Great Festivali İstanbul'da!

GREAT kampanyası çerçevesinde tasarlanan GREAT Festivali (GREAT Festival of Creativity) dünyada ilk kez 20-22 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

Festival, yaratıcılığın ön planda olduğu moda, tekstil, tasarım, mimarlık, lüks, teknoloji, inovasyon, yiyecek-içecek, eğitim ve sağlık gibi sektörlerde Birleşik Krallık’ın en girişimci ve ilham verici projelerini, dünyaca ünlü isimlerin de katılımıyla İstanbul The Seed’de gerçekleştirecek.

Festival aynı zamanda, düzenlenecek panel ve oturumlarda konuklara dünyaca ünlü konuşmacıları izleme ve onlarla tanışıp fikir alışverişinde bulunma imkanı sağlayor. İstanbul’a gelecek konuklar arasındaki ünlü İngiliz modacı, Mary Katrantzou da yer alıyor. “Yaratıcılık ve İşbirliği” başlıklı panele katılacak olan, desenlerle en iyi oynayan tasarımcılardan Katrantzou, işbirliğinin yaratıcılık sürecine olan katkısına ilişkin görüş ve deneyimlerini paylaşacak.

Festivalde modaseverlerin dikkatini çekecek bir başka çalışma da De Montfort Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşecek “Konsept’ten Yaratım’a” başlıklı etkinlik olacak. Burada öğrenciler, lüks bir ayakkabının ortaya çıkma süreçlerini sergileyecekleri çizim, prototip üretimi ve son üretim etaplarından oluşan bir çalışma gerçekleştirecek.

20-22 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. Festival,  İstanbul The Seed mekanında gerçekleşicek.  Festivali hakkında detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.greatfestivalofcreativity.co.uk


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In