Clout Theatre Company yeni oyunları ile Kumbaracı 50'de

Kumbaracı 50 sahnesinde Clout Teahtre Company, rüzgarı esiyor. İnsan ve yemek arasındaki ilişkiyi araştıran oyun; Kahvaltı, Öğle yemeği ve Akşam yemeğinden oluşan üç bölüm boyunca, yemek tüketimini teatral yollarla anlatıyor.

“İnsanlar bana soruyor: Neden yeme-içme hakkında yazıyorsun? Neden güvenlik ve iktidarla ilgili sorunlar, aşk ya da diğer insanların yaptıklarıyla ilgili yazmıyorsun?

Bu soruya verilecek en kolay cevap şudur: çünkü birçok insan gibi ben de açım.”  M.F.K. Fisher.    

Kumbaracı 50'nin yeni oyunu; Feast (Ziyafet)  

Londra merkezli Clout Theatre Company, geçtiğimiz kış sezonunda İstanbullu seyirciyle buluşturduğu iki oyunun ardından bu kez yeni projesi Feast (Ziyafet) ‘in  work in progress sunumu ile bir kez daha Kumbaracı 50′de sahne alıyor.    Arts Council England , Battersea Arts Center , Jackson’s Lane, Bike Shed Theatre ve Tiyatro Medresesi’nin desteği ile gerçekleşen bu proje, insan ve yemek  arasındaki ilişkiyi araştırıyor. Kahvaltı, Öğle yemeği ve Akşam yemeğinden oluşan üç bölüm boyunca, temel ihtiyaç seviyesinden grotesk boyuta ulaşmış yemek tüketimine varan insanlığın evrimini anlatmanın teatral yolları deneniyor.

Tek perde. 40 dakika süren oyun 23 Ağustos saat 20:30’da oynanacak. Oyunun Bilet fiyatı 15 TL. 

Oyunu izlemek isteyenler Biletini  Kumbaracı50 gişesi ve Biletix‘ten temin edebilir.

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In