ENKA’da Sanat Şöleni Temmuz Ayında da Devam Ediyor

ENKA’da Sanat Şöleni Temmuz Ayında da Devam Ediyor

Kültür sanatın daimi destekçisi ENKA Kültür Sanat, Temmuz ayını zengin bir programla karşılıyor. Açıkhava Buluşmaları, Temmuz ayı boyunca konserler, tiyatro performansları ve açık havada sinema keyfine ev sahipliği yapıyor.

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları’nda Temmuz ayının ilk konuğu, Mam’art’ın Nereye Gitti Bütün Çiçekler oyunu olacak. Tuğrul Tülek’in yönetmenliğini yaptığı ve Şenay Gürler, Hale Akınlı, Goncagül Sunar, Feri Baycu, Gözde Kansu, Melisa Doğu ve Ece Yüksel gibi yetenekli oyuncuların yer aldığı kadrosuyla Nereye Gitti Bütün Çiçekler; 3 Temmuz Pazartesi akşamı seyircisine keyifli bir gece yaşatacak.  

Buluşmalar, Turkolatino akımının öncüsü Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars’ın “hastası” olunan performansıyla devam edecek. Konser 5 Temmuz Çarşamba akşamıENKA sahnesinde gerçekleşecek.Türkiye'nin en iyi kadın sanatçılarından Sertab Erener ile yetenekli gitarist, söz yazarı ve besteci Emre Kula ise 6 Temmuz Perşembe akşamı seyirciyle buluşacak.

Emre Kınay Bora Öztoprak

Etkinlikler kapsamında, 10 Temmuz Pazartesi akşamı Şark Dişçisioyunu ile Nilüfer Belediyesi Tiyatrosu sahne alacak. Dişçi Taparnigos’un çapkınlık ve hovardalıklarına odaklanan oyun, içinden çıkılmaz bir dolantı komedyasına dönecek. Güçlü sesi ve kendine has yorumları ile büyük bir hayran kitlesine sahip olan Kibariye, 11 Temmuz Salı akşamı, ilk kez ENKA sahnesinde olacak.İki yakın arkadaşa has tatlı atışmalar, neşeli tavırlar ve dillerden düşmeyen şarkılarla Bora Öztoprak-Emre Kınay ikilisi ise 12 Temmuz Çarşamba günü dinleyiciye keyifli bir akşam yaşatacak.

Program, büyük usta Haldun Dormen’in hem yazıp hem de başrolünde oynadığı Bir Zamanlar Gazinoda oyunu ile devam edecek. 17 Temmuz Pazartesi akşamı sahnelenecek oyun, vaktiyle herkesin gönlünde taht kuran fakat bir olay neticesinde yolları ayrılan iki eski komedyenin yeniden buluşmasını konu alacak. ENKA’nın daimi sanatçısı Fazıl Say ise 24 Temmuz Pazartesi akşamı gerçekleştireceğikonserle izleyiciye büyüleyici bir akşam yaşatacak. Fazıl Say’ın Seul konserindeki repertuarıyla seyirciyi selamlayacağı etkinlikle beraber, Açıkhava Buluşmalarının canlı performansları sona erecek.

Şark Dişçisi

ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları, açık havada film nostaljisi yaşatacak keyifli etkinlikler ile devam edecek.İstanbullu sanatseverler, açık havada film izlemenin tadını da ENKA’da yaşayacak. Film gösterimleri kapsamında, 2017 yılı Oscar Ödülleri’ne aday olan ve ödül kazanan sinema filmlerinin yanı sıra sinema tarihinin sevilen yapımları da izleyiciyle buluşturulacak. Kaptan Fantastik (Captain Fantastic) 18 Temmuz Salı, Aşkın Çekimi (Their Finest) 19 Temmuz Çarşamba, Geliş (Arrival) 25 Temmuz Salı ve The Circle 26 Temmuz Çarşamba akşamı ENKA perdesine yansıtılacak.

Program kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler saat 21.15’te başlayacak.

Fazıl Say

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları etkinlik bilet fiyatları:

Tiyatrolar:

Tam: 40 TL Öğrenci: 20 TL

Konserler:

Tam: 70-55 TL Öğrenci: 40 TL

Sinemalar: 10 TL

*Fazıl Say:

Tam: 100-80-60 TL Öğrenci: 40 TL


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In