Etin uzmanı en iyi Steakhouse restoranları

Et pişirmek önemli iştir. Her etin kendine özgü dinlenme ve pişme süreleri vardır. İstanbul’da etin ehli Steakhouse restoranlarını sizler için araştırdık.

İstanbul'da en iyi et nerede yenir, en iyi steakhouse restoranlar nerededir? Merak edenler için keşfe çıktık.

Nusr-Et

Türkiye'nin en iyi steakhouse restoranlarından olan Nusr-Et’de lezzetli ve keyifli bir yemek yiyeceğiniz garanti ediyoruz.

Nusret Gökçe'nin açtığı Nusr-et restoran daha önceleri Etiler Günaydın ile birlikteydi. Et konusunda çeşitli ülkelerde çalışarak etin uzamanı olan Nusret. Arjantin’de et ve pişirme teknikleri üzerine uzun yıllar eğitim almış. Mekanda etler sıra sıra sergileniyor. Vitrinlerinin tam arkasında da açık mutfak var. Mutfağın görünür bir yerde, et dolaplarının yanı başında mekanın kalbinde olması, istediğiniz her an o bölümü görebilmenizi sağlıyor. En iyi et yenilebilecek lokasyonlardan olan mekanın; Lokum, küşneme, Kuzu kafes ve özel sosuyla pişirilen şaşlık yemekleri kesinlikle denenmeli listenizde yer alsın. Herkes tarafından tercih edilen mekanlardan biri olan Nusr-Et’de hafta sonları oldukça kalabalık.


Adres : Nispetiye Caddesi No:87, Etiler, Beşiktaş

Telefon: (212) 358 30 22 


Gürkan Şef Steakhouse

Ahşabın hakim olduğu yalın bir dekorasyona sahip olan mekan, güler yüzlü servis anlayışı ve lezzetli menüsüyle diğer mekanlar arasında farkını ortaya koyuyor. Dünya standartlarında hizmet anlayışıyla yola çıkanGürkan Şef, zengin  içerikli menüsün de; Gürkan Şef Şato, Gürkan Şef Vals, Gürkan Şef Kobe, kendi icadı olan Şehvet Tatlısı ve bunun gibi birbirinden özel lezzetleri et severlerle buluşturuyor.


Adres: Teşvikiye Mahallesi, Vali Konağı Caddesi, No 96/A, Şişli, İstanbul

Telefon: (0212) 291 58 25


Baltazar Steakhouse

Kömür ateşinin ete verdiği lezzeti tadabileceğiniz nadir mekanlardan olan Baltazar yeni gözde semtlerden Karaköy’de sizleri bekliyor.

Asma yaprakları altında sakin bir atmosfere sahip mekanın dekorasyonu retro - modern çizgide tasarlanmış. Trakya’daki özel çiftlikten seçilen etler kömür ateşinde itina ile pişerek konuklara servis ediliyor. Menüsü sadece et ile sınırlı değil. Farklı sosları deneyebileceğiniz çeşitli salataları tek başına ya da etin yanında tercih edebilirsiniz. Karaköy’ün tarihi ve salaş havasında kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir ortama sahip Baltazar Steakhouse menüsünden; house burger, fume burger, Tekxas burger ve ızgaralardan cheese burger, kasap köfte, kaşarlı köfte ve bonfile tercih edebilirsiniz.


Adres: Kılıç Ali Paşa Mescidi No. 12/A Karaköy, İstanbul

Telefon: (0212) 243 64 42


Beyti

Geçmişten bugüne etin ustası olan Beyti doğaya saygılı mekanlarda konuklarına özel hizmetler sunuyor.

60 yıllık deneyim ile en lezzetli etleri sunan Beyti bu güne kadar kralları, başbakanları ve dünya sosyetelerini ağırlamış. Beyti Güler’in 1945 yılında başladığı et restorantcılığı anlayışı ve kendine özgü hazırladığı beytisi ile ete ismini veren ilk ustalardan etleri kendisi bizzat seçip, dinlendirip pişiren usta yıllarca bu geleneğini bozmamış. “Etin en iyi piştiği yer” sözünün bizim için söylediğini söyleyen Beyti Güler yarım asır bu disiplin ve gelenekle Türkiye’nin en iyi et restoranlarından olmuş.


Adres:  Orman Sok. No:8 – Florya / İstanbul

Telefon: (212) 663 29 90


Virginia Steakhouse

Siz hala hamburger yediğinizi düşünüyorsanız bir de Virginia Steakhouse’un hamburgerini deneyin. Tadı damağınızda kalacak.

Henüz 2 yıldır hizmet veren Virginia Angus, M. Burak Altay’ın projesi %100 yerli angus yetiştirilmesi ve bu alanda meslektaşlarına örnek olmasıyla tanınan Burak bey 2 sene önce Haziran ayında mekanını faaliyeti soktu. Kendi çiftliklerinde özel olarak yetişip hazırlanan harika etlerinin herkes müdavimi… Özel hamburger sunumlarına özellikle biz bayıldık. İş çıkışları ve hafta sonları oldukça kalabalık oluyor.  Ama hızlı bir servis anlayışına sahipler onlar için müşteri memnuniyeti çok öncelikli.


Adres : Uzunçarşı Caddesi 136, Eminönü, Eminönü

Telefon: (212) 528 38 08


 

Egg & Burger 

Amerika’nın geleneksel diner anlayışını aratmayacak şekilde dekore edilen kırmızı deri koltukları, metal masaları, siyah-beyaz dekorları, bar masaları ve neon ışıklarıyla Teşvikiye, Etiler, Fulya, Göktürk ve Cihangir’de hizmet veren Egg & Burger, damak tadına düşkünlere 1950'lerin atmosferini yaşmayı hedefliyor. Etlerinin lezzeti özel olarak kendi mezbahlarında kesim vedinlenmesinden geliyor. Dinelenme sürelerini oldukca uzun tutarak ete yumuşaklık katan Egg & Burger müşterilerine en iyi lezzeti sunmayı pransip haline getirmiş. Egg & Burger’ın menüsüne kattığı Rib Eye Steak, Sirloin Steak ve Egg&Burger Mix menüleri bizim listemizin en başında geliyor. 


Adres: Nispetiye Cad. Yıldızçiçeği Sk. 2/E Etiler Beşiktaş İstanbul

Telefon: (212) 265 09 99


 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In