Doğal Cennet Bahama Adaları

Dünyadaki en lüks ve en romantik tatil lokasyonların Bahama Adaları’nı sizin için araştırdık. Yazımızı okurken kendinizi sıcak kumlarda masmavi okyanusta hayal edebilirsiniz.

Dünya üzerinde doğanın bakir kalabildiği nadir yerlerden biri olan Bahama Adaları 700 büyük ada, 2400 adacık ve mercan kayalıklarından oluşuyor. Adanın başkenti Nasau’nun en güzel plajlara sahip Paradise Island bölgesi ise en popular yeri. Burada bulunan One and Only Ocean Club sadece Bahamalar’ın değil dünyanın da en iyi otellerinden biri. Kendine ait sahili bulunan otelin en göz alıcı yeri Versay Bahçeleri. Harika bir şekilde düzenlenmiş bahçede bulunan 12’nci yüzyıla ait manastır parça parça Fransa’dan getirtilerek bahçenin ortasına yerleştirilmiş.

Nassau’nun 20 dakika güneyinde pembe kumu dolayısıyla pespembe plajlara sahip Eluethera ve Harbour Island bulunuyor. Kuzeyde bulunan ve çok güzel dalış olanaklarına sahip Grand Bahama ve kuzeyden güneye incecik bir şerit gibi uzanan ve 365 adacıktan oluşan, sakin el değmemiş plajlarıyla Exuma’lar Bahamalar’ın diğer popüler adaları. Deyim yerindeyse; Bahama Plajları için dünyadaki cennet diyebiliriz. Kilometrelerce uzunluktaki pembe tozdan oluşmuş kumu, turkuaz renkli berrak denizi, el değmemiş plajları ile Bahamalar sadece yüzmeyi sevenlerin değil, su sporlarının da cenneti. Dalma, yelkenli, balık tutma, dalarak köpekbalıklarını izleme, sörf gibi herkese her beğeniye yönelik bir plaj ve ada var.Baş başa herkesten uzak bir tatil geçirmek isteyenler içinse Harbour Island da bulunan 19’uncu yüzyıldan kalma bir köşkün içinde yer alan lüks butik otel The Landing en ideali. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In