Hint klasik sitar sanatçısı Anoushka Shankar İstanbul'a geliyor

Hint klasik sitar sanatçısı Anoushka Shankar İstanbul'a geliyor

Dünyaca ünlü Hint klasik hint asıllı sitar virtüözü Anoushka Shankar, 5 Ekim’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda hayranları ile buluşacak.

Dünyaca ünlü Hintli sitar üstadı Ravi Shankar kızı, sitar virtüözü Anoushka Shankar, İstanbul'da!

Klasik sitar sanatçısı olarak profesyonel müzik yaşamına 13 yaşında Royal Festival Hall, Barbican Centre, Vienna Konzerthaus, Salle Pleyel, Frankfurt Alte Oper, Theatre des Champs-Elysees, Palais de Beaux-Arts, KKL Luzern gibi dünyaca ünlü konser salonları ile Verbier Festivali, Prague Spring Festivali ve London Proms’da sahne alarak başlayan Anoushka Shankar; aynı zamanda babası Ravi Shankar’ın dört konçertosunu, Londra Senfoni, BBC Senfoni, Londra Filarmoni, Çek Radyo, Bern Senfoni, İsrail Filarmoni, MDR Senfoni, Lucerne Senfoni, Orpheus Chamber gibi dünyanın önde gelen orkestraları ve Zubin Mehta, Kristijan Javri ile Jakob Hrusa gibi dünyaca ünlü orkestra şefleri ile birlikte icra etti.

Sitar çalmasının yanında bestekar kimliği ile de ön plana çıkan Anoushka Shankar, Hindistan’ın önde gelen Hint klasik müziği ve dünya müziği figürlerinden biri... Shankar, derin bir bağ ile bağlandığı Hint klasik müziğinin temel eğitimini çocukluğundan itibaren hem babası hem de gurusu olan, Hindistan’ın efsane müzisyenlerinden Ravi Shankar’dan aldı.

Yirmi yaşına bastığında besteci kimliği de ortaya çıkmaya başlayan Anoushka Shankar, Hint müziğini flamenko, caz, elektronika ve Batı klasik müziğinden öğeler ile süslemeye başladı. 1999 yılında House of Parliament’in “House of Commons Shield” ödülüne layık görülen ilk genç kadın sanatçı olma onurunu elde ettikten sonra, bugüne kadar üç kez Grammy ödülüne aday gösterilen Shankar, dünyaca ünlü müzik dergisi Songlines tarafından 2012 yılında “En İyi Sanatçı” ödülünün de sahibi oldu.

Anoushka Shankar Konser Bilet Fiyatları 

1. Kategori - 83.50 TL

2. Kategori - 73.50 TL

3. Kategori - 63.50 TL

4. Kategori - 48.50 TL

5. Kategori - 33.50 TL

6 Ekim tarihinde saat 20:00'de Cemal Reşit Rey Salonu'nda sahne alacak. Anoushka Shankar'ın konser biletlerini Biletix'den temin edebilirsiniz. 

Üzgünüz bu etkinlik iptal olmuştur.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In