Bomontiada'da yeni lezzet konsepti Delimonti

Gastronomi market ve restoran konseptini bir arada sunarak ayrıcalıklı bir atmosfer yaratan Delimonti, yeni yılın ilk anlarına lezzet katacak yılbaşı menüsünü misafirleri ile buluşturuyor.

Yılbaşında keyifli ve lezzet dolu bir akşam geçirmek isteyenler için hazırlanan zengin menüde soğuk başlangıçlar, zeytinyağlı seçenekler ve sıcak paylaşımların yanı sıra, yılbaşının olmazsa olmazı fırında hindi de misafirlerin beğenisine sunuluyor.

 

Leziz bir Yılbaşı Delimonti'de!

Delimonti’nin yılbaşı menüsünün başlangıçlarında, peynir ve şarküteri tabağı, Antakya usulü humus, zeytinyağlı rezene ve kuru kabak dolması gibi lezzetler yer alıyor. Konya küflü peynir ile hazırlanan yağ somunu ve etli pazı sarmadan oluşan sıcak paylaşımların ardından ise misafirler, ana yemek olarak, kestane ve ciğerli iç pilav eşliğinde sunulan portakal soslu hindi ile pırasa beğendili kuzu arasından tercih yapabiliyor. Yemeğin sonunda ise cevizli ve kaymaklı kabak tatlısı ve kış meyveleri ile ağızları tatlandıracak olan Delimonti, misafirlerine lezzetli ve keyifli bir yeni yıl kutlaması vadediyor. 

"Yerel güzeldir, sunum özeldir". Mottosu ile yola çıkan Delimonti, misafirlerine yerel lezzetleri dalından kopartılmış kadar taze sunuyor. 

Anadolu'nun yerel üreticilerinin taptaze ürünlerini İstanbullularla buluşturan Delimonti'de özel kahvaltılık ürünler, zengin şarap kavı, mevsimsel malzeme ile değişkenlik gösteren yemek menüsü sunuyor. Hem market, hem restoran olan mekan eski Bira Fabrikası içinde yer alıyor.  Yöresel ve ithal pek çok özel lezzeti bir arada sunmanın yanısıra ithal peynir çeşitleri, yerel peynir ve zengin şarküteri çeşitleri ve farklı mezeler de bulunuyor. Antakya'nın meşhur humusu, söğüş ve odun fırınından çıkmış çıtır çıtır meşhur Konya etli ekmek ve pideler sayılabilecek özel lezzetlerden sadece birkaçı. Yöresel lezzetlerin yanı sıra Delimonti yorumu ile hazırlanan dünya mutfaklarından yemekler de misafirler için farklı alternatifler sunuyor.

Delimonti keyifli bir yemek için günün her saatine hitap ediyor.

Gastronomi market ve restoran konseptini bir arada sunarak ayrıcalıklı bir atmosfer yaratan Delimonti, kış sezonu için zenginleşen menüsüyle, özel lezzetleri misafirleri ile buluşturmaya devam ediyor. Anadolu’nun bereketli topraklarında yetişen mahsulleri kendine özgün yorumları ile sunan Delimonti’nin kış menüsünün öne çıkan lezzetleri; kereviz dolma, pırasa beğendili kuzu, karidesli buğday, Delimonti köfte ve kuru kabak dolma.

Delimonti Yılbaşı Menüsü

  • Soğuk Başlangıçlar; Peynir ve Şarküteri Tabağı ve Antakya Humus 
  • Zeytinyağlılar; Zeytinyağlı Taze Rezene ve Kuru Kabak Dolması 
  • Salata; Delimonti Kış Salatası 
  • Sıcak Paylaşımlar; Konya Küflü Peynir Yağ Somunu ve Etli Pazı Sarma
  • Ana Yemek; Portakal Soslu Hindi veya Pırasa Beğendili Kuzu 
  • Tatlı; Cevizli ve Kaymaklı Kabak Tatlısı veya Kış Meyveleri 
  • İçecekler; Limitsiz Yerli Alkol ve Meşrubatlar

Yılbaşı menüsü kişibaşı 230 TL'dir. 


Yorum bırakarak düşüncelerini bizimle paylaşmaya ne dersin?

Sen de kişisel yorumunu etiketiyle yazabilirsin.


Sign In