Digital Revolution Dijital Devrim Sergisi

"İngiltere tarihinin en ihtişamlı sanat ve teknoloji sergisi" olarak lanse edilen Digital Revolution, 20 Şubat – 12 Haziran tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde!

Teknolojinin dünü, bugünü ve yarınını tek bir başlık altında toplayan, İngiltere tarihinin en ihtişamlı sanat ve teknoloji sergisi Digital Revolution'da, dünyaca ünlü sanatçıların benzersiz tasarımları, lazerler, oyunlar, sinema filmlerinde kullanılan görsel efektler ve mobil uygulamaları bizzat deneyimleme şansını yakalayacaksınız.

Sanat, tasarım, sinema, müzik ve video oyunları başta olmak üzere birçok farklı başlığın bir bütün halinde ele alındığı Digital Revolution, 2014 yılında üç ay boyunca Barbican Centre'ın yıldızı oldu. Biletleri çok önceden tükenen serginin küratörlüğünü üstlenen Barbican International Enterprises, 70'li yıllardan bu yana sanatın teknolojiyle yaşadığı dönüşümü mercek altına alan Digital Revolution'ın deneyimlerinden yararlandı. 

İlk kez 2014 yılında, Londra'daki ünlü Barbican Centre'da düzenlenen ve büyük ilgi gören Digital Revolution, dijital sanatın dünü, bugünü ve yarınını farklı kategoriler altında toplayarak Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde ziyaretçileriyle buluşturuyor.

Dijital Devrim Sergisi'nin en iyileri

  • will.i.am, Yuri Suzuki, Pasha Shapiro ve Ernst Weber'ın Google'la ortaklaşa hazırladığı DevArt enstalasyonu.
  • Umbrellium, Universal Everything, Minimaforms ve Susan Kare'in de aralarında bulunduğu dünyaca ünlü tasarımcıların işleri.
  • Christopher Nolan'ın Inception'ı ve Alfonso Cuarón'un Gravity'sindeki özel efekt tekniklerini uygulamalı olarak tecrübe etme fırsatı.
  • Pac-Man ve Space Invaders gibi video oyun tarihine damgasını vurmuş retro oyunları oynama imkanı.
  • 3 boyutlu lazer ışıkları, giyilebilir teknolji ve dev robotlarla teknolojinin dünyasının bugünü ve yarını.
  • Björk, Brian Eno, Radiohead ve Squarepusher'ın görsel ve sesi mükemmeliyette buluşturan işleri. 

Digital Revolution, dijital kültürün dünü, bugünü ve yarınına tek bir pencereden bakabilmeniz için sizleri 20 Şubat – 12 Haziran tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde bekliyor.


Ziyaret Saatleri

Hafta içi: 10.00-20.30

Hafta sonu: 10.00-20.30

Sergi Pazartesi günleri kapalıdır.

Bilet Fiyatları: Tam - 30TL - Öğrenci/65+ yaş - 15TL


 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In