Hafta sonu İstanbul'da nereye gidilir?

Şehirde hafta sonu hangi etkinliklere gidilir, nereler gezilir. Merak ediyorsanız hepsi burada...

 

DIŞARI ÇIK!

İstanbul'da dışarı çıkacaksanız yapacak etkinlikler listeniz oldukça fazla, her hafta sonu düzenlenen konser serileri, tiyatro oyunları ve eğlenceli partilerle renklenen İstanbul'da bu tarz bir etkinlikden sıkıldıysanız. Tavsiyemiz yeratıcılığını ortaya çıkaracak sanatsal ve eğlenceli aktiviteler yapmanız.

İstanbul'da gidebileceğiniz etkinlikler


TADINA BAK!

nutellaı pideİstanbul'da çok farklı tatlar bulmanız mümkün. Özellikle trend bölgelerde mekanlar, misafirlerini şaşırtmak ve mutlu etmek için ellerinden gelenin daha da fazlasını yapıyorlar. Bu bir gerçek! Bunlardan en yaratıcıları olan Nutellalı Pide'yı denemeye ne dersiniz? Cihangir 49'da yiyebileceğiniz bu farklı tat dışında, ev yapımı ekmek yiyebileceğiniz Dandin Bakery, farklı bir damak tadına hitap eden Cezayir Restaurant'ın yeşilliklerle süslü "nane ayranı"  ve en önemlisi İstanbul'un sokak lezzetlerini tatmanızı tavsiye ediyoruz.

 

GEZ GÖR!

Sualtının büyülü dünyası Akvaryumlar

Birbirinden farklı balıkları keşfetmek, köpek balıkları ile yüzmek ve amazon ormanlarında dolaşmaya ne dersiniz. O zaman sizi İstanbul'un en büyük iki akvaryumuna davet ediyoruz. Florya'da bulunan İstanbul Akvaryum ve Sea Life sualtı dünyanısı bu hafta sonu keşfedebilirsiniz.

 

İstanbul'da sanata yolculuk

Büyülü şehir İstanbul, başlı başına bir sanat eseri olduğunu hepimiz biliyoruz. İstanbul'un tarihi ile ünlü nadide semtlerinde onun sanatı kadar pek çok sanatçının işlerini sergileyen galeriler mevcut. Hafta sonu bir sanat turu yapmanız için önerilerimiz. İstanbul Modern, Galeri Arter, Pera Müzesi, Galata Salt ve Mısır Apartmanı'ndaki galeriler

 

Keşfet!

İstanbul'u turist gibi keşfetmenizi tavsiye ediyoruz. Sultanahmet Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı, Beyoğlu İstiklal Caddesi ve tarihi koru ve parklarını gezerek İstanbul'da bir günlüğüne turist gibi gezinin ve deneysel aktiviteler yapın.

 

İSTANBUL HAFİYESİ OL!

Bir istanbul'u her zaman mahalle kültürü nedir, bilir. Biz de mahalle insanlarını seviyoruz ve sizler için her hafta yeni semtler keşferek, oraları gezip görmeniz için ilham veriyoruz. 

İstanbul'un ajanı, hafiyesi, nesi olmak istersen senin için keşfetmeye biz devam edeceğiz. Ama, sen de bizim gibi çok gezen bir hafiyeysen; İstanbul'u gez ve bize anlat!!!


Yazılarınızı; info@istanbul.com adresimize bekliyoruz.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In