Çilek filmi pek yakında vizyonda!

Baş rolünde Azra Akın'ın oynadığı Çilek filmi 19 Eylül'de vizyonda.

Hem oyunculuk hem de müzik kariyeriyle geniş kitlelere adını duyuran Halil Sezai, Çilek filmiyle yapımcı olarak karşınızda. 

Çilek 19 Eyül 2014’te vizyonda seyirci ile buluşacak.

Halil Sezai’nin yapımcılığa adım atmasının sebebi Çağlayan Neyman’ın kaleme aldığı Çilek’in senaryosunu çok beğenmesi olmuş. Filmin yönetmen koltuğunda da daha önce reklam, çizgi film ve klip yönetmenliği yapan Günhan Emrah Sönmez yer alıyor. Gühan Emrah Sönmez, bu ilk sinema filminde aksiyon sahnelerine ağırlık vermesiyle göze çarpıyor. Yönetmen; aşk, aksiyon ve macera türlerinin içiçe geçtiği filmini aynı zamanda çizgi roman (grafic novel) tekniğinde çizimlerle destekleyerek Türk sinemasında bir ilke de imza atmış.

Günhan Emrah Sönmez filmi kısaca adı gibi Çilek tadında diyerek özetliyor.  Bazen tatlı bazen buruk, biraz romantik, biraz şehvetli ama kimsenin kayıtsız kalamayacağı kadar davetkar ve sürprizli. 

Çilek Filmin konusuna gelince;

Kaan, İstanbul’da okuduğu üniversiteden mezun olup memleketi Kdz Ereğli’ye döner. Aklında geleceğiyle ilgili bir sürü planı olsa da, en büyük hayali platonik aşk beslediği Ereğli’nin en güzel kızı Çilek’e aşkını itiraf etmektir.

Büyük bir hevesle niyetini çocukluk arkadaşı Ceren’e açar ama beklediği ilgiyi göremez. Çünkü Kaan, her yaz aynı lafları geveleyerek Çilek’i uzaktan sevmeyi adet edinmiştir. Üstelik artık harekete geçme şansını da kaybetmiştir. Çünkü Çilek kasabanın en belalı adamı olan Hayri Saydam’ın sevgilisi olmuş ve onun barında şarkı söylemektedir. Bu kötü haberle yıkılan Kaan, başka şansı kalmadığından, tüm cesaretiyle yılların çekingenliğini üstünden atarak Çilek’e aşkını ilan etmek için Hayri’nin barına gider. Bara adımını attığı andan itibaren artık ne Kaan ne de Çilek için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak aşk, intikam ve macera dolu bir yolculuğa doğru sürükleneceklerdir.

Filmin oyuncu kadrosunda ise Azra Akın, Kadir Özdal, Bülent Şakrak, İlker Aksum, Selen Öztürk, Ahmet Olgun Sünear ,Ayhan Anıl, Soydan Soydaş, Muharrem Bayrak, Çağlayan Neyman yer alıyor.  

 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In