Fransa’dan Gelen Müzik Bayramı Rüzgârı 3 Gece Boyunca Bomontiada’da Esecek

Fransa’dan Gelen Müzik Bayramı Rüzgârı 3 Gece Boyunca Bomontiada’da Esecek

İlk kez Fransa öncülüğünde başlayan Müzik Bayramı etkinliği, 35 yıldan bu yana Fransa’nın tüm kentlerinde ve dünyanın birçok ülkesinde kutlanıyor.

İlk kez Fransa öncülüğünde başlayan Müzik Bayramı etkinliği, 35 yıldan bu yana Fransa’nın tüm kentlerinde ve dünyanın birçok ülkesinde kutlanıyor. İstanbullu müzikseverler ise müzik bayramını 14-15-16 Haziran tarihlerinde 3 akşam 3 farklı konserle kutluyor olacak. İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Babylon işbirliğiyle Bomontiada’da 14-15-16 Haziran tarihlerinde saat 21:30’da ücretsiz olarak gerçekleşecek konserlere sırasıyla Anadolu ve Balkanlar’dan gerçek bir bayram havası estirecek Kolektif İstanbul grubu, Fransa-Türkiye arasında bir müzik köprüsü kuran “Yer Bakır” projesi ile Titi Robin ve son akşam ise neşe dolu müzikleriyle Fransa’dan La Caravane Passe sahne alacaklar.

Kolektif İstanbul

Kolektif İstanbul sizi bir bayram havasına davet ediyor! Düğün ve Türkiye ve Balkanlar’ın bayram müzikleri repertuarlarını doğaçlamaya da geniş bir alan bırakarak yorumlayan Kolektif İstanbul sürükleyici melodiler ve funk ve caz tınılarıyla dolu bir müzik akşamı vadediyor. Adında taşıdığı İstanbul gibi kozmopolit olan grup Fransa’da La Ferme du Buisson, Théâtre du Chatelet ve Petit Bain’de sahne aldı.

Kolektif İstanbul

14 Haziran Çarşamba, 21:30

 “Yer Bakır” – Titi Robin

Titi Robin, yakın dostu büyük yazar Yaşar Kemal’in başyapıtlarından biri olan « Yer Demir Gök Bakır » romanına gönderme yapan « Yer Bakır » adlı yeni bir projeye imza attı. Beşiği Anadolu toprakları olan bu projenin tanıtımı için Titi Robin ve 4 müzisyen yol arkadaşı Türkiye turneleri kapsamında istanbul’da Müzik Bayramı vesilesiyle bir konser verecekler.

Titi Robin

Özlem TANER, şan / Hüseyin YALÇIN, kemençe / Burcu YANKIN, perküsyon /

Sinan ÇELİK, kaval / Titi ROBIN, gitar, buzuki / Guillaume DUBOIS, ses reji            

15 Haziran Perşembe, 21:30

La Caravane Passe

2001 yılında kurulan La Caravane Passe 15 yıldır Avrupa’nın ve dünyanın en büyük sahnelerinde turneler gerçekleştiriyor. Sanseverino, Rachid Taha, Marko Markovic, Stochelo Rosenberg, ve Tom Fire gibi isimlerle çalışan grup, güncel müzik (rock, hip-hop, ragga) ile gelenekseli harmanladıkları kendi köklerine sadık kalarak farklı müziklere imza atıyor. 2016 Aralık ayında XXF Very Very French festivali kapsamında gerçekleştirdikleri eğlenceli konserle İstanbullu müzikseverlerin büyük beğenisini kazanan grup bu kez Müzik Bayramı vesilesiyle yeniden İstanbul’da.

La Caravane Passe

16 Haziran Cuma, 21:30


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In