İstanbul Alışveriş Rehberi

Moda ve alışverişin merkezi İstanbul’da ne nereden alınır, nerede hangi ürünler bulunur, en uygun fiyatlar nerededir?

Avrupa’nın yükselen değeri İstanbul, moda ve alışverişin yeni başkenti… Dünyanın en ünlü markalarını ağırlayan moda fuarları, gece gündüz aralıksız süren alışveriş festivalleri, sokaklara kadar taşan defileler ve rengârenk butikleriyle İstanbul, tam bir alışveriş cenneti.

Özellikle tekstil, el sanatları ve hediyelik eşya üretiminde üst sıralarda bulunan Türkiye’nin vitrini konumundaki İstanbul, her geçen gün siluetine bir alışveriş merkezi daha ekliyor. Uygun fiyatları, birbirinden ilginç mağazaları ve sayısı 200’e yaklaşan alışveriş merkezleriyle alışveriş meraklılarının tüm ihtiyaçlarına cevap veren İstanbul için ‘her mevsim alışveriş zamanıdır’ desek yanlış olmaz.

İstanbul’da alışveriş yapmanın keyfini doyasıya yaşamak için size keyifli bir rota hazırladık.

Şimdiden keyifli alışverişler dileriz.

Alışveriş İstanbul

Turistik Alışverişler İçin

Eğer İstanbul’a özgü eşya ve tatlar peşindeyseniz, büyüleyici bir atmosfere sahip olan Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı’na uğramadan şehri terk etmek oldukça üzücü olabilir. Bu tarihî mekânlarda sergilenen otantik hediyelik eşyalar, el yapımı cam ve porselen eşyalar, doğal baharatlar, deri kıyafetler, lokumlar, halılar, kilim ve mücevherler arasından hangilerini seçeceğinizi şaşırabilirsiniz.

Alternatif Alışverişler İçin

Daha alternatif hediyelik eşyalar, sıra dışı kıyafetler ya da ikinci el kıyafet satan mağazalarla ilgileniyorsanız, rotanızı Beyoğlu ve çevresindeki pasajlara çevirmeniz yerinde olur. Oldukça uygun fiyatlara dolabınızı yenileyebileceğiniz gibi, eşi benzeri bulunmayan eşyalara da sahip olabilirsiniz. Anadolu Yakası’ndaki alternatif alışveriş adresiniz ise Kadıköy ve Kadıköy’ün ara sokaklarındaki butikler olmalı.

İstanbul Alışveriş

Butik Alışverişler İçin

Alışveriş söz konusu olunca, tarihi Teşvikiye ve Nişantaşı semtlerinden söz etmeden olmaz. Dünyaca ünlü markaların mağaza açmak için sıraya girdiği Teşvikiye ve Nişantaşı’nda hem alışverişe hem sanata hem de lezzete doyacaksınız. Anadolu Yakası’na geçecek olursanız, Bağdat Caddesi boyunca uzanan irili ufaklı şık mağazalarda keyifli bir alışveriş turu yaptıktan sonra, bölgenin leziz restoranlarında kendinize bir ziyafet çekmeyi unutmayın.

Alışveriş Merkezi Cenneti

Alışveriş, eğlence ve lezzet keyfini birbirinden ayrı düşünemiyorsanız, alışveriş merkezlerinde bu ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayabilirsiniz. Turistlerin uğramadan şehirden ayrılmadığı alışveriş merkezleri gerek kompleks mimarisi gerek şaşırtıcı alışveriş alternatifleri gerekse modernize edilmiş geleneksel lezzetleriyle alışveriş keyfini başka bir boyuta taşıyor.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In