ENKA Açıkhava Festivali 19 Haziran’da Başlıyor!

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları bu yaz, heyecan yaratan performanslara ev sahipliği yapacak. 19 Haziran’da Semaver Kumpanya’nın performansı ile başlayacak buluşmalarda, yıldız sanatçılar aynı sahneyi paylaşacak. Seyircinin konser ve tiyatro

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları boyunca İstanbullulara keyif dolu bir yaz yaşatacak. Müzik dünyasının önemli isimlerinin konserler vereceği buluşmalarda, tiyatro dünyasının yıldız sanatçıları da keyifli performanslar sergileyecek.

Özgün performansların yanı sıra özlenen açıkhava sineması nostaljisi de bu yaz yine ENKA’da yaşanacak. 19 Haziran’dan 10 Ağustos’a kadar sürecek Açıkhava Buluşmaları kapsamında 4 oyun, 6 konser ve 10 film gösterimi gerçekleşecek.

Enka Açıkhava Festivali

Tiyatronun Yıldızları Açıkhavada

Eşref Denizhan Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenecek etkinlikler, Semaver Kumpanya’nın Semaver ve Kumpanya adlı oyunuyla 19 Haziran’da başlayacak. 10 Ağustos’a kadar devam edecek etkinliklerde sırasıyla, Mam’art’ın yer yer müzikal havasına bürünen Nereye Gitti Bütün Çiçekler, Nilüfer Belediyesi Tiyatrosu’nun oynandığı her sezonda afişleri, kostümleri ve sahnesiyle en çok ilgi çeken Şark Dişçisi ve büyük usta Haldun Dormen’in sanat danışmanlığını yaptığı Sahne Tozu Tiyatrosu’nun Bir Zamanlar Gazinoda oyunları sahne alacak.

Tiyatro Yıldızları Açıkhavada

Müzik Dünyasının Devleri Aynı Sahnede Buluşacak

29. Yıl ENKA Kültür Sanat Açıkhava Buluşmaları birbirinden başarılı sanatçıların konserlerine de ev sahipliği yapacak.  Türkiye’de caz denince akla ilk gelen isimlerden Emin Fındıkoğlu +12, “hastası” olunan performansıyla Turkolatino akımının öncüsü Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, Türkiye'nin en iyi kadın sanatçılarından Sertab Erener ile yetenekli gitarist, söz yazarı ve besteci Emre Kula, güçlü sesi ve kendine has yorumları ile Kibariye, iki yakın arkadaşa has tatlı atışmalar, neşeli tavırlar ve dillerden düşmeyen şarkılarla Bora Öztoprak-Emre Kınay ve ENKA’nın daimi sanatçılarından Fazıl Say seyirciyle buluşacak.

Müzik Dünyası Devleri

Yıldızların Altında Sinema Nostaljisi…

Zengin program boyunca İstanbullu sanatseverler, açık havada film izlemenin tadını da ENKA’da yaşayacak. Film gösterimleri kapsamında, 2017 yılı Oscar Ödülleri’ne aday olan ve ödül kazanan sinema filmlerinin yanı sıra sinema tarihinin sevilen yapımları da izleyiciyle buluşturulacak. 2017 En İyi Film Oscar ödülünü alan Ay Işığı (Moonlight) başta olmak üzere Kaptan Fantastik (Captain Fantastic), Aşkın Çekimi (Their Finest), Geliş (Arrival), The Circle,  Lion, Gizli Sayılar (Hidden Figures), Snowden, Aşıklar Şehri (La La Land) ve Yaşamın Kıyısında (Manchester by the Sea)filmleri ENKA perdesine yansıtılacak.

Program kapsamında düzenlenecek tüm konserler ve film gösterimleri saat 21.15’te başlayacak.

Yıldızların Altında Sinema


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In