Hepimizin Öyküsü Aynı, Craft Tiyatro’da!

Hepimizin Öyküsü Aynı, ikinci sezonu ile Craft Tiyatro'da!

Yeni tiyatro sezonu ile pek çok oyun perdelerini açtı. Ama bir oyun var ki… İşte bu oyunda kendinizden bir öykü bulacaksınız.

Dario Fo-Franca Rame'nin kaleme aldığı ve İpek Bilgin'in yönettiği Hepimizin Öyküsü Aynı oyunu, güzel, çirkin, evli, bekâr ya da anne! Tüm kadınların hikâyesini anlatıyor. Füsun Demirel’in Türkçe’ye çevirdiği yazarın ‘Bir Ana’, ‘Yalnız Kadın’ ve ‘Uyanış’ adlı kadın oyunlarını bir çatı altında toplayıp Hepimizin Öyküsü Aynı, adıyla seyirciyle buluşturuyor. 

Kadın olmak ülke, din ve yaşam fark etmeden her yerde zor. Bir sürü misyon üzerine yüklenmiş. Bir birey olan kadın, kimi zaman bir evin çekip çevrilmesinde… Kimi zaman annelik görevleri ile kimi zamanda kadınlık görevleri ile hep başkaları için yaşar. Peki, kadın hep başkası için mi yaşamalı? Hiç kendi hayatı, istekleri ve sevdiği şeyleri yapma hakkı olmamalı mı? Hepimizin Öyküsü Aynı adlı oyun, biraz da bu soruyu... Aynayı kişilere çevirerek bir özeleştiri niteliğinde seyirciye sunuyor.

90 dakika boyunca 3 farklı kadının hayatlarından kesitleri izliyorsunuz. Hepsinin derdi farklı ama öyküsü aynı… Biri geçim sıkıntısı derdinde. Bir yandan bebeği ile ilgilenmeli, bir yanda kocası, bir yanda da evin masrafları için çalışmak zorunda. Bir diğeri kocası tarafından eve kapatıldığı için mutsuz ama mutlu rolü yaparak hayata tutunmaya çalışıyor. Biri ise anne… Savaş, terör, politika içine düşen çocuğunun acısını yaşıyor. 

Hepimizin Öyküsü Aynı oyunu, “bu ülkenin kadınlarının artık böyle sorunları olmadığını biliyoruz. Bu yüzden bu oyunu tüm İtalyan kadınlara ithaf ediyoruz.” Cümlesi ile ironik ve mizah dolu başlıyor. Erkeklere, insanlara, iktidara pek çok konuya göndermeler yapan oyun, bu sezon kesinlikle izlemeniz gereken oyunlardan biri…

Hepimizin Öyküsü Aynı oyuncu kadrosunda başarılı filmlere imza atmış Hatice Aslan, Yalan Dünya dizi ile hafızalarımıza kazınan İrem Sak ve 7 Kocalı Hürmüz sinema filmi, Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol almış Pınar Çağlar Gençtürk rol alıyor. Yönetmenliğini İpek Bilgin'in yaptığı oyunun Casting’i İbrahim Çiçek'e ait. Oyunun sahne tasarımı Çağ Çalışkur ile Çağdaş Dilber’in, ses tasarımıysa Özgür Kuşakoğlu’nun imzasını taşıyor. Oyunun proje ekibindeyse Meltem Ceylan, Gökçe Oraloğlu ve Aycan Akçamete yer alıyor.


Hepimizin Öyküsü Aynı Aralık Takvimi

10 Aralık 2016 /18:00

11 Aralık 2016 /20:30


KAS

28

2016

Hepimizin Öyküsü Aynı

Mekan :
Saat :

BİLET FİYATI : 66 TL, 36 TL
 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In