Garanti Caz Yeşili, “Uluslararası Caz Gününü” Kutluyor!

Garanti Bankası, UNESCO’nun 2012’den beri kutladığı 30 Nisan Uluslararası Caz Günü coşkusunu, bu yıl da özel konserlerle paylaşıyor. Garanti Caz Yeşili kapsamında, 30 Nisan Pazar akşamı İstanbul’da 5 farklı mekanda sergilenecek performanslarla, müziksever

Flapper Swing feat. Antti Sarpila 30 Nisan 2017 Pazar / Nardis Jazz Club

Swing dünyasının en önemli klarnetçilerinden Fin Antti Sarpila; Django Reinhardt besteleri ve 1920-30′ların caz standartlarındaki parçalarla dinleyicilerine müzik ziyafeti sunacak. Ritim gitar, solo gitar, kontrabas, soprano saksofon ve vokalden oluşan akustik caz manouche grubu Nardiz Jazz Club’ta sahne alıyor.

Etkinlik Saati: 21.30

Flapper Swing Ft. Antti Sarpila

MadenÖktemErsönmez 30 Nisan 2017 Pazar / Babylon Bomonti

Sarp Maden, Volkan Öktem ve Alp Ersönmez’den oluşan modern caz üçlüsü MadenÖktemErsönmez, birbirinden farklı birçok müzikal tarzın anlamlı ve heyecan verici bir bütün oluşturmasından ilham alıyor. Jazz, rock ve blues üçgeninde ortaya çıkan üretimleri, drum’n bass, punk gibi birçok farklı müzik türüne de dokunuyor. Kendilerine özgü müzik tarzı, yaratıcılıkları, enstrümanlarındaki ustalıkları ve Quartet Muartet dönemlerine uzanan birlikteliklerinin getirdiği deneyim, 30 Nisan akşamı cazseverlere sürükleyici bir performans sunuyor.

Etkinlik Saati: 20:30

MadenÖktemErsönmez

Colin Stetson 30 Nisan 2017 Pazar / Babylon Bomonti

Multi-enstrümantalist Colin Stetson, modern ve deneysel üretimleriyle İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor. Bas-saksafonuyla “circular breathing” (dairesel nefes) tekniği kullanarak eşsiz bir müzik geliştiren Colin Stetson, tek başına orkestra hissi yaşatıyor. Avangart cazın klasik ritimlerinden aldığı ilhamla dark metal, post-rock ve modern elektronik elementlerin sınırında gezen Stetson, Babylon Bomonti’de sahne alıyor.

Etkinlik Saati: 21:30

Colin Stetson

Get the Blessing 30 Nisan 2017 Pazar / garajistanbul

Ülkü Aybala Sunat ve Elif Çağlar, Uluslararası Caz Günü kapsamında Zorlu PSM Amfi’de ücretsiz konser veriyor. 2007’de Nardis Caz Vokal Yarışması’nda Nardis Özel Ödülü’nün kazanan Sunat’ın ardından, Türkiye'nin söz-müzik ve aranjmanlarının tamamını kendisi yapan ilk kadın caz vokalisti Elif Çağlar sahne alıyor.

Etkinlik Saati: 16:00

Get the Blessing

Ülkü Aybala Sunat & Elif Çağlar 30 Nisan 2017 Pazar / Zorlu PSM Amfi

Ülkü Aybala Sunat ve Elif Çağlar, Uluslararası Caz Günü kapsamında Zorlu PSM Amfi’de ücretsiz konser veriyor. 2007’de Nardis Caz Vokal Yarışması’nda Nardis Özel Ödülü’nün kazanan Sunat’ın ardından, Türkiye'nin söz-müzik ve aranjmanlarının tamamını kendisi yapan ilk kadın caz vokalisti Elif Çağlar sahne alıyor.

Etkinlik Saati: 16:00

Ülkü Aybala Sunat & Elif Çağlar

Jasper Hoiby’s Fellow Creatures 30 Nisan 2017 Pazar / Salon İKSV

Jazzwise dergisi tarafından Esbjörn Svensson Trio’dan beri en heyecan verici piyano üçlüsü olarak tanımlanan, ünlü caz davulcusu Mark Guiliana ile birlikte çalışan Phronesis’in kurucusu, yepyeni projesi Fellow Creatures ile İstanbul’da sahne alıyor. “Kalender bir sokak grubundan ritim büken ve serinleten çalımlar” diye bahsedilen grup genç ve yetenekli üyeleriyle Salon İKSV’de caz severlerle bir araya geliyor.

Etkinlik Saati: 20:00

Jasper Hoiby's


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In