Bu sezon muhakkak izlenmesi gereken 11 tiyatro oyunu

Tiyatro sezonu açıldı!!! Bizde sizin işini kolaylaştırmak istedik ve sezon bitmeden muhakkak izlemeniz gereken 11 tiyatro oyununu sıraladık. İyi seyirler.

Craft Tiyatro - Personel

Beyaz yakalıların sorunlarına değinen Personel, her şeyi kabullenişimizi ve çok çabuk unutuşumuzla ilgili bir sürü şey söylüyor. Üstler altlara ne yapıyor, altlar bu söylenenlere ne kadar uyuyor? İnsanlar gücü nasıl kullanıyor? Güç bazı kişilerin eline geçtiğinde ne kadar tehlikeli olabiliyor? sorularına bir cevap ararken seyircilere “Acaba ben ne kadarına maruz kalıyorum” diye düşüntürten oyun, yeni sezonda da Craft Kadıköy sahnesinde oynuyor. SOB firmasının insan kaynakları müdürü ve satış personeli arasında geçen diyaloglardan oluşan oyunda Dolunay Soysert ve Aslı Enver oynuyor.  

OCA

28

2016

Personel

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 

 

Ulaşım


D22 - Bent

D22'nin ilk oyunu Bent, faşizmin en yoğun olduğu dönemlerden biri olan Nazi Almanya'sında erkek eşcinselliğini konu alan bir oyundur."Uzun Bıçaklar Gecesi" adı verilen ve bir gecede 85 eşcinsel bireyin ölmesi ve eşcinsellere karşı aleni bi savaş başlatılması oyunun kilit noktasıdır. Oyun cinsel kimlikleri yüzünden iskenceye ve ölüme maruz bırakılan ama her durumda "Ben burdayım ve asla kötü birşey yapmıyorum sadece seviyorum" diyen güzel adamların hikayesidir.

OCA

29

2016

Bent

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım


Craft Tiyatro - Hepimizin Öyküsü Aynı

 

Dario Fo-Franca Rame'nin kaleme aldığı ve İpek Bilgin'in yönettiği Hepimizin Öyküsü Aynı oyunu, güzel, çirkin, evli, bekar ya da anne tüm kadınların hikayesini anlatıyor.  

OCA

22

2016

Hepimizin Öyküsü Aynı

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım


Tiyatro Adam - Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı

Bir Bertolt Brecht oyunu olan Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı oyunu Tiyatro Adam tarafından yeni dönemde de çeşitli sahnelerde tiyatroseverlerle buluşmaya devam ediyor. Kim bu Ui'i sorusu üzerinden giden oyun, aslında kim olduğundan çok onu yaratan çerçeveyi görmemizi sağlıyor. Çerçeveler sabit kalır ama içindekiler değişir diyen ve insanlık tarihi boyunca dünyanın başına bela olan pek çok resmin sadece görünen yüzünü gördüğümüz gösteren Ui karakteri tıpkı Hitler gibi...

Kim diyebilir ki ya da hanginiz diyebilirsiniz ki Hitler olmasaydı onca yıkım, kıyım olmazdı. Emin olun o olmasaydı da o çerçeve kesinlikle boş kalmazdı.

OCA

17

2016

Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım


Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi

 “Aslında çok komik bir şey var, ben kaç para ettiğimi biliyorum. Kaç kişi söyleyebilir bunu? Üç bin dolar ediyorum. Çünkü Mustafa benim için o kadar ödedi. Yani tam iki buçuk iphone.”

Dijana, o sabah Karaköy İskelesi’ne yanaşan Odessa feribotundan indiğinde, hayallerinde daha iyi bir yaşam ve mutlu bir gelecek umudu vardı. Ama onun için planlananlar, hayallerinden çok başkaydı. İnsan tacirlerinin eline düşüp pasaportları ellerinden alınıp, evlerde kilitli tutularak fuhuşa zorlanan yüzlerce kadından yalnızca biri Dijana. Bize kendini zaman zaman dayanılması güç bir gerçeklik ve ironi ile anlatıyor.

ŞUB

02

2016

Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince Ama Şimdi İyi

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım


Profesyonel

İstanbul Devlet Tiyatro sahnesinde birkaç sezondur oynanan Profesyonel, dünyaca ünlü Sırp yazar Duşan Kovaçevic, Yugoslavya’daki büyük dönüşümden önceki ve sonraki toplumsal-politik yaşamı, bir entelektüelin yaşam öyküsü içinde, kara komedi türünde ve ironik bir üslupla anlatıyor. 40 yaşlarında bir edebiyat adamı, bir sekreter ve bir gizli polisin sürprizlerle dolu soluk soluğa izlenecek hikâyesidir.

OCA

26

2016

Profesyonel

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım


Tatbikat Sahnesi - Antabus

Ben, Leyla Taşçı. Bir kamyonetin arkasında tanıştım İstanbulla. Derme çatma bir evde yaşadım, küçük yaşta çalışmaya başladım. Evlat oldum, kardeş oldum, eş oldum, anne oldum. Kendimden başka her şey oldum. 

Ben, gazetelerin üçüncü sayfa haberlerinde denk geldiğiniz binlerce kadından biriyim... "hayatımı yazsam roman olur" derler ya, öyle .. Valla... ile başlayan çarpıcı bir etki yaratan Antabus oyunu bu sezon izlemeniz gereken iyi oyunlardan biri...

OCA

29

2016

Antabus

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım


Moda Sahnesi - Roberto Zucco

Çağdaş tiyatro metinleri arasında önemli bir yer tutan Roberto Zucco eseri, usta yazar Bernard Marie Koltes'in önemli yapıtlarındadır. Shakespeare, Çehov, İonesco, Genet gibi önemli tiyatro yazarları arasında ustaca gezinen Roberto Zucco, çağımız insanının "kapatılma", "özgürlük yoksunluğu", "suç", "ahlak" gibi temalarının etrafında dolaşarak "çökmekte olan bir uygarlığı" resmediyor.

OCA

24

2016

Roberto Zucco

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım


Talimhane Tiyatrosu - Woyzeck Masalı

 

"İnsan nedir? Biraz toprak, biraz toz, biraz et, biraz kan mı? İnsanı insan yapan nedir? Georg Büchner, dünya tiyatro literatürünün en önemli oyunlarından biri olan Woyzeckte insan olmak olgusunu, erdem, ahlak ve iyilik kavramları üzerinden sorguluyor. Her zaman zorunlu ve haklı görülen savaşta; yoksulluk, sınıf farklılıkları, toplum baskısı içinde, insan daha fazla uçuruma sürüklenmeden insan olabilmeyi ve insan kalabilmeyi ne kadar başarır? Gerçekliğin saptığı böyle kaypak bir dünyada insan ne içindir."

ŞUB

**

2016

Woyzeck Masalı

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım


Moda Sahnesi - Bütün Çılgınlar Sever Beni

Kadın, erkek ilişkilerine farklı bir bakış açısı ile bakmamızı sağlayan eğlenceli anlatım diliyle bizi güldüren oyun, Bütün Çılgınlar Sever Beni. Kontrolden çıkmış bir kıskançlığın etrafında şekillenen hikâyeyi anlatıyor. Mert Fırat ile Öznur Serçeler evli bir çifti, Volkan Yosunlu ise kendini bu evliliğin içinde bulan yakın arkadaşı canlandırarak... Mükemmel kadın ve erkek var mı ve mükemmeli bulduğumuzda bunun sonsuza kadar sürüp sürmeyeceğini sorgulamamızı sağlıyor.

ŞUB

14

2016

Bütün Çılgınlar Sever Beni

Mekan:
Saat :

BİLET FİYATI : 
 

Ulaşım


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In