Eyeliner nasıl çekilir?

Eyeliner nasıl çekilir?

Modayı takip eden kadınların tarz ve stillerini yansıtmalarına olanak sağlayan pek çok makyaj trendi var. Ama bunlardan en popüleri Eyeliner! Peki, eyeliner sürme konusun da ne kadar yeteneklisin?

Eyeliner dediğimizde aklımıza likit eyeliner gelir. Oysa o kadar çeşitleri vardır ki! Bizde sizler için bütün eyeliner çeşitlerini derledik.

 

En popüler Eyeliner çeşitleri.

Kalem eyelinerler;

Kontrolümüzün kolay olduğu göz kalemleridir. En iyi sonuç veren kalem eyeliner,  kayganlığı olan fakat fazla bulaşma yapmayanlardır. Krem ve jel eyelinerda  oldukca tercih edileler arasında. Krem eyeliner ve jel eyelinerlar kendi özel fırçaları ile uygulanır.

Likit eyeliner;

bunlar fırçalı tiplere nazaran uygulama kolaylığı sağlar. Likit eyelinerlar, sadece üst göz kapağında kullanılmasını tavsiye ederim.

eyeliner-medelleri

Eyeliner Nasıl Çekilir

Eyeliner çekerken yakınınızda mutlaka kulak temizleme çubuğu ve makyaj temizleme mendili bulunusun. Eyeliner çekmeden önce mutlaka primer kullanın. Eyeliner çekmek ilk zamanlar zordur. Bir seferde düz çizgiyi çekmeye çalışmak yerine üst kirpik dibine minik dokunuşlarla ufak çizgiler yaparak çalışın. Göz ortasından başlayın, bu şekilde çekmeniz çok daha kolay olur. İnce çekilmiş bir eyelineri her zaman kalınlaştırabilirsiniz, ama kalından inceye dönmek her şeye baştan başlamaya neden olur. İçten dışa, inceden kalına doğru hat oluşturun.

eyeliner-nasil-cekilir

En iyi Eyeliner markaları

Sizler için en iyi fırçalara sahip eyeliner markalarını seçtik. Bu markaları kullanarak eyelinerınızı daha kolay çekebilirsiniz.

Maybelline Lasting Drama Jel Eyeliner

Mac Liquid Eyeliner 

Clinique Eye Defining Liquid Liner

Shiseido Fine Eyeliner

Lancome Artliner


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In