Film Hafızası'ndan Bir Yaz Gecesi Rüyası

Elif Domaniç'in ev sahipliğinde Fil’m Hafızası’nın gelenekselleşen Tematik Gece etkinliğini “Bir Yaz Gecesi Rüyası” 23 Temmuz Çarşamba akşamı saat 20:30’da Ortaköy Bloom’da gerçekleşecek.

Sinemaseverlere farklı ve alternatif bir sinema içeriği sunmak üzere faaliyet gösteren sosyal sinema platformu Fil’m Hafızası’nın gelenekselleşen Tematik Gece etkinliğinin Temmuz ayı teması “Yaz”. Sinefillerin keyifli bir akşamda bir araya geleceği “Bir Yaz Gecesi Rüyası” etkinliği 23 Temmuz Çarşamba akşamı saat 20:30’da Ortaköy Bloom’da gerçekleşecek. 

Modaya seksi bir dokunuş katan harness tasarımlarıyla dikkat çeken tasarımcı Elif Domaniç’in ev sahipliğinde gerçekleşecek olan etkinlik, kısa film gösterimleri ile başlayıp eğlenceli yarışmalarla devam edecek. Katılımcılar sıcak yaz gecelerine, tatile ve yaz aşklarına dair heyecanların, geceye özel seçilecek kısa filmlerdeki yansımalarına tanık olacak. Aynı zamanda ödüllü yarışmalarla da farklı ve renkli bir deneyim yaşayacaklar. 

Karanlık Kutu ve 40 Haramiler fotoğrafçılarından Benek Özmez gecenin her anını sizler için ölümsüzleştirecek. Etkinliğin mekan sponsorluğunu Bloom, medya sponsorluğunu Beyogluin.com, 2F Magazine, 10sayfa.com ve Bugunbugece.com üstlenirken, Karaköy’ün yeni ortak çalışma ortamı Yazane geceye proje desteği sağlıyor.

“Bir Yaz Gecesi Rüyası” biletlerini Biletix web sitesinden ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler sınırlı sayıdadır.

Bilet fiyatları Tam 25 TL, Öğrenci 15 TL'dir.

PROGRAM
20:45 Elif Domaniç’le Açılış Konuşması
21:00 Kısa Film Gösterimi (1. Bölüm)
Two Days in Summer
Social Butterfly
21:35 Yarışma - Soundtrack Quiz
21:55 Kısa Film Gösterimi (2. Bölüm)
Sevilla
Trust Me I’m a Lifeguard
22:25 Yarışma – Movie Karaoke
22:45 Kısa Film Gösterimi (3. Bölüm)
I Killer
Some Boys Don’t Leave

 

KISA FİLMLER; 

Two Days in Summer (2014)
İtalya / Luca Dal Canto / 19' 
16 yaşındaki Andrea yaz tatilini çok sıkıldığı aile çiftliğinde geçirmektedir. Akrabası Genio ve onun genç kız arkadaşı Lunia'nın gelişiyle bir anda işler değişir. Lunia İtalyan ressam Amedeo Modigliani'nin modellerinden birine çok benzemekte ve onunla aynı adı taşımaktadır. Andrea unutamayacağı bir yaza ve maceraya merhaba der.

Sevilla (2012)
Hollanda / Bram Schouw / 11' 
Sevilla'ya araba yolculuğu yapmak üzere yola çıkan 3 gencin hayatı, beklenmedik bir olayla değişecektir.

I Killer (2012)
İtalya / Francesco Calabrese / 12’ 
Farklı yaşlardaki genç çocuklardan oluşan sokak çetesine iki yeni üye daha katılacaktır. Yaşça daha büyük olan aday odada sorgulanırken, diğeri gizlice olup biteni izlemektedir. Ama olaylar hiç de beklendiği şekilde ilerlemez ve küçük aday kendini zor bir durumun ortasında bulur.

Social Butterfly (2013)
Fransa / Lauren Wolkstein / 14’ 
Tanımadığı bir ev partisine katılan kadın kendini partinin sahibi Chloe’nin kuzeni olarak tanıtır. Partiden sıkılan Chloe kadının oyununu bozmaz ve onunla farklı bir deneyim yaşar. Sundance Film Festivali’nin 2013 yılındaki En İyi Kısa Film adaylarından…

Trust Me I'm a Lifeguard
ABD / Tony Glazer / 17'
İki cankurtaran kankanın hikayesine tanık olduğumuz bu filmde kahramanlarımız yazın sona erişiyle bazı sorunlarla karşı karşıyadır. Yetişkin bir hayata geçebilmek için gerekli kararları alabilecekler midir?

Some Boys Don't Leave (2009)
ABD / Maggie Kiley / 16’ 
Genç bir erkek, biten ilişkilerinin ardından eski kız arkadaşının evinde amaçsız, oturduğu ‘yer’den kalkmadan yaşar. Genç kız hayatına devam ederken, genç erkek evden ayrılmaz. Genç erkeğin ilişkiyi ve iletişimi devam ettirme çabası sonuç vermez. Genç kız artık genç erkeği görmezden gelerek yaşamaya başlar.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In