Geleneksel iftar sofraları Sürmeli İstanbul Hotel'de

40 yıllık tecrübesiyle, misafirlerini ev konforunda ağırlayan Sürmeli İstanbul Hotel, Ramazan için hazırladığı geleneksel iftar sofralarının keyfini, kanun nağmelerinin eşliğinde Ruga Brassarie’de yaşatıyor.

Ayrıcalıklı misafirperverliği ile ilgi gören  Sürmeli İstanbul Hotel, iftar sofrasının bereketini, Ruga Brasserie’nin ferah teras bahçesinde, yenilikçi dokunuşlarıyla sunuyor.

Şef Uğur Alparslan’ın koordinatörlüğünde, Anadolu topraklarından mevsiminde toplanan malzemelerle hazırlanan Sürmeli İstanbul Hotel Ramazan mönüsünde, modern yorumlarla harmanlanan geleneksel Osmanlı mutfağının lezzetleri yer alıyor. Osmanlı usulü etli, vişneli yaprak sarma, özel meze çeşitleri gibi oldukça zengin seçeneklerle başlayan iftar mönüsü, iç pilav ve patlıcan beğendi eşliğinde kuzu incik, çam sakızı soslu levrek buğulama, yoğurtlu pide ve İskender soslu tavuk şiş gibi her damak tadına hitap eden ana yemeklerle devam ediyor. Zerde, kaymaklı ekmek kadayıfı, cevizli baklava, saray muhallebisi gibi tatlı çeşitleri de bu özel menünün tadı damaklarda iz bırakan lezzetlerinden…

Şerbetlerden fark yaratan çorbalara, yöresel iftariyeliklerinden Osmanlı’nın en lezzetli yemeklerine kadar oldukça zengin bir menü hazırlayan Sürmeli İstanbul Hotel, Ramazan’da Tasavvuf müziği ve kanun nağmelerinin eşliğinde,eski günlerin keyfini yaşatan özel bir deneyim sunuyor.

Sürmeli İstanbul Hotel İftar Menüsü hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için Sürmeli İstanbul Hotel'in sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In