Fashion Film Fest İstanbul başlıyor

26 ve 27 Kasım tarihlerinde Moda Filmleri ikinci kez sinemasever ve modaseverlerl buluşmaya hazılanıyor.

İstanbul’un moda filmleri festivali Fashion Film Fest İstanbul ikinci kez seyircileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Geçen sene ilk kez iki günlük dev bir etkinlik olarak düzenlenen festival bu sene de dünyanın dört köşesinden büyük moda evlerinin, markaların, genç ve bağımsız tasarımcıların filmlerini dev ekrana yansıtırken söyleşiler, atölyeler, sanat enstelasyonları ve partilerle de benzersiz bir deneyim yaşatacak. 26 ve 27 Kasım tarihlerinde yine Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin desteği ve ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan festival Tuna Yılmaz tarafından düzenleniyor. 

Geçen sene sunulan iki ödülü bir başlangıç olarak gören Fashion Film Fest İstanbul 2016 bu yılki edisyonunda tam 4 farklı kategoride ödül dağıtacak. Moda editörleri, fotoğrafçılar, oyuncular, tasarımcılar ve moda haftası direktörleri gibi farklı disiplinlerden önemli ve ünlü isimleri bir araya getirecek olan uluslararası jüri festivalde En İyi Moda Filmi, Genç Keşif ve En İyi Müzik Videosu ödüllerinin sahiplerini belirleyecek.

Öğrenci filmlerinin yarıştığı Genç Keşif ve modayı ön plana alan müzik videolarının rekabet ettiği En İyi Müzik Videosu ödüllerine en olarak festival kapsamında ELLE dergisinin editoryal ekibi tarafından seçilerek verilecek olan bir de Elle’s Choice ödülü bulunuyor. Festivalde gösterilen Türkiye’den moda filmleri arasından bir yapıma verilecek olan ödül ülkemizdeki moda filmlerinin gelişimi açısından da büyük önem taşıyor. Uluslararası yarışma jürisi ve söyleşi programları için festival esnasında İstanbul’a gelecek olan Gareth Pugh, Damir Doma, Emma Mulholland, Senio Zapruder, Michael Daks, Hywel Davies, Niccolo Montanari ve Branko Popovic gibi önemli ve sürpriz isimlere ek olarak festivalde seyirciler Türkiye’den de Işın Görmüş, Meryem Uzerli, Hazar Ergüçlü, Tamer Yılmaz, Serkan Şedele, Bahar Korçan ve Emre Ünal gibi isimleri de sahnede görme şansına kavuşacaklar. 


26 Kasım Fashion Film Fest İstanbul Programı

12:00 Film Screening Young Discovery Award Nominees

12:30 Film Screening: Best Music Video Award Nominees

13:00 Fashion Talk: Styling & Fashion on Cinema and Television

14:15 Film Screening: ELLE's Choice Award Nominees

15:15 ELLE Fashion Talk: Fashion Films in Turkey

16:30 Fashion Talk: International Fashion Film Directors

17:45 Film Screening: Best Fashion Film Award Nominees

21:00 Award Ceremony: Fashion Film Fest Istanbul 2016 Awards

22:00 Private Party: ELLE celebrates Fashion & Film (invitation only) 


27 Kasım Fashion Film Fest İstanbul Programı 

12:00 Film Screening: Fashion Film Panorama I

13:00 Fashion Talk: Men's Fashion, Style & Films

14:10 Fashion Lecture: the Changing World of Fashion

15:00 Film Screening: Fashion Film Panorama II

16:00 ELLE Fashion Talk: Gareth Pugh

17:15 Fashion Talk: Serkan Sedele

18:00 Film Screening: Fashion Film Panorama III

19:00 Private Dinner: FFFI'16 Gala Dinner hosted by Marriott (invitation only)Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In