Dan Brown'ın Cehennem romanı sinemaya uyarlanıyor

Cehennem filmi için Tam Hanks Türkiye'ye geliyor. Yerebatan Sarnıcı'nda çekimleri yapılacak filmin Floransa setine Nisan ayında başlanacak.

Tom Hanks ve Ron Howard Brow'un "Cehennem" isimli romanından uyarlama filmi ile tekrar sinema sahnesinde! 18 Aralık 2016'ta vizyona girmesi beklenen filmin bazı sahneleri Yerebatan Sarnıcında geçecek. 

Dan Brown’un daha önce yayınlanmış ve filme uyarlanmış eserleri, Da Vinci Şifresi ve Melekler ve Şeytanlar’ı Kayıp Sembol (The Lost Symbol) romanı uyarlanacakken yapımı durdurulan film yerine Cehennem romanının film uyarlaması sinema filmi yapma kararı alındı.  Tom Hanks ve yönetmen Ron Howard üçüncü filmde de birlikte çalışacağı açıklanan film kitapta Robert Langdon bir bilmeceyi daha çözmeye çalışıyor. Bu kez Dante Alighieri’nin 14. Yüzyılda yazdığı epik şiiri “İlahi Komedya”nın ilk kısmı olan Cehennem’den etkileniyor. 

Geçtiğimiz Mayıs ayında tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de de satışa çıkan yeni kitabı 'Cehennem'le ilgili Gece Gündüz programına Floransa'da verdiği röportajda Dan Brown şunları söyledi: "Kitabın film olması için çok sayıda şirketten teklif var. Bu çok sevindirici. Ama zannedersem Sony Columbia Pictures önce davranacak. Yani yakın bir zamanda film ekiplerini İstanbul'da görebilirsiniz." demişti.

Nisan 2015'te Floransa'da “motor” diyecek film ardından Haziran ayı başında İstanbul'a taşınacak. Aksiyon sahnelerinin büyük bir bölümünün kitaptaki hikayeye paralel olarak Yerebatan Sarnıcı'nda çekileceği belirtilen film için tarihi mekan dört gün boyunca ziyarete kapatılacak.


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In