibi çok değerli yazarların da olduğu bir programla fuar ziyaretçileriyle buluşacak.

Birçok eseri New York Times çok satanlar listesinde yer alan ve Türkiye’de de geniş bir okuyucu kitlesine sahip olan Sarah Jio, İstanbul Kitap Fuarı’nda Pena Yayınları’nın konuğu olarak okurlarıyla buluşacak.

İstanbul Kitap Fuarı, Romanyalı yazarların ve Sarah Jio’nun yanı sıra yurt dışından Vassilis Papatheodorou, Yannis Kalpouzos, Manuel Vilas, Kirsten Reinhardt, José Mujica, Andrés Danza, Ernesto Tulbovitz, Ion Barbu gibi değerli uluslararası konukları da ağırlayacak.

Kitap Fuarını Takip Edin

Bugünden itibaren yayınlanacak imza günleri ve etkinlik programına siteden ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir. Kitap fuarıyla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, katılımcı yayınevlerini, imza günleri ve etkinlik programıyla ilgili her türlü güncel haberi Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.


Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Saatleri 

34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi günlerde 10:00 - 19:00, haftasonu ise 10:00 - 20:00 saatlerinde ziyaret edilebilir. Öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere girişin ücretsiz olduğu fuarın giriş bedeli 5 TL’dir.

34. İstanbul Kitap Fuarı, 25. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı - ARTİST 2015 ile eş zamanlı gerçekleştirilecektir.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In