Filmekimi takviminden sizin için seçtiklerimiz

Filmekimi takviminden sizin için seçtiklerimiz

2016 Filmekimi maratonu başladı. Birbirinden özel ve ödüllü filmler bir hafta boyunca İstanbul'da sinemaseverlerle buluşacak.

Bu yıl her yıl olduğu gibi önemli sinema ödüllerini toplamış yapıtlar sinama salonlarını gösterim alanını dolduruyor. Oscar ödüllü yönetmeler, başarılı oyuncular ve başyapıtlar... Biz de bu Filmekimi hangi filmlerden etkilendik, hangileri listemizde sizler için derlerdik. 

İyi seyirler

2016 Filmekimi, Filmleri   

Canavarın Çağrısı

Yılın merakla beklenen filmlerinden Canavarın Çağrısı, Yetimhane ve Kıyamet Günü filmleriyle tanıdığımız Juan Antonio Bayona’nın Toronto’da prömiyerini yapan son filmi. Filmin kahramanı Connor, annesinin son evredeki hastalığın kabullenmekte zorlanan küçük bir oğlan. Sert mizaçlı anneannesi ve uzaktaki babası arasında kalan Connor’ı tam sıkıştığını hissettiğinde bir gece devasa bir ağaç şeklindeki bir canavar ziyaret eder. 

Fragman için : http://filmekimi.iksv.org/tr/canavarin-cagrisi 

Seanslar

08 Ekim Cumartesi Cinemaximum City’s Nişantaşı 11:00

10 Ekim Pazartesi Atlas Sineması 19:00

12 Ekim Çarşamba Rexx Sineması 3:30

15 Ekim Cumartesi Beyoğlu Sineması 19:00


Frantz

Birinci Dünya Savaşı sonrasında, Almanya’da küçük bir kasaba... Anna, savaşta ölen nişanlısı Frantz’ın mezarına her gün giderek onun yasını tutmaktadır. Bir gün Adrien isminde genç bir Fransız adam da çiçeklerle aynı mezarı ziyaret eder. Anna, Frantz’ın arkadaşı olduğunu söyleyen Adrien ile dostluk kurar, ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir.

Fragman için : http://filmekimi.iksv.org/tr/frantz 

Seanslar

07 Ekim Cuma Cinemaximum City’s Nişantaşı 19:00

08 Ekim Cumartesi Beyoğlu Sineması 16:00

10 Ekim Pazartesi Atlas Sineması 21:30


Three Generations

Bir aile, üç nesil ve hayatının en önemli kararını alan bir genç kız… Başrolünde her biri olağanüstü performansıyla göz dolduran üç usta oyuncu: Lezbiyen büyükanne rolünde Susan Sarandon, kızı rolünde Naomi Watts ve 17 yaşındaki torunu Ray’i canlandıran Elle Fanning. Birlikte, aynı evde oturan üç nesil, Ray’in cinsiyet geçiş sürecine atılmasıyla zor günler geçirmeye başlar.

Fragman için : https://www.youtube.com/watch?v=48B9wSy4kPg 

Seanslar

07 Ekim Cuma&nbspBeyoğlu Sineması 13:30

08 Ekim Cumartesi Beyoğlu Sineması 11:00

11 Ekim Salı Rexx Sineması 16:00

5 Ekim Cumartesi Cinemaximum City’s Nişantaşı 21:30 


Julieta

Pedro Almodovar’ın 20. filmi Julieta, bir kadının hayatının gizemlerine uzanan bir yolculuğu anlatıyor. Film, Nobel Ödüllü Kanadalı yazar Alice Munro’nun öyküsünden uyarlanmış. Hayat arkadaşıyla birlikte Madrid’den Portekiz’e taşınma planları yapan 50’li yaşlarındaki Julieta, yolda bir genç kadınla karşılaşır. Bu karşılaşma, onun dünyasını alt üst eder ve böylece Julieta’nın geçmişine doğru bir yolculuğa çıkarız.  

Fragman için : http://filmekimi.iksv.org/tr/julieta 

Seanslar

07 Ekim Cuma Atlas Sineması 19:00 / Rexx Sineması 23:59

09 Ekim Pazar Cinemaximum City’s Nişantaşı 16:00

10 Ekim Pazartesi Beyoğlu Sineması 13:30


Korkunun Gölgesi

Sundance’teki prömiyerinin ardından IndieWire tarafından “Yılın ilk müthiş korku filmi” olarak tanımlanan Korkunun Gölgesi İran-Irak savaşı sırasında Tahran’da geçiyor. Filmin başkarakteri Shideh, kocası zorunlu görev için başka bir şehre gönderildiğinde, devam eden bombardımanların yol açtığı tehlikeye rağmen kızıyla beraber evlerinde kalmakta ısrar eder. Fakat insanların birer birer terk ettikleri apartmanda yalnız kalan anneyle kızı sadece savaş uçakları değil, bir hayalet de tehdit etmeye başlar.

Fragman için : http://filmekimi.iksv.org/tr/korkunun-golgesi 

Seanslar

13 Ekim Perşembe Beyoğlu Sineması 13:30

14 Ekim Cuma Rexx Sineması 21:30

5 Ekim Cumartesi Atlas Sineması 16:00 


Olli Maki’nin En Mutlu Günü

Olli Mäki’nin bu kadar mutlu olmasını sağlayan şey ne? Birkaç gün sonra Finlandiya boks tarihinin en önemli maçına çıkacak olması mı? Hayır. Bütün medyanın gözbebeği, ülkesinin gururu haline gelmesi mi? Hiç sanmıyoruz. Raija’nın ona içtenlikle gülümsemesi olabilir, ama belki. Olli Maki’nin En Mutlu Günü, kariyerinin en önemli müsabakasına çıkmak üzere olan ve bununla hiç ilgilenmeyen bir boksörün hikâyesini siyah-beyazın melankolisiyle bezeyerek anlatıyor.

Fragman için : http://filmekimi.iksv.org/tr/olli-makinin-en-mutlu-gunu 

Seanslar

08 Ekim Cumartesi Atlas Sineması 11:00

10 Ekim Pazartesi Rexx Sineması 19:00

14 Ekim Cuma Cinemaximum City’s Nişantaşı 16:00


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In