Gelin Başı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gelin Başı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gelinler için en özel günlerinden biri olan düğün gününde kusursuz güzellik elbette saçlarından başlar… Gelinliği ve gelini gösteren şey saçının ne kadar güzel olduğudur aslında.

Gelin saçınız için bu önerilere bir göz atın…

Düğün hazırlıkları tam hızla devam ederken gelinlik, davetiye, mekân vs. derken önemli bir diğer konu da gelin başıdır. Gelin adayları o özel günde kusursuz güzelliği yakalamak için o gün saçlarının nasıl olacağına önceden karar vermelidirler. Gelinlik belli olur olmaz gelin başı için de araştırmalar başlamalıdır. Gelinliğinize ve size en uygun saçı seçerek işe başlamalısınız.

 

Gelin başı seçiminde üzerinde durmanız gereken detaylar;

Gelin başı modellerinden size en çok yakışanı seçmek için internet üzerinden küçük bir araştırma yaparak bir fikir edinmekle işe başlayabilirsiniz.

Gelin saçı seçerken eşinizle aranızdaki boy farkını gözetmelisiniz öncelikle. Aranızda çok boy farkı yok ise yüksek topuzlar yerine daha sade ve aşağıda toplamaları tercih edebilirsiniz. 

Gelin saçınızı sadece gelinliğinize ve eşinize göre değil düğün mekânınıza göre de belirlemelisiniz. Eğer düğününüz açık havada olacaksa saçınızı toplatabilirsiniz. Fakat kapalı bir mekânsa o zaman daha salaş saç şekillerini tercih edebilirsiniz. Çünkü açık alanlarda salık bıraktığınız saçlarınız ilk kuaförden çıktığınız an gibi durmayabilir. Ve bu sebeple saçınızın güzelliği zaman içerisinde kaybolabilir. Kapalı alanda ise her şey daha iyi kontrol altında olabileceğinden dilediğiniz bir modeli daha rahat uygulayabilirsiniz.

Gelin Başı için Öneriler

Tüm bunların yanında yapmanız gereken şey kuaför seçiminizi doğru yapmanız olacaktır. Saçınızın modeline karar vermeden önce gideceğiniz kuaförünüzü de belirlemelisiniz. Ve kuaförünüze gidip istediğiniz saç modelleri hakkında fikrini sorup profesyonel kişilerin görüşlerini almalısınız. Ayrıca mutlaka düğünden önce istediğiniz ve karar verdiğiniz saç modelini kuaförünüze gidip bir prova yaptırmalısınız. O güzel günün heyecanı arasına bir de saç telaşınız girsin istemezsiniz değil mi?

Perma, röfle veya saç renginizde değişiklik düşünüyorsanız bunu kesinlikle son güne bırakmamalısınız. En az 10 gün önceden bu değişikliği yaptırın ki kötü sürprizlerle karşılaşma riskiniz ortadan kalksın.

Düğün gününüzde kendinizi en iyi hissetmenizi sağlayacak şeylerden biri de kusursuz görünen saçlarınızdır. İçinize sinen ve sizi yansıtan bir saç modeli seçmeniz kendinize olan güveni arttıracağını unutmayın.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In