China Moses, 24. Akbank Caz Festivali'nde

China Moses, 24. Akbank Caz Festivali'nde

23 Ekim'de Sakıp Sabancı the Seed sahnesinde cazın başarılı ismi China Moses olacak. 24.Akbank Caz Festivali'nin 1.günü açılışını yapacak isimlerden olan cazın efsane ismini kaçırmayın.

Dee Dee Bridgewater'in kızı China Moses, 24. Akbank Caz Festivali’nde the Seed’de sahnede sevenleriyle buluşuyor.

Dünyanın yaşayan en önemli caz vokalistlerinden Dee Dee Bridgewater kızı caz festivali kapsamında ülkemize geliyor. Başarılı yıldız China Moses blues jazz ve soul klasiklerinin en güzel örneklerini seslendirecek. Moses ilk single’ı “Time”ın video clip çekimi için kamera karşısına geçtiğinde henüz 16 yaşındaydı. Bu parçanın başarısı ardından üç yıl sonra yayınladığı ilk albümü “China”dan bugüne beş albüm kaydetti.

Prodüktörlük ve şarkı yazarlığı da yapan sanatçı, MTV France, MCM, ARTE gibi Fransız TV ve radyo kanalları için çalışmalar yaptı, Walt Disney yapımı olan “Prenses ve Kurbağa” filminin Fransız dublajında yer aldı. Hip-hop ve funk gibi müziğin farklı türlerine de ilgi duyan ve şarkı düzenlemelerinde yer veren Chine Moses’ın en ilginç özelliği ise “Alarash” isimli bir rock grubunun da vokalisti olması. Etkileyiciyle ses renginin yanı sıra sahne performanslarıyla da izleyenleri büyüleyen sanatçı Festival kapsamında piyanist Raphael Lemonnier ile kaydettikleri son albümü “Crazy Blues”dan şarkılar seslendirecek.

Chine Moses Bilet Fiyatı 100TL.

24.Akbank Caz Festival programında yer alan sanatçıları keşfetmek için akbank www.akbanksanat.com adresine göz atabilrsiniz. Konser biletlerini Biletix'den temin edebilirsiniz. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In