Çocuklara özel sömestr etkinlikleri

Çocuklar, bu sömestr hayallerindeki deniz canlılarını SEA LIFE ile resmedip, sihrin, köpüklerin büyüleyici güzelliğini The Underwater Paradise ile keşfedecek ve ufuklarını açacak yeni tiyatro oyunları izleyecekler.

Bu sömestr tatilinde çocukları, İstanbul'da eğlenceli bir 15 gün bekliyor. 

2015-2016 eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu çocuklar bu sömetr tatilinde atıyor. 22 Ocak 2016 Cuma günü başlayacak olan yarıyıl, (15 tatil) 5 Şubat 2016 tarihinde bitecek. Çeşitli eğlence aktiviteleri ile dopdolu geçecek bu sömtr tatilini çocuklar için eğlenceli geçmesi için şehirde gerçekleşecek tüm etkinlikleri sizler için araştırdık. 

SEA LIFE ile çocuklar hayallerinde balığı gerçeğe dönüştürüyor 

Hayallerin gerçek olup okyanuslarda yüzdüğü ‘Resim Akvaryum’ Kore ve Avustralya’dan sonra ilk kez Türkiye’de. 

Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından biri olan SEA LIFE Akvaryum çocukların hayallerini okyanuslarda yüzdürebilecekleri özel bir akvaryumu İstanbul’a getiriyor. ‘Resim Akvaryum’ ismindeki dijital akvaryumla çocuklar, egzotik balıkların güzelliğinden ilham alıp hayallerindeki deniz canlılarını kâğıda çiziyor, onlara isterlerse isim veriyor ve multimedia tarayıcıdan geçirip yüzerken izliyor.

Görün, çizin, yüzmelerini izleyin!

SEA LIFE Akvaryum’da ‘Resim Akvaryum’ için hazırlanmış birbirinden farklı deniz canlılarının şablonları yer alıyor. Bu şablonlarda birbirinden farklı tropik okyanus balıkları ve daha nice denizlerin bilinmez canlıları yer alıyor. Çocuklar önce bu canlılar hakkında bilgi ediniyor daha sonra da seçtikleri deniz canlısının şablonunu boyayıp dijital tarayıcıda okutarak dev akvaryuma salıyor.

Çizimlerin canlandığı, çocukların hayallerindeki balıkları gerçeğe dönüştürdüğü sihirli oyun alanı Resim Akvaryum’daki balıklarla çocuklar hem deniz canlılarını tanıyor hem de onlara hayat vermenin keyfini yaşıyor. Hayat verdikleri balıkları sadece izlemeyen aynı zamanda onları besleyebilen çocuklar deniz canlılarıyla iletişime geçerek doğayla bağ kurmayı öğreniyor. Hem eğlence hem de çocuklar için faydalı bilgilerle dolu bu maceraya 2016 yılı sömestir tatilinden itibaren SEA LIFE Akvaryum ziyaretçileri katılabiliyor. Etkinlikte, SEA LIFE Akvaryum’un uzmanları da çocuklara denizleri ve çevreyi koruma amaçlı bilgiler veriyor ve oyun boyunca yardımcı oluyor.

Picasso balığını boyayan çocuklar akvaryum bileti kazanıyor

En çok beğenilen 10 Picasso Balığı Avrupa’nın ilk ve tek dijital akvaryumunda canlanacak. Dünyaca ünlü ressam ve kübizm akımının öncüsü Pablo Picasso’nun adını taşıyan, ismini Picasso’nun eserlerine benzerliğinden alan Picasso Balığı yapılan oylama ile SEA LIFE Akvaryum’un en güzel balığı seçildi. SEA LIFE Akvaryum’un resmi facebook hesabı www.facebook.com/SEALIFEIstanbul adresinden ulaşılabilen Picasso Balığı şablonunu 18 Ocak 2016 tarihine kadar boyayan SEA LIFE Akvaryum takipçileri arasından en çok beğeni alan 10 kişi, akvaryumdaki 15.000’in üzerindeki deniz canlısını ücretsiz görme ve diğer etkinliklerden faydalanma şansı yakalıyor. Ödül kazananlar aynı zamanda, Kore ve Avustralya’dan sonra ilk kez ve sadece SEA LIFE İstanbul’da olan dijital akvaryum ‘Resim Akvaryum’da, boyadıkları Picasso Balığı’nı canlı olarak yüzdürebilecekler ve hatta besleyebilecekler.  Avrupa’nın en yeni interaktif eğlencesi Resim Akvaryum sömestr tatili itibariyle SEA LIFE Akvaryum’da olacak.

Ayrıntılı bilgi SEA LIFE Akvaryum’un resmi internet sitesi www.visitsealife.com/istanbul ve 0212 640 20 15 numaralı telefondan alınabilir. SEA LIFE giriş ücretileri hakkında bigiyi SEA LIFE Akvaryum yazımızdan öğrenebilirsiniz. 

Adres: Forum İstanbul AVM, No:3 Kocatepe Mah. Paşa Cad., Bayrampaşa, İstanbul

Telefon: +90 (212) 640 27 40


Yarıyıl tatili boyunca her gün Çocuk Müzikalleri Festivali'nde eğlence!

Çocuk Müzikalleri Festivali, yarıyıl tatili boyunca her gün Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde başlıyor. 

Çocukların zihinsel gelişimlerine destek olmak için tiyatro ve müzikal sevgisi aşılayan Tiyatro Alkış ve İstanbul Çocuk Sanat küçük sanatseverler ile Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde buluşuyor. Pinokyo’dan, Çizmeli Kedi’ye, Kurbağa Prens’ten Sevimli Pandalar müzikaline kadar birçok temsili sahneleyecek olan "Tiyatro Alkış" ve "İstanbul Çocuk Sanat" tüm müzikallere kendi yorumunu katarak çocukları eğlendiriyor.

Çocuk Müzikalleri Festivali Takvimi

Pinokyo

Gepetto usta ağaçtan çok güzel bir çocuk kuklası yapar. Adını da Pinokyo koyar. Çocuğu olmadığından, bu kuklayı o kadar çok sever ki "Canperi" kuklayı canlandırır. Ama tek bir kuralı vardır Canperi'nin "Pinokyo'nun yalan söylememesi". Pinokyo eğer yalan söylemez ve iyi bir kukla olursa gerçek bir çocuk olabilecektir.

Tarih:24 Ocak Pazar/13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Mavişler Uzayda

Mavişler uzayda yaşayan sevimli yaratıklardır. Bilgin Maviş sürekli uzaya gitmek istemektedir ve bir uzay aracı yapar. Ancak gerekli enerjiyi bir türlü bulamaz. Diğer Mavişler ona yardım etmek isterler. Bu arada uzaydan gelen Yeşiller, ormana notlar bırakarak istedikleri enerjiye ulaşabileceklerini söylerler. Gargara enerjiyi ele geçirir ancak Mavişler bu engeli de oyunlarla aşarak Gargara'dan enerjiyi alarak uzaya giderler. Yeşiller uzayda Mavişler'i karşılar ve dünyamızın kötü gidişatını anlatarak onlara barış ve sevgi içinde yaşaması için insanlara durumu anlatmasını söylerler.

Tarih:25 Ocak Pazartesi 31 Ocak Pazar /13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Çizmeli Kedi

O kadar akıllı bir kedi düşünün ki ormanda tüm sorunları kitapları ile çözsün. Bazen de aklı ile çözmesi gereken olaylar var. Kralın isteği doğrultusunda yok edilen ormanı kurtarabilmek için tüm bilgi birikimini kullanarak bir arayışa giren Çizmeli Kedi bakalım güvenini kazandığı ormandaki arkadaşlarının yardımı ile sonuca ulaşabilecekler mi? 

Tarih:26 Ocak Salı/13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Sevimli Periler

Masal okuyucusu Maskot bu masalı okudukça okudukları sahnede hayat buluyor. Ve sahneye Simsi ve Mimsi adında iki sevimli peri giriyor. Bu iki peri büyülü bir kolye buluyor ve bu kolye onlara insan olmanın yolunu gösteriyor. Tabi insan olmak isteyen sadece onlar değil. Bir de Cadıcaz var. Orman Postacısı Kapo, Alis ve Bilge Ağaç gibi birçok renkli karakter bu yolculukta karşınıza çıkıyor.

Tarih:27 Ocak Çarşamba/13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Bir Kümes Müzikali

Kümeste günler şarkılar, danslar ve mutluluk içinde geçerken Tonton Dede yaşlandığını ve artık dinlenmek istediğini söyler. Kümesi de bekçi köpeği Debur ve onun sahibi Pata'ya emanet eder. Ama Debur ve Pata, Tonton Dede'nin sandığı gibi iyi kişiler değildirler. Kümesteki dostlarımızı neler beklemektedir?

Tarih:28 Ocak Perşembe/13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Oyuncaklar

Bozuldukları için bir rafa atılan oyuncaklar artık işe yaramadıkları için çok üzgündürler ama yaz gelince açılan pencereden tesadüfen eve giren uğur böceği ile bir anda hayatları değişir. Çünkü uğur böceğinin tamir etme yeteneği 

Tarih:29 Ocak Cuma/13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler 

Dünyaca ünlü bu muhteşem masal şimdi Tiyatro Alkış farkıyla günümüze uyarlandı. Çocuğunuza defalarca okuduğunuz bu masalı yakından görmek istemez misiniz? Güzeller güzeli Pamuk Prenses’i, sevimli yedi cüceleri, yakışıklı prensi, kötü kalpli cadıyı ve tabii ki şaşırtıcı sihirli aynayı…

Tarih:30 Ocak Cumartesi/13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Kurbağa Prens

Sürekli yalan söyleyip herkese kötü davranan kendini beğenmiş güzel prenses, kendisine büyük bir iyilik yapan kurbağaya da kötülük yapar ve kalbini kırar. Daha sonra kötü kalpli büyücünün elinden de iyi kalpli kurbağanın yardımı ile kurtulur. Prenses yaptığı hatayı anlar, pişman olur. Kurbağadan özür diler, bir daha kimseye kötü davranmayacağına söz verir. Tekrar prens olan kurbağa ile mutlu bir yaşam sürerler. Müzikli çocuk oyunundaki şarkılara koreografi uygulanmış olup, oyun 1 saat sürmektedir.

Tarih: 1 Şubat Pazartesi/13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Hansel ve Gretel 

Grimm kardeşlerin aynı adlı masalından uyarlanan müzikli çocuk oyununda zengin olmak için yanlış yola sapan yetişkinler ile düştükleri zor durumdan kurtulmaya çalışan çocukların hikayesi komik bir dille anlatılıyor. Müzikli çocuk oyunundaki şarkılara koreografi uygulanmış olup, oyun 1 saat sürmektedir.

Tarih: 2 Şubat Pazartesi -15 Şubat Pazartesi /13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Çirkin Ördek Yavrusu

Yumurtaların karışmasından dolayı diğer civcivlerle dünyaya gelen şirin kuğu yavrusunun ve onu arayan annesinin maceraları komik bir dille anlatılıyor.  

Tarih: 3 Şubat Salı/13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Küçük Pandalar

Küçük Pandaların, yaşadıkları köyü soymaya çalışan iki hırsıza karşı verdikleri mücadele komik bir dille anlatılıyor. Bu oyunda çocuklara, soru sormaktan korkmamaları gerektiğini ve gerekli soruların mutlaka sorulması gerektiğini aktarılırken arkadaşlık duyusunun pekiştirilmesi, yardımlaşma, birlikte başarma gibi duygularda pekiştiriliyor. Müzikli çocuk oyunundaki şarkılara koreografi uygulanmış olup, oyun 1 saat sürmektedir.

Tarih: 4 Şubat Perşembe/13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Komik Sincap Dodi

Tevfik Tunga'nın yazdığı ve yönettiği Tolga Tokoğlu'nun müziklerini yaptığı Komik Sincap Dodi'de Metin Kurt, Özgül Çalışkan, Işıl Vatansever, Gülşah Kağan ve Mukaddes Ateş oynuyor. Komik Sincap Dodi ve arkadaşlarının pasta yapma macerasının komik bir dille anlatıldığı müzikalde Komik Sincap Dodi, arkadaşlarına sürekli şakalar yapmakta bazen de bu şakalarıyla arkadaşlarını biraz kızdırmaktadır.

Tarih: 5 Şubat Cuma/13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Ağustos Böceği ile Karınca

Oyunda bugüne kadar yanlış anlaşılmış olan Ağustos Böceği gerçek kimliğiyle, sanatçı kimliğiyle anlatılıyor. Ağustos Böceği, aslında bir müzisyendir ve gerçek bir sanatçıdır. Yine oyunda karıncanın, durmaksızın çalıştığı için biraz dinlenmeye ve sosyalleşmeye ihtiyacı olduğu anlatılır.

Tarih: 6 Şubat Cumartesi/13:00

Bilet Fiyat: 23TL


Meraklı Penguenler

Buz dağlarında kaybolan arkadaşlarını arayan penguenlerin öyküsü komik bir dille anlatılıyor. Oyunda doğal dengenin korunması ve çevre bilincinin geliştirilmesi ana mesajlar olarak veriliyor. 

Tarih:  7 Şubat Pazar/13:00

Bilet Fiyat: 23TL

Adres: Osmaniye, İncirli Yolu Sk. No:31, Bakırköy/İstanbul

Telefon: +90 (212) 572 20 70


The Underwater Paradise

Drama, pandomim, dans, illüzyon, kukla, kum sanatı ve sihrin, köpüklerin büyüleyici güzelliği ve şaşırtıcı lazer gösterileri, özel efekt ve ışık şovları ile harmanlanmansı ‘the Underwater Paradise’ı her yaş için eşsiz ve mükemmel kılıyor.

Hayatın gri veya rengarenk olabileceğini hepimiz biliyoruz. Endişelenmeyin! Bu kez hayat çok renkli olacak!

Yüksek etkileşim ile izleyiciyi gösteriye katan formatı sayesinde hem çocuklar hem de yetişkinler oyundan aynı derecede keyif alabilecek; yüksek derecede görsel içerik (tüm gösteri müzikal olduğu için hiç konuşma yoktur) ve farklı perspektiften yorumlanabilen konusu ile yetişkinleri düşündürürken, çocukları gülümsetecek.

Gösteri shovu 29 Ocak tarihinden 7 Şubat tarihine kadar İstanbul'da olacaktır.

OCA

29

2016

The Underwater Paradise

Mekan :
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Çocuklara özel Pera Eğitim atölyeleri

Pera Eğitim, çocuklara yönelik eğitim atölyelerine yarıyıl tatilinde de devam ediyor. “Bu Bir Aşk Şarkısı Değil” ve “Üryan, Çıplak, Nü” sergileri kapsamında 26 Ocak - 7 Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenen program 4-6 ve 7-14 yaş gruplarına sesleniyor. 

Miniklere müzikle oyun

4-6 yaş grubu çocuklar şişe, karton gibi malzemelerden kendi müzik aletlerini tasarlıyor; “Oyunla Perküsyon” atölyesindeisemüzik terapisti Danny Lundmark ile birlikte beden ve sesi kullanarak doğaçlama müzik yapıyorlar. “Sesli Oyun”da ise atölyede tasarlanan konik biçimli parçalarla ses ve mekan arasında ilişki bir oyuna dönüştürülüyor.

Beden, mekân, hareket 

Pera Eğitim, yarıyıl tatilinde “Üryan, Çıplak, Nü: Türk Resminde Bir Modernleşme Öyküsü” adlı sergi kapsamında da beş ayrı atölye düzenliyor. Bu atölyelerde çocuklar, hem sergide yer alan eserlerin öykülerini keşfederken hem de bu desen ve resimler üzerinden figür ve bedeni inceleyerek duygularını özgürce ifade edebilmeyi öğreniyor. 

Kontenjan: 10 kişi

Atölyelerin süresi: 2 saat

Atölye başına katılım bedeli: 45 TL (4-6, 7-14 yaş)


Çocuklar, Küçük Sultanlar Atölyesi ile Topkapı Sarayı'nı geziyor

Çocuklarınızın tarih ve kültürümüzle erken yaşlarda tanışmasını, müze ve ören yerlerini doğru yöntemlerle gezmelerini istemez misiniz Cevabınız evetse, şimdi çocuklarınızı Küçük Sultanlar Atölyesine davet ediyoruz.

Drama eğitmeni ve tiyatro sanatçısı uzmanı Seden Edgü eşliğinde yaklaşık 2 saat süren Küçük Sultanlar Atölyesi ile çocuklar Ege ve RomRom’un Maceralı Topkapı Sarayı gezileri çocuk kitabını interaktif bir biçimde yaşıyor.  Çocuklar bu atölye ile Topkapı Sarayı’nda yaşam nasıldı? Padişahın annesinin padişahlar üzerinde nasıl bir etkisi vardı? Padişahlar, Hanım Sultanlar büyürken neler öğreniyor, nasıl yaşıyordu? Toplantılar nasıl yapılırdı? sorularına cevap buluyor, öğrenerek eğleniyor.  Önce Taksim-Cihangir’deki C.I.P Salonu'nda çocuklar atölye çalışması katılacak. Ardından özel araçlar ve rehber eşliğinde Topkapı Sarayı'nı gezecek. Bu gezi yaklaşık 2 saat sürecek ve sarayda Harem Dairesi dahil olmak üzere gezilecek. Gezi bitiminde çocuklar C.I.P Salonnuna özel araçlarla geri getirip, bu etkinliğin en önemli bölümünü oluşturan gün sonu değerlendirme çalışmasına katılacaklar. 

Küçük Sultanlar Atölyesi

Yaş Grubu: 9-12, Katılımcı Sayısı: En fazla 16

Programın Özeti: Kahramanlarımız Ege ve Romrom’la beraber, önce atölye çalışmalarıyla Topkapı Sarayı’nın tarihi ve kültürel boyutunu öğrenip, sonra gerçek mekanları gezerek Topkapı Sarayı’nda yaşamı deneyimleyeceğiniz atölye ve uygulama gezisi.

Atölye kapsamında sandviç ve içecek ikramı gerçekleştirilecek.  


Tarih: 25 Ocak 2016 Pazartesi /10:00

Bilet Fiyatı: Kişi başı 150TL


Program:
10:00 C.I.P Salonda buluşma (Cihangir)
10:00-12:00 Ege’yle Romrom’un Hikayesi – İnteraktif Atölye Çalışmaları
12:00 Yemek molası
12:30 Topkapı Sarayı’na özel araçla hareket
13:00- 13:15 Topkapı Sarayı’na giriş
13:15- 15:15 Saray gezisi
15:30-16:00 C.I.P Salona dönüş
16:00-16:30 Değerlendirme toplantısı
16:30 Atölye Sonu

Çocuklar için farklı etkinlikler arıyorsanız çocuklar için eğlenceli etkinlikler ve İstanbul'da çocuklarla gezilecek yerler yazılarımızı da seveceksiniz. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In