İstanbul Erkeği kitabı raflardaki yerini aldı!

İstanbul Erkeği kitabı raflardaki yerini aldı!

Denizler Kitabevi’nin yeni yayınevi DNZ KİTAP popüler yayınlarına “İstanbul Erkeği”nin hikâyesi ile başladı.

Yazar İlker Özmestçi’nin kendi ve çevresinin ilişki deneyimlerinden yola çıkarak kaleme aldığı “İstanbul Erkeği” kitapçılarda raflardaki yerini aldı.

İstanbul gecelerinde tanışmalar, tek gecelik ilişkiler, uzun soluklu ilişkiler, aldatmalar, erkeklerin kadınlara bakış açıları ve ilişkiyi yaşama biçimlerinin akıcı bir üslupla anlatıldığı kitap deneme niteliği taşıyor. Yazarın ilk kitabı olan “İstanbul Erkeği”, büyük kentte yaşayan belirli bir sosyo-ekonomik seviyedeki insanların ilişki açmazlarına da yer veriyor. Erkeklerin ilişkiler hakkında hiçbir fikrinin olmadığı zannını çürüten kitap, özellikle uzun soluklu ilişki yaşamak isteyen kentli kadınlara erkek bakışı hakkında bilgiler veriyor.  

kitap istanbul erkeğiİlişkilerin sadece kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da nasıl göründüğünü merak eden okuyucular, her biri gerçek son derece ilginç hikâyeler okuyacak.  Kitaptaki kimi bölümler kadınların tepkilerine neden olabilecek gibiyse de, sürükleyici dili ve tavsiyeleri ile okurları kısa sürede kendisine bağlıyor.

“İlişkilerimde nerede yanlış yapıyorum?” diye soran kadınlara erkekleri anlattığını söyleyen yazar  “… Evet, biz erkekleri tanımak ve anlamak istiyorsunuz. Fakat ben size süslü ve ağdalı laflarla, daha önce de duyduğunuz romantik nakaratları tekrarlamayacağım. Bunu yapan yeterince yazar var zaten. Benim niyetim size gerçekleri tüm çıplaklığıyla anlatmak; biz erkeklerin sizlere hiç anlatmadığı sırları ortaya saçıp, bizlerin gözünden kadınları ve ilişkileri göstermeye çalışmak. Biliyorum, kimi hemcinslerim beni aforoz edebilirler ama inanın sizler için bu değer! Çünkü, sizlersiniz bizi yukarılara taşıyan ve aşka olan tüm inancınızla dünyamızı döndüren. Hep böyle kalın. Doğru omuzlarda ömrünüzü geçirin. Gereksiz paniklerle, aceleci seçimlerle, toplumun iteklemeleriyle eksik hayatlar yaşamayın. Dişilik devriminizi pazartesiye bırakmadan hemen şimdi başlatın. Bizlerin, kadınlar ve ilişkiler hakkındaki gerçek düşüncelerimizi merak ediyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Size “İstanbul Erkeği”nin hapını veriyorum” diyor. Kadınlar için başucu kitabı olacak nitelikteki kitap. Mutlaka okunması gereken kitaplar listesine girmeye aday.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In