Dünyanın En Güzel Gölü: Como

Dünyanın En Güzel Gölü: Como

Dünyadaki en lüks ve en romantik tatil lokasyonlarından Como Gölü’nü sizin için araştırdık. Yazımızı okurken kendinizi bambaşka bir dünyada hayal edebilirsiniz.

Sakinliğin, lüksün ve el değmemiş doğanın tek karede toplandığı dünyanın en güzel gölü olarak bilinen Como, İtalya’nın kuzeyinde Alp Dağları’nın eteklerinde milyonlarca yıldır güzellik uykusuna devam ediyor. Bugüne kadar dünyaca ünlü sinema oyuncusu ve politikacıya ev sahipliği yapan Como’nun en eski binalarından biri olan Villa d’Este bugün Como’yu ziyaret eden misafirlerin konaklamak için tercih ettiği lüks bir otel. Bina 1958’de inşa edilmiş ve İngiliz Kraliyet Ailesi’ne uzun yıllar da hizmet verdi. 1873’te otele dönüştürülen villada, sinemanın gerilim ustası Alfred Hitchcock, büyük eserlerinin pek çoğunu burada, Como Gölü’nün sisli ortamında kurgulamış.

Mark Twain, Greta Garbo, Betty Davis, Clark Gable ve Gary Cooper gibi artık ebediyete intikal etmiş pek çok ünlü ile Mel Gibson, Sharon Stone, Sting, Madonna, Donna Karan ve Ralph Lauren gibi günümüz ünlüleri de Villa d’Este’nin müdavimleri arasında. Dev harika bir bahçenin içinde ve hemen gölün kıyısında bulunan Villa Deste’nin bahçesindeki ağaçlardan bazıları 500 yıllık. Restoranında sunulan yemekler ise tam bir şölen ziyafeti sunuyor. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In